LPG KABLO

Yine Oksijen (lambda) Sensörü Sorunu

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda no good tarafından 14 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. no good

no good Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Kara B.
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Tüm üyelere uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,
    Arkadaşlar, yeni araç aldım ama Getz'den vazgeçmedik. Babam kullanıyor şu an. Fakat 2015'de serviste değişen 2. oksijen sensörü yine arıza verdi. Yetkili servis kötü yakıttan olabileceğini de söyledi. Ben yeni aracımda da bu araçta da halen sürekli olarak Opet'ten yakıt alıyoruz. Bu konuyla ayrıca ilgileneceğim. Şikayeti Opet'e de ilettim. Son akaryakıt aldığımız istasyondan numune alıp inceleme yapacaklar ve sonucu bildirecekler.
    Gelelim asıl soruna: oksijen sensörü yetkili serviste yine ve daha da pahalı 1000 TL üzeri o_O
    Daha önce de aynı ikilemde kalmıştım, Bosch da bu semsörün birebir uyumlusu yok, üniversal modeli takıyorlar; onda da orijinalin soketini kesip kitiyle diğerine adapte ediyorlarmış. Fiyat 300 TL. Ne kadar sağlıklı olur???
    Ayrıca, piyasada hatta n11, gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde Cey, Delphi gibi markalar gördüm. Bu msrkalar ile ilgili bilgisi olan var mı? Örneğin, Cey 200 TL, Delphi 300 TL
    Bu markaların kalitesi, ne kadar kullanılabildiği gibi konularla ilgili bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa minnettar olurum :)
    İyi akşamlar.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
Konu Durumu: