LPG KABLO

Yuksek Rolanti Sorunu Hakkinda..

'Accent Forum - Club' forumunda Taner_G tarafından 22 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. Taner_G

Taner_G Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    Taner
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaslar 2010 era team benzinli aracim bu siralar cok yüksek devirlerde calisiyor simdi ben size belirtileri sayayim siz de bana bu sorunun nelerden olabileceği hakkinda fikir verirseniz cok sevinirim
    Rolanti valfinden supheliyim onuda degistirmeyi dusunuyorum.. Icinin. Kirlenmis olabilecegi ihtimali ile bir kere sokup temizlik yaptim ama fayda etmedi.. Ayrica obd cihazi ile baktigimda kelebek pozisyonu pedala dokunmuyorken bile yuzde 9 larda gisteriyor ve bazen arac hararetin esiginden dondugu gibi yakitida artti gibi.. Ayrica obd taramasinda o2 sensor bank 1 hatasi veriyor.. O2 sensoru arizali ondan eminim ama bu parca boyle yuksek bir rolantoye sebep olmaz diye dusunuyorum.. Arac calisirken rolanti valfinin fisini cektigimde arac tepki veriyor anlik olarak ama ayni yuksek devirde calismaya devam ediyor.. Aku zayiftir diyecekseniz hayir degil ondan eminim daha yeni degisti aksi durimda zaten obd uyari veriyor low voltage diye.. Isin kotusu obd kayitlarinda valf arizasi da gistermiyor.. Cok bilinmeyenli bir soru gibi degilmi.. Burde aracin calismasinda vuruntu problemide yok sadece yuksek rolanti sorunu yasiyorum.. Bir kac tamirci rolanti motorun arizali dedi tamam anladim hadi arizali ama pedala basmadigim halde kelebek pozisyonunun yuzde 9 gorunmesi ne olacak.. Simdi derdim su ben bu arabayı servise goturup bilgisayara baglatsam acaba yeni bir yazilimami ihtiyaci vardir.. Yoksa benmi kalibrasyon yapamiyorum.. Yada acaba sorunumuz sadece rolanti valfimidir.. Yardimci olursaniz sevinirim fikirleriniz benim icin cok degerli.. Simdiden tesekkur ederim..

Bu Sayfayı Paylaş