LPG KABLO

1.4 Benzinli Era Vites Geçiş Problemi

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda MAERKEK tarafından 22 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    2006 model aracımda özellikle soğukken geçişlerinde sıkıntı mevcut. Öyleki bazen zorlasam dahi 1. ve 2.vitese geçmiyor. Geriye takarken araç sarsılıyor. Carrrtt dişli sesi uzunca geliyor. Biraz gezdikten sonra geçişlerde hiç bir problem olmuyor .
    Baskı balata 60 bin km değişti araç şuan 164 bin km ' de . Baskı balatanın ömrünün bittiğini nasıl anlarım?
    Sizce neden oluyor ? Baskı balata değiştir diyenlere sorum : Hangi marka iyidir ?

2. Taner_G

Taner_G Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Taner
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Sanziman yagindan yada senkromeclerden yapar.. Baski balata ayirmiyor isede yapar.. Ama oncelikli olarak sanziman yagi bence..

MAERKEK bunu beğendi.
  3. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Arkadaşlar cevabını vermis.Öncelikle şanzıman yağınızı kontrol edin.Seviye fazla yuksek ise gecişlerde zorlamaya neden olabiliyor.Baskı balata gitmiş ise kesinlikle orijinal tavsiyemdir.Ben de yeni aldım.Toplamda 900tl parça ücreti verdim.:(

MAERKEK bunu beğendi.
  4. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hangi marka ? Valeo mu ?

5. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Yetkili servisten almıştım.Daha taktırmadım.Marka olarak bisi yazmıyor.Asbest içeriği olabilir diye dokunmuyorum:)

MAERKEK bunu beğendi.
  6. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Servise parça konusunda güvenmiyorum. Sipariş edeceklerdi bana kalsın demiştim sokağa çıkma yasağı olduğu dönemlerdi çünkü. Sipariş ettik derler etmezler. Faturayı fazla çıkarırlar. Yan sanayi dandik falan takarlar diye güvenmiyorum. Hyundai logolu kutusunu getirsin göstersin öyle taksın.

Assan'ı aradım hangi marka takılıyor diye sordum. Sizin aracınız için orjinal parça olmayabilir , muadil takılabilir dedi. Sipariş verirseniz , servisle irtibata geçeriz . Nereden ne aldıklarını sorarız dediler. Assan (merkez)'dan servisler acayip tırsıyor. Hocam arabanı iyi bileceksin. Bir ara garantiden EPS d(Elektrik direksiyon)a değiştirdim. Aracı almaya geldim bir farı garip duruyordu. Dedim tınlamadılar.

Aradım assanı durumu anlattım. Exper geldi araca bakmadan değiştirin dedi. Oldu bitti. Servisler 3-5 in hesabını iyi yapar. Dikkat etmek gerek.

Şimdilik sıkıntı yok ama değişeceek illaki km fazla olmuş .

hsmsrn bunu beğendi.
  7. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Parcalar orijinal kutusunda kodları ile beraber.Yedek parca bölümünde gözümün önunde fabrikadan sipariş açıldi.o konuda şüphem yok.Yillardir ayni yetkili servisten ve parca sorumlusundan alırim sürekli ve eski yetkili servis şefine bakımlarimi yaptiririm.Bu konuda bayağı şansliyım allahtan:)Servis konusunda haklısınız.Tanıdık yoksa garanti değısımlerinde biraz zorluyorlar.Dört hyundai aracı aynı plazadan alinca iliskilerimiz sagolsunlar ahbap seviyesine taşindı.Çok yardimlarını gördük.

MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş