LPG KABLO

Yeni Elantra'ya Sıralı Sistem LPG Taktıranlar

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda piyanist_erk tarafından 8 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. piyanist_erk

piyanist_erk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar yeni elantralara lpg taktıran arkadaşlar bu bölümde nerde,nasıl,fiyatı,yakıt durumu garanti kapsamı yada soru ve sorunlarını paylaşmak isteyenler bu bölüme yazabilirmi,
    çünki bu gidişle galiba bende sıralı taktıracam gibi gözüküyor

2. NEJAT

NEJAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    NEJAT ATLAM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bilgim şu satın alırken taktıracaksın sonradan taktırınca garanti dışı kalıyorsunuz

3. atlantis

atlantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Onur Öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Lpg' yi alırken taktırma kısmı doğru. Sonradan taktırırsanız aracınızda sorun oluştuğunda lpg ye bağlı bir sıkıntı çıkarsa garanti karşılamıyor.

Düzenleyen : atlantis

4. Erhan D.

Erhan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad Soyad:
    Erhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Garant olayı sadece era'lar için geçerli, aracı alırken takılan lpg kitleri garantiye giriyor diye biliyorum.Sonradan takılan (serviste dahi olsa) garantiyi deliyor.Ben 2011 getz'ime atiker lpg taktırdım.İlk depo ile şehir içi 0.204 kr yaktı.Gayet memnunum.Benzine göre %45 tasarruf ettim.Aylık 1 depo benzin (160 tl) yakıyordum.Yaklaşık 400 km gidiyordu.Bir depo Lpg (75 tl) 365 km yaptım.Hesap ortada.

Garanti lpg'den dolayı kaynaklanan bir arıza için bitiyor.Yani mekanik garantisi devam ediyor diye biliyorum.

5. NEJAT

NEJAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    NEJAT ATLAM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
  6. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Forumda bir kişi Elantra sını almadan bayiden taktırdıydı o size daha detaylı bilgi verir.

7. murtezasahin

murtezasahin Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    BEN alırken neziroğluna taktırdım mekanik garantide bir sıkıntı olmayacağı ancak lpg ile ilgili bir sorun olursa lpg kısmına müdehale edilemeyeceği söylendi (ki bu çok normal adam senin lpg hortumunu değiştirecek değil ya.) ancak başıma gelen bir olayı aktarayım belki yardımı olur. araç 500 km de iken altında yeşil bir sıvı keşfettim. hemenkaputu açtim çam suyu değil, radyötör suyu seviyesi hiç değişmemişklima zaten olamaz çünkü sıvı yeşil. hemen panikle servisi aradım. saat 18:30 du aracı yerinden oynatmayın aracınızda yeşil renkte olabilecek sadece direksiyon hidroliğiyada fren hidroligi olabilir çekici gönderiyoruz dediler yarım saat içinde çekici ile akbak hyundaiye çektiler servis kapalı olduğu için ertesi güne kaldı. ertesi günde lpg regülatörüne giden su hortumunun sızdırdığını ve onun değiştirildiğini sorunu çözdüklerini söylediler. (tabii akbak plaza aynı zamanda BRC yetkili servisi, bu nedenle bu işlem akbakta sorunsuzca halledildi.) bu arada sorunu tam olarak çözememişler yine aynı sıvı sızdırmasını görüp neziroğlunun LPG montajını yaptırdığı mavidenizler oto lpg de o boru tekrar değiştirildi ve sorunum tamamen çözüldü. aracım şu anda 6500 km de hiç bir sıkınntım yok BRC den de gayet memnunum BRC den tek şikayetim LPG göstergesindeki led lerin gaz bittikçe teker teker sönmesi nin ayarı çok kötü yapılmış.depoyu fullüyorsun 4 led yanıyo, 50 km sonra 3 e düşüyo 50 km sonra2, 50 km sonra 1, 50 km sonra tek led yanıp sönüyo sonra 400 km boyunca o led yanıp sönmeye decam ediyo ve birden bitiyo. yani yarım depo bile ansan tek led i yanıp sönerken görüyosun bitmeye yakında tek led. tek sorunum bu BRC ile ilgili. bunun dışında tüketim ve performanstan son derece memnunum. en güzeli de bir yere gidecek olduğunda rahatça arabayla yakıtı düşünmeden gidebilmek.sizdearacınızı güle güle kullanın. doğru tercih

8. hpilot0878

hpilot0878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar mrh.yeni elentra plus aldım.aranıza katılmaktan cok mutluyum.aracıma lpg taktırdım.(zavoli ecu lu sistem)merak ettiğiniz konular ve paylaşmak istediğiniz bir konu varsa memnuniyetle cavaplarım.

9. hpilot0878

hpilot0878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    600 km de iken lpg taktırdım.yaklaşık 1000 km yol yaptım lpg ile.22 kuruş ortalama yakıyor dahada düşebilir belki motor yeni çünkü.sehirler arası 20 kuruş tahminim.memnunum zavolinin yeni kiti mükemmel asla arıza lambası yakmıyor beyinden alıyor verileri tavsiye ederim.garantiyi hiç düşünmedim açıkcası daha öncede zavoli kullandığım için aklımda soru yoktu.ama usta cok önemli tabi.ilk defa hyundai kullanıyorum inşallah memnun kalırım.

10. piyanist_erk

piyanist_erk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben brc düşünüyordum ama siz böyle söyleyince fikirlerim değişir gibi oldu acaba kaç litrelik depo takıyorlar,ve o depoyla şehir içi kaç km,şehir dışı kaç km. yaptığınızı açıklarsanız memnun kalırım,bende düşünüyorum lpg taktırmayı sizin taktırdığınız lpg deposu simitmi yoksa eski tip depomu
    ama brc mi,zavol mi,atikermi arada karasız kaldım ,siz nerden taktırdınız

Düzenleyen : piyanist_erk

11. hpilot0878

hpilot0878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    izmir berke zavoli bayisinde.48 litre simit depo stepnenin yerine taktırdım.90 tl ye karısıkta 430km gittim.ama gaza biraz dokununca acımazsan kmde 25 kuruş yakıyor.ama sehirdısı 190-200 kurus yakar diye tahmin ediyorum.ben karışıkta 220 yaktım.

12. hpilot0878

hpilot0878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bence zavolide olur brcde.atiker bence iyi değil.ama ne takarsan tak işcilik cok önemli.ben tercihimi zavoliden yana kullandım obdli kit.memnunum tavsiye ederim.

13. ozgurcem

ozgurcem Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    karışık dediğin benzin ve lpg aynı andamı onu anlayamadım ?

14. piyanist_erk

piyanist_erk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    büyük ihtimalle şehir içi ve şehir dışı olarak söylemiştir

15. BABACANTR

BABACANTR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar lutfen cevap yazın sizden gelen bilgiye göre hareket edeceğim bende 2011 elantra var zavolimi brc mi taktıralım

16. BABACANTR

BABACANTR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

17. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    OBD destekli zavoli taktırabilirsiniz.

18. Orhan

Orhan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Beyaz_MeLegiM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Taktıran Arkadaşlar Garanti Kapmsamından Çıktımı. Birde İstanbulda Taktırdıysanız, Kimlere Yönlendirebilirsiniz. Fiyatı Ne Kadar Rica Etsem Detaylı Bilgi Verirmisiniz.

19. faruk55

faruk55 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    294
    Ad Soyad:
    Faruk Karaman
    motor garantiden büyük ihtimalle çıkar.kimi servis sadece yakıt sistemi çıkar diyor,kimi motor komple çıkar diyor

20. Orhan

Orhan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Beyaz_MeLegiM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Serdar Hocam Ben Ağustos Sonunda KIT MTM Taktırıyorum İsteğiniz Doğrultusunda. Bu LPG Markasının Kendi İçinde Sınıfları Varmı Ona Göre Hareket Edeyim.?

Bu Sayfayı Paylaş