LPG KABLO

Yeni İ30 elite tavanından gelen tıkırtı sorunu

'İ30 Forum - Club (GD; 2012–2017)' forumunda mzafer tarafından 9 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. mrtorc

mrtorc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Tekrar Merhabalar ,

Sorun için nezir oğlu servisine geçen hafta gittim test sürüşü yapıldı ve servisteki usta sesi tespit etti ve bir araç daha bu şekilde geldiği bilgisini verdi 22.11.2012 Perşembe günü aracı sabah servise bıraktım ertesi gün servisi aradım ve araç sorunu çözüldüğünü ilettiler Cuma günü öğleden sonra aracı kontrol ettim hakikaten de ses gitmişti bu sabah aracımı itina ile yıkadıktan sonra tavanı açıyım dedim açıldı sorun yok ama kapanırken yine sağ tarafta ses yapan yerdeki çıtalardan biri sanırım ya serviste sıkılmadı yada başka bir sebepten dolayı çatır çutur kapanmaya çalıştı o sesi duyduktan sonra hiç vakit kaybetmeden Neziroğlu servisinin yolunu tuttum daha 1 ay bile dolmadı aracı alalı fakat maşallah servisin yolunu aşındırdım birde bana garanti kapsamında mı değilmi tespit etmemiz gerekiyor diye cevap verdiler böyle birşey olabilir mi sıfır araç alıyorum ve stabil bir şekilde aracı kullanamıyorum onca para veriyorum olacak iş midir arkadaşlar yemin ederin bin pişman oldum hani yolda görenler of arabaya bak diyorlar fakat dışı onları içi beni yakıyor haberleri yok hiç mi test edilmemiş fabrikada bu araçlar anlamış değilim eğer benden ücret talep ederlerse bu konuda ne yapmalıyım yada aracı değiştirtme durumu söz konusu olur mu bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler, iyi günler dilerim

2. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    her zamanki gibi servis arabayı yapayım derken bozmuş normal bir durum, bana serviste özellikle bir sorun var mı bakalım dediklerinde sorun olsa da direk yok diyorum ufak tefek sesleri ya önemsemiyorum yada kendim hallletmeye çalışıyorum. o sıkmadıkları parça hasar aldıysa bunu da afedersiniz ama eşek gibi yapacaklar garantiden.. sen arabayı boz sonra garanti maranti suçu kullanıcıya at öyle bir şey olamaz sıkıştırın sert çıkın yaparlar

3. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    öncelikle geçmiş olsun abi.bu tarz konular forumdaki üyelerin başına gelmiş olabiliyor ancak sizin yapmanız gereken önal abinin de dediği gibi sert çıkmak çünkü servis hiç bir zaman yaptığı hatayı kabul etmek istemez...

4. isa

isa Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ad Soyad:
    İSA K.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    öncelikle hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın araçtan kesinlikle soğumayın her sorun halledilir sadece sabırlı olmanız ve dik bir duruş sergilemeniz gerekir ücret talep ediceklerini zannetmiyorum sorununuz çözülmesse assanı arayın hiç vakit kaybetmeden bide nazar değiyor olmasın gerçekten i30 lar çok güzel :D

5. mrtorc

mrtorc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    çok teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için bende öyle yaptım sert çıktım servis müdürüne 1 ayda sanruf sorunu çıkardı 1 hafta sonrada motor sorunu ile gelmezsem şaşırmam felan sitem ettim pazartesi sabah götürecem tekrar bakalım gereki süreci burada belirtirim
    İyi akşamlar.

6. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Hocam bülten var bu konuda araya ped uygulaması yapıyorlar. Neziroğlu da iyi servistir fakat yıldırım servis bir arkadaşın problemini çözdü, bir de oraya götürün ve aracınızın başından sakın ayrilmayin..

7. mrtorc

mrtorc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tekrar merhaba ,

Dün sabah aracın tavanı söktüler yaptıkları incelemede kızağın yada tavanın değişmesi gerekebileceğini söylediler ama bunu ne zaman değiştire bileceklerini genel merkezden gelen bilgiye göre yapacaklarmış bu durumda benim maduriyetimin hiç önemi yok lafa gelince müşteri memnuniyeti derler yok 5 yıl garanti derler 1 ayı bile yeni dolmuş araçta yaşadığım sıkıntıya bakarmısın üstelik bunda hiçbir suçum olmamasına rağmen yemin ederim bin pişman oldum bu aracı aldığıma keşke geri iadesi gibi bir durum olsa söz konusu olsa ...

8. Torkır17

Torkır17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad Soyad:
    Ömer TÜRKER
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Sinirinizi buraya degilde orada cikarsaniz? Birde burda söylediklerinizi de söyleyin. Garantide degil mi kardesim yapin derin

LG-E730 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. chakal_61

chakal_61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erkan sivri
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    bu sorun herkesin başına geliyordur umarım çözmüşsünzdür :)

10. levent06y

levent06y Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Aynı tıkırtı benim araçtada var malesef dün arnavut taşlı yolda denedim aynı tıkırtı vardı aracımın orasını bwurasını söktürmekte istemiyorum.neyapcam şimdi

11. chakal_61

chakal_61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    erkan sivri
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    sorun tıkırtısının hyundainin camla tavan arasında kullandığı izalosyandan kaynaklandığını zannediyorum servis bunun çözümünü bulmuştur yardımcı olacaklardır eminim

12. bmk

bmk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mustafa köseoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    merhaba, bir kaç hafta önce yeni i30 elite dizel otom. aracımı satın aldım fakat herzaman olmamakla birlikte bazen aracımın arka tarafından özellikle çukura girdiğimde tam olarak nereden geldiğini tespit edemediğim bir tıkırtı geliyor bu konuda benden tecrubeli olan arkadaşlarım beni yönlendirebilirse çok sevinirim şimdiden tşkler.

13. brksvr

brksvr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Aynın sesten dolayı İzmir YÜkselişe başvurdum.Servis elamanı ile teste çıktık ve sesi duydu. Sprey şeklindeki bir yağlama tüpü ile cam tavanı açarak belli noktaları özellikle kızakların olduğu yerleri içten dıştan yağladı şuan hiçbir ses yok . Bir de tavsiyede bulundular aracı yıkatırken cam tavanın fitillerinin olduğu yerlere basınçlı suyun fazla tutulmaması hatta daha geriden tutulup o kısımların bezle temizlenmesi şeklinde tavsiyede bulundular aksi halde o kısımlardaki yağlarda eksilme oluyor ve buda ses yapmasına sebebiyet veriyormuş. Bakalım bu dedikleri ne şekilde doğru zamanla belli olacak .

Birde bu konuda herhangi bir bülten yokmuş dediklerine göre lütfen elinde bülten metni olan varsa bize iletirse serviste daha etkin bir şekilde oluruz

14. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    sizin sorununuzdan ayrı olarak belirteyim,

açılır tavan bakım gerektiren bir özelliktir. yılda 2 kez su giderlerinin temizlenmesini ve parçaların yağını tozunu vs kontrol etmenizi öneririm. araç ağaç altına sıkça park ediliyorsa bakım zamanları daha da kısalabilir.

15. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Sunroof'da aynı şekilde, arada sırada yağlanması gerekiyor.

16. mrtorc

mrtorc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar merhaba daha önceden de burada sorunumu paylaşmıştım 2012 model i30 elit paketi aracım var aracı ilk aldığım günden bu yana sizlerinde belirtmiş olduğu ses sorunu ile karşılaştım bu konuda baya sıkıntı yaşayan arkadaşların da olduğunu form sitelerinden takip ediyorum il bu ses için daha aracım 700 km deyken servise bıraktım çözüldü dediler ama yok öyle bir şey daha sonra akbak servisine bıraktım orada da bir işlem yapıldı fakat yine sorun devam etti en son geçen hafta salı günü bıraktım yine arkadaşlar sözde bu ses ile ilgili 3 adet bülten uygulandığını fakat sesin % 20 ye indiğini istanbul dan yavuz bey diye birisinin gelip birde ben göreyim deyip o şekilde aracı teslim ettiler sevise bırakmadan önce daha az ses geliyordu düşünün bunun çözümü yok sanırım benim yapacağım tek şey aynı sorun yüzünden 3 kere işlem görüp sorun çözülemediği için tüketici mahkemesine başvuruda bulunmak arkadaşlar sizlerden ricam bu konunun üzerine gitmemiz 57 bin lira para verip bazıları önemsemiyor ama ileride daha fazla ses çıkaracak ve garanti dışı kullanıcı hatası deyip üstüne para isteyecekler lütfen assan arayın şikayet edin mail atın artık çözüm olsun araçtan memnunum ama çok rahatsız ediyor sinek küçük ama mide bulandırır lütfen sizlerde sorunu iletin iyi günler dilerim.

17. ugurarik

ugurarik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Uğur Arık
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar merhaba 2013 i30 aracım. aynı sorun benim aracımda da meydana geldi. Bende direk Adana Noyaner servisine gittim hemen iki usta ile kısa kısa test yaptırdılar ve ustaların her ikiside tavanda çatlak olduğunu söylediler. Sebebini sorduğumda ara ara bu problem ile karşılaştıklarını, camın altında kullanılan malzemenin sert plastik olduğunu çukurlara girişdiğinde çatlama olacağını ve bununda ses yaptığını belirttiler. Şimdilik cam komple siparişi verdiler yenisi takılacak beklemekteyiz

Son düzenleme: 24 Aralık 2015
  18. engin61

engin61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Engin bayram
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 GDİ (2012-201X) GD
    Arkadaslar benim aracimda 2013 i 30 benimde sunrooftan tikirti gelio bozuk yolda..bu sorunu olup cozen varsa yazarsa sevinirim...

19. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Fitillerine silikon sprey sıkmayı deneyebilirsiniz

20. engin61