10 Kasım LPG KABLO

"0" Km Araçta Paslanma

'İ20 Forum - Club' forumunda KayserSoze tarafından 3 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. KayserSoze

KayserSoze Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    Adem KARATEPE
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım, Eylül 2015'den beri Yeni İ20 1.2 Style araç sahibiyim.
    Bugün aracı yıkatırken bagaj kısmında cam arasında bir kaç noktada paslanmalar farkettim. Ankarada Konya yolundaki Hyundai Ata'dan almıştım aracı servise de çok yakındım hemen götürdüm, baktılar muhtemel metal çapağı delmiş boyayı o yüzden olmuş dediler ama işin ilginç tarafı bagajın iç kısmında da bazı çıkıntılar var elle farkedilen ki ben muhtemel başarısız boyandığını düşünüyorum fabrikada o yüzden olmuştur.
    Aracın fotoğraflarını çektiler serviste, ekte ben de atıyorum buraya bakabilirsiniz, fabrikaya gönderelim size döneriz dediler.
    Muhtemel nasıl sonuçlanır mevzu, nasıl bir çözüm yoluna gidersiniz diye sordum, fabrikanın dönüşüne göre ya lokal boya yada bagaj kapağı olduğu gibi boyanır dediler ama hiç aklıma yatmadı yani sonuçta sıfır araç alıyorum 5 sene kaporta boya garantili ama gel görki daha 4-5 aylıkken araç böyle bir durumla karşılaşıyorum.

Daha önce başına böyle birşey gelen yada etrafında duyan var mı, nasıl çözüldü yada çözülür neler yapabiliri konuyla ilgili fikirlerinizi alabilirsem çok mutlu olurum.

Herkese güvenli sürüşler dilerim.

2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Kişisel fikrim hemen aracı bir boya kontrolünden geçirtirim. Bu araç darbe almış da yada sevk sırasında zarar görmüşte olabilir. Kesin kez boya ve değişen kontrolü yaptırın derim. Artık kimseye güven kalmadı çünkü.

Murat, Duygu ve beyazcelik bunu beğendi.
  3. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    sorun sadece bagaj kapağındaysa, belliki o parçada bir uretim hatası mevcut

bence aracınız diğer yerlerinide detaylı kontrol ettirin

4. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bir aracın sıfır hemde hiç darbe vs almamış bir aracın resimlerde göründüğü şekilde pas yapması bana göre imkansız. İhmal etmeden kontrol şart bence.

5. KayserSoze

KayserSoze Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    Adem KARATEPE
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Ya dedikleri şey mantıksız değil aslında, metal çapağı yapabilir böyle birşeyi ama gelin görün ki bagajın içinde boya kabarcıkları, ufak delik gibi yerler ki eminim oraya da su değseydi oralar da paslanırdı zira bu dışta kalan kısımlar kışın araç çok fazla kar altında kaldı yağmur şu bu çok çabuk pas yaptı.
    Dediğin gibi bir boya kontrolüne götüreceğim ama forumda daha önce böyle şeyler yaşamış olan yada yaşayanı gören var mı, varsa nasıl yollar izlendi vesaire gibi detayları sormak üzere yazdım.

6. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Adem bey eğer ki bu aracın kapağın da oynama vs oldu ise aracın emsali sıfır ile değişmesini isterim. Hemde sonuna kadar giderim. Çünkü bu resimler de gördüğüm öyle metal atığı falan filan işine pek benzemiyor. İşin özünde bu işe ben şimdiden kıllandım.

Duygu bunu beğendi.
  7. alphan59

alphan59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Alphan SIYLI
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fotoğraflardan çok belli olmuyor ama nakliyat sırasında hasar görmüş ve boyanmış gibi görünüyor özellikle çizgi halinde paslanma macun çatlağı gibi geldi. Kesinlikle aracınızı kontrol ettirin, sonuna kadar da hakkınızı savunun. Sıfır alınan arabanın bu şekilde paslanmasının açıklaması olamaz. Ben 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum kar altında da kaldı güneşte de bıraktım en ufak bir paslanma söz konusu değil.

abdullah3471 bunu beğendi.
  8. KayserSoze

KayserSoze Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    Adem KARATEPE
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İşte ben tam olarak onu merak ediyorum. Eğer bagaj oynanmış çıkarsa sadece ne yapılabilir, araç değişimi mümkün mü yada bunun elli kriterleri var mı yada daha önce böyle sebeplerden araç değiştirmiş kimse var mı, eğer bu gibi emsal durumlara rastlayabilirsek hukuki anlamda tavrımızı ona göre belirler ona göre girişimlerde bulunuruz.

9. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bence aracı yasal yollara başka yerlere gitmeden değiştirmeleri gerek. Firma şahsiyeti bunu gerektirir. Ama eğer ki yok falan filan derler ise tabi ki yasal yollara gidilir. Ama boyama yada kapak değişimini kesin kez kabul etmeyin derim. Birde hiç bir evrak imzalamayın ;)

10. alphan59

alphan59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Alphan SIYLI
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    araçların kilometresiyle oynayarak satış yapanlar için mahkemenin alıcı lehine verdiği tazminat kararları oluyor ama konu hakkında detaylı bilgim yok, sonuçta hasarlı araç sıfır olarak satılmışsa bir aldatma söz konusu, serviste boya yapıldıysa kamera kayıtları incelenerek araca yapılan işlemler tespit edilebilir ama bu süreçte nasıl bir yol izlenecek fikrim yok.

11. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Ayıplı mal sattıkları için degistirmek zorundalar mahkeme yolu açık

12. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,957
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    En kötü ihtimali düşünerek hareket edersek ve araçta denildiği gibi bir kusur varsa çözüm yolunu ararken yalnız başına hareket etmemenizi öneririm. Gerekirse araştırıp iyi bir avukata vekaletinizi verin ve 2-3 sene de sürse sonunda sıfır aracınıza kavuşun.

13. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bu durum , nakliye hasarı ve ayakta tedavinin sonucu bir paslanmaysa ve müşteriden gizlenmişse zaten bilgisi yok araç sahibinin , bu iş ayıplı mal kapsamında yenisiyle değiştirme yada müşteriye araç bedelinden indirim yada müşterinin kabul edeceği başka bir çözüm yoluyla hallolur. Geçen aylarda bir gazete haberini forumda paylaşmıştım , Ankara da bir kişi kusurundan dolayı aracı yıllar sonra mahkeme kararıyla iade edip parasını almaya hak kazanmıştı ama bu araç iadesi oldukça meşakkatli bir yol ama denemeye de değer doğrusu. Benim sıfır i20 imde bağaj iç trimindeki çiziği ben kabul ettiremedim zamanında çünkü plazadan çıkmışım ve kullanıcı hatasıymış merkezle servis anlaştı sonuçta aforoz edildim.

<<bülent>> ve Duygu bunu beğendi.
  14. Duygu

Duygu Guest

bizim bir arkadaş sıfır aldığı aracı apar topar sanayiye götürüp boya kontrolü yaptırdı . Ve bir parçası değişip değişmemişmi onu kontrol ettirmeye götürmüştü. Bende şaşırmıştım neden araç daha sıfır niye götürüyorsun dedim. Demekki böyle sıkıntılardan dolayı götürüyorlarmış , hayret birşey ya sıfır araç alırkende artık güvende değiliz :)

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  15. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    boya makinesi ile sıfır aracı teslim almaya giden arkadaşım var.

16. Kayhan78

Kayhan78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet KAYHAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD

17. scream3057

scream3057 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    207
    Ad Soyad:
    Selim Yetim
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Sonuçta bu araçlar bir yerden bir yere nakil oluyorlar, ithal arabaysa gemiyle, yerli arabaysa tırla vs. taşıma esnasında, çoğunlukla da yer değiştirme esnasında çeşitli ölçeklerde kazalar meydana geliyor ve kazalı araçlar yeniden servislerde tamir edilip müşterilere satılıyor(terbiyesizlik). Bir ford transit tourneo vakası hatırlıyorum yakın zamanda, olay mahkemede şu an bildiğim kadarı ile, müşteri haklı fakat mahkeme sonucu ne çıkar belli olmaz. Geçmiş olsun, sinir bozucu bir durum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. corti55

corti55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    cihan inci
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    bi arkadaşımın sıfır aldığı ford fiestada boya çıktı kapısında.yaklaşık 6 ay sonra götürdüğü başka bi for servisi boyalı bu arabanın kapısı diyince yok usta sıfır aldım ben arabayı demiş.bi kaç yre daha gösterdi gerçektende boyalı çıktı.önce yan çizdi ford daha sonra arkadaş mahkemeye veriririm tv kanallarına sölicem sizi fln diye tehdit etti.ve arabayı değiştirdiler.sıfır km araçla. sizde boyalıysa kesinlikle yni araç isteyin vermek zorundalar

sefakdmr ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  19. bozoklu66

bozoklu66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Murat KILIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Show tv ihbar hattina bildir rezil olsunlar insanlar kolaymi kazaniyor o paralari milleti kandirmaya utanmiyorlarmi sifir arac dusunuyordum bu yazilanlari okuduktan sonra icime suphe dustu devir üç kagitcilarin devri oldu...

20. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Nakliye sırasında kazalar meydana geliyor ve bu araçlar normalde daha düşük fiyatlara satılıyor fakat bazı servisler (markadan bagımsız) bu işi yapabiliyor malesef. 5 yıl garanti olması sorun çıkartmayacagı anlamına gelmiyor sorun çıkarsa halledecekler anlamına geliyor, fakat sizin boya bana pek doğal gelmedi sanki macun var gibi altında kıllandım desem yalan olmaz.

Araç alma konusuna gelince şu ana kadar hep 2. El araç aldım açıkçası boyanan parça olmaması neredeyse imkansız oluyor ama sıfır araç alacak olsam @Köksal ile iletişime geçerim :D

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Bu Sayfayı Paylaş