LPG KABLO

Yollarda H-1 gören var mı?

'H-1 Forum - Club' forumunda alusta tarafından 20 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. starex ci

starex ci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hayırlı akşamlar,

tolhakmg nin görüşlerin tamamen katılıyorum,
    malesef başlangıç için sadece ticari versiyonlarını satışa sunmuşlar,
    bu kesinlik bir pazarlama yöntemi, bütün versiyonları mevcut olsa minibüs almak isteyen camlı van alır mı ? almaz...
    şimdi ise henüz ne zaman geleceği belli olmayan minibüs versiyonlarını beklemeyen mevcut modellerden birisini alıyor, birkaç ay sonra ( kişisel görüşüm yıl sonu gelmeden minibüs versiyonu gelecektir ) minibüs gelince imkanı varsa dayanamayıp elindekini satacak ve minibüs alacak...
    sonuç, hyundai aynı kişiye iki araç satarak piyasaya daha fazla araç dağıtmış olacak.
    biraz insafsızca geliyor ama ticaretin kuralları böyle işliyor.

bunun dışında, mevcut modellerde bulunmayan bazı özellikler ve fazlası SVX olarak minibüs versiyonuile gelecektir kimsenin kuşkusu olmasın, siz paradan haber verin zira Starex'in SVX versiyonu son 46,500 ( listesi )lerdeydi yanlış hatırlamıyorsam, 50,000 in üzerinde bekleyin derim...
    bu durumda da şimdiye kadar yapılan karşılaştırmalardan büyük artısı fiyat avantajı olan starex (artık H-1 ) T5 ve/veya Vito ya tercih edilmeyecek duruma düşecektir.

2. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    bencede minibüs gelecek ama kimse hiç bişey söylemiyor.Adeta herkesin ağzını bantlamışlar,sanki bilmiyorlarmı?geleceği günü bile biliyorlar ama ser verip sır vermiyorlar.panelvan satmak için.

fakatminibüsünün fiyatı 45,000 civarı olacaktır ve o zaman şahsen ben her şekilde H-1 i tercih ederim.

nedenmi?vito veya t5 in minibüs versiyonları(caravelle ve viano) fiyatları 70,000-90,000 ytl arasındayken 45 veya max.50,000 ytl ye H-1 almak en mantıklı seçim bence....

Düzenleyen : hyundaı_era_06

3. volk

volk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Starex ile H1 i karşılaştırmak araçtan anlayan kişilerin yapacağı bir karşılaştırma değil. H100 grand saloon ve h1 6 Select sahibiyim. Starexi bedava verseler almam.Starex'in içi mezar gibi. Bayii Starexleri trampada almakta bile çekiniyor. 2005-2006 model starex 16-17 milyar arasında iken benin 2000 grand saloon 18 kağıda alıcılar arkamda geziyor. H1 de binilmeden karar verilecek bi araba değil hyundainin kalkışta hepsine tokatı basacak bi arabası. YOK BÖLE Bİ ARABA ne starexi galeri bile almıyo starexleri

4. alpertekin

alpertekin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracı test ıcın kullandım gayet guzel tıp olsun cekıs gucu olsun alana hayırlı olsun baya guzel bır arac

5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    bence cok guzel bi arac..kalite kokuyor...içi cok ferah..

6. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Araçlardan anlarmıyım bilmem.Zaten teknolojik olarak belirli bir üstünlük sağlamayacaksa Hyunda'nin bu aracı çıkarmasının da anlamı yoktu. Bana bu konforda, bu kalitedeki bir aracı gerçekten bedava sayılabilecek bir fiyata verdikleri için bir şanslı starex kullanıcısıyım.Ancak üzülerek satılığa çıkardığım starex'im için bana bu araba diesel mi yada, bu araba kaç motor diye soran, yada ilanına "çok temizstareks" yazanbir galericide en azından benim aracımı lütfenalmasın.

Yukarıdaki yazılarda starex ile H-1 karşılaştırılmamış, H1'i satmak için uygulanan satış politikası eleştirilmiştir. Starex uzunca yıllar hizmet vermiş, vermeye devam eden bir araçtır. Yanlış satış politikası, beceriksiz ve ön yargılı servis ve satış elemanları nedeniyle birtakım talihsizlikler yaşamıştır. bu aracın kalitesinin değil satış politikasınınacizliği sonucudur.

7. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    SizceHyundai Service pack H-1.1 çıkarırsa, H-1'de starex'in düştüğü duruma düşer mi?
    Düzenleyen : tolgakmg

8. volk

volk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öğle yada böyle elinizdeki aracın değeri ona biçilen fiyat ile anlaşılacağı iin sizin tezinizi savunmuyorum yoksa hala yollarda şoförlerin gönlünde taht kuran 302 otobüsler, hacı muratlar, ford d 1210 kamyonlardan geçilmezdi. Zaman kalite ve para zamanı ben neden yüksek fiyata aldığım malımı aldığımn yere bile takasa veremeyeyim. Araç sahibi olmak yalnızca konfor ve kaliteli araç sahibi olmak diye bi şey söz konusu değildir. Bir mal alırken kazanılır. H-1 arka kaputunda eğer starex yazsa idi almazdım çünkü satamazdım. Karşılaştırma konusunda ise hiç bu tartışmaya girmiyorum. H-1 ile starexi karşılaştırmakta çıt bulamıyorum. Çünkü ikiside çok farklı ve ve h-1 hepsinin üstünde

9. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aslında aynı fikri farklı anlatım tarzı ile anlatıyoruz. H-1 yada 2,3 hangi rakam gelirse gelsin önüne, Hyunda ticari araç sektöründe bu araçtan çok ekmek yedi. Bu araç gerçekten satılmıyor, sorunlar yaşandığında çözümlenmiyorsa, sorunun başında bu aracı sattıktan sonra, aracını kötüleyen markanın birincil sorumluluğu vardır. Aldığım aracı 2.gün servise götürüyorum ve servis elemanı bana "Bu aracı niye aldın ki. Ben almazdım" diyebiliyor. Galerileri boşverin, kendi Hyundai sizinde değiniz gibi aracı çıkardığına pişman ve görmezden geliyor. Oysa 1998-2008 yıllarında bu araçla Ticari piyasada adlarını duyurmadılar mı? Çok yakıyor diye gidiyorsunuz servise, "Bu yakar" diyor. Allah için bir tek servis elemanı, Hyundai Assanın kendisi dahil bu aracın ne şehir içi nede şehir dışı yakıt tüketim değerlerini bilmiyor. En acısı1998-2008 arasında hiç de merak etmiyorlar. Mitsubishi'ye gidin. X model bir L200 veya L300 alın. Piyasa şartlarında belirli bir değer kaybını kabul ediyorlar, ama asla araçlarına "bu araç yaramaz. Kimse tutmuyor" demiyorlar. İkiside aynı motoru kullandığı halde (Hyundai-Mitsubishi)Hyundai tam 10 yıldır sattığı araca kendi güvenmedi ki, piyasanın güvenmesini bekleyelim. 10 yıldır basit sorunlarını çözmedi. Uğraşmadı. Sanki araç kendisinin değilmiş gibi davrandı. Biliyorsunuz piyasada bir Kore malı, birde Yerli malı iki tip starex var. Herkes Kore malı daha az yakar diyor. Oysa bu aracın motoru Kore, Shangay, Çorum Sungurlu, Afşin, Melazya farketmez, aynı. İkiside Mitsubishi motoru. Ama servise gidiyorsun o bile "Abi koreler daha az yakıyor" diyor. Nedenini bilen var mı? Yok.

Starex yaşadığı talihsizlikleri kendi değil firmanın suçudur. 2004 senesinde 46 milyara kuzenim 130hp uzun şase transporter panelvan aldı. Şimdi piyasası en iyi ihtimalle taç çatlasa 30-33 arasıdır. Evet 30 milyar bandı bugün iyi bir fiyattır, ama ettiğiniz zarar en az 12-13 milyar.

2004 senesinde siz aracınızı 27 civarında aldınız diyelim. Şimdi taş çatlasa 15 (hadi 14)etsin. Arada ettiğiniz zarar sizce aynı değil mi? Ha... 10-15 milyar bandında bir araç satışı psikolojik olarak insana zarar verdiği için belki rahatsız oluyoruz. Ben aracımı 20.800'e aldım. Geçen sene 86HP transporteri 33.000'e veriyorlar.

Bugün satsam transporter taş çatlasa 25.000YTL. Benim aracımda 15.000YTL'ye havada gider (18.000'i verdiler, satmayainanın kıyamadım). 2008 model bir aracı evet 15.000'!e satmak gerçekten "büyük zarar"dır. Ama Alım satım arasındaki farka bakarsanız, aynı zararı etmiş olmnuyor muyuz sizce?

Yine söylüyorum. Bu araç H-1'den iyi yada kötü değil, satış politikasına kızıyorum. Hyundai eğer eski Hyundai starex kullanıcılarına ek 1000YTL indirim yapsın, "yıllarca size hizmet veren piyasa liderini gelin yenisi ile değiştirelim" diye lanse etsin, piyasada bir tane starex bir tane H-1kalır mı sizce?

Diyelim ki H-1'de sorun çıktı. Olabilir. Şimdi Hyundai H1.1'i çıkarıp "H-1 kötü. tutulmadı. Gelin h1.1 satalım" mı diyecek?
    Düzenleyen : tolgakmg

10. volk

volk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Haklısınız Söylediklerinize katılıyorum, O zaman bu konuda bir platform oluşturalım.

11. AR147

AR147 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hyundainin bir tek sevmediğim yanı sürekli kampanya yapması örneğin 2005 sonunda getz alırken era yeni çıkmıştı benzinli modeli 24000 ytl idi ozaman getz almak zorunda kalmıştım 20000 ytl
    Fakat şu anda era aynı modeli nerdeyse 23000 ytl getz 22500 ytl

Forumu takip ettiğimde ERA'yı ozaman almadığıma şükrediyorum(Malum eps ve amortisör sorunu)
    tabi bizim modellerde sonra ne çıkar bilemiyorum.

12. AR147

AR147 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hyundaii araçların bence en güzel tarafı rakipsiz güçlü ve kaliteli motorları gerisi vasat

13. volk

volk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar Şu anda Gürcistandayım ve buraki hyundai bayiisi ile görüşmemde h-1 in 8 kişilik minübüs modelinin bu haziran ayının sonunda burada olacağı belirttiler. Bu ülkeye gelen tüm hyundailer tr üzerinde gelmekte acaba h-1 in 8 kişilik modelinin Tr'ye gelmesi hususunu bilen arkadaşlar var mı? Buradaki ful 8kişilik ve deri döşemeli h-1 satış fiyatı anahtar teslimi 22 bin dolar.

14. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    ankarada tırların üzerinde 5 adet beyaz renkte h-1 8+1 minibüs versiyonunu gördüm fakat daha türkiyede satışa başlamadılar...hatta bayiyesöylediğimde öyle bişey yok dediler sanki ben hayal görmüşüm gibi davrandılar.ama tabiki amaçları belli,şimdi hangi bayiye gitsen minibüsü kesinlikle çıkmayacak deyip size panelvan veya camlıvan versiyonunu satmaya çalışırlar..

22bin dolar=27,500 ytl tabi türkiyenin vergileriyle beraber 43,000 ytl olur heralde

15. 07 AUB 58

07 AUB 58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    biraz önce aydından geldim antalya ya. Yukarıda resimleri olan makineyi görmek isterdim doğrusu. Bu araçtan antalyada henüz 4-5 adet satılmış. Onlarlada günün herhangi bir saatinde karşılaşmak mümkün olabiliyor. Ayrıca linkteki araba gerçekten bizim starexin burun hariç aynı. Bu arada bilenler vardır tabiikide ben yeni öğrendim, 4x4 olanı bile kullanılıyor avrupada. Bu internet nelere kadir https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

Bu Sayfayı Paylaş