LPG KABLO

volkswagen passat ve renault kangoo kazası

'Sohbet' forumunda koreci tarafından 6 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    motor kaputu izalasyonunu ve torpido kapağını söküp 300-500 liraya satanlardan herşeyi beklerim

2. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Peki bizim miletimiz o kadar parayi bu arabaya bilerek nasıl veriyor ki anlamış değilim

3. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    diğer yönleri beklentileri karşılıyor demekki yıllardır , ben hiçbir başarının tesadüf yada saplantıya bağlı olarak gerçekleştiğini düşünmüyorum vardır bir neden elbet

4. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Emre aslında sadece bu olay ww de yok Türkiye ye gelen bütün araçlarda avrupaya giden araçlara nazaran mutlaka bir eksiklik var al benim accent blue amerika avrupada satılan araçlarında hız sabitlemesi var daha donanımlar ve bizden çok daha ucuza satılıyor ve bile bile gittim aldım ypacak birşey yok devletin belli kuralı standardı yokki isteyen istediği gibi satıyor olanda millete oluyor sahipsisiz vesselâm

5. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Bence bizim milletimizde araştırma huyu yok ne kadar çok para verirsen okadar iyi mal alırsın mantıgında ve belki hiç volkswagen e binmemiş adamların oo iyidir lafına inanıp alan adamlar.Ben voslkswagen in özel bi yanı oldugunu düşünmüyorum.Fiyatı hariç tabi.

abdullah3471 bunu beğendi.
  6. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mesela hükümet ilk defa bir kural koydu bun sonra Türkiye ye gelen ve burada üretilen bütün yeni araçlarda isterse en boşu olsun ESP ve lastik basınç göstergesi zorunlu isteyince oluyormuş demekki

7. Murat55

Murat55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    358
    Ad Soyad:
    Murat Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Hic kimse o celik barin kirilip insanlara saplanabilecegini dusunmemis belkide vw ustun alman teknolojisi oldugu icin onu dusunup koymamıştır :D

Murat ve abdullah3471 bunu beğendi.
  8. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    :))))))))

Murat55 bunu beğendi.
  9. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    Bak sen bu Hyundai nin yaptığına. :) Yarın ilk işim gidip arabamdaki çelik barları söktürmek olacak. ;)

10. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    aşırı ötesi ekstrim derecede gereksiz bir istektir ESP ve lastik basınç göstergesini zorunlu kılmak, hararet göstergesinin nerede olduğu bilmeden yada filmlerde dizilerde çat diye kumandayla kapıyı açıp bir çırpıda binip giden sürücüler olduğu sürece o özentiyle binilen arabada lastik basıncı göstergeside hiçbir işe yaramaz, yahu mübarek insanlar arabaya binmeden baksalar bir arabanın arkasına önüne lastik inmişmi? sağlammı? birisi aynayı kırmışmı? her sabah akşam binerken bakarım bir ben kötüyüm yani:) arabaya hışımla kapıyı açıp binip gidenler karizma oluyor, ben rezilim ya sağına soluna bakıyorum binmeden:)

Güvenlikten lazımdır diyorlar hımmm tabi ya, alkollü sürücü tespit edince yürümeyen yada hız limitini aşmayan sistemli araba lazım:)

Bir kimsede düşünmüyor ki ESP si zaten daha önce hiç olmamış yada tasarlanmamış bir arabaya üretici alelacele zorunlu şekilde oldu bittiye getirilmiş ESP koyarsa sonuçları nasıl olur diye?

ESP yi hiç devreye sokmamış ve stepne lastiğini hiç kullanmamış birisi olarak yazıyorum:) bunlar gereksiz.

Hükümet ESP ve lastik basınç göstergesi yerine hybrid turbo benzinli ve elektrikli araçlara teşvik vermeli.

Uluslararası otomobil yarışları federasyonu 1994 te Ayrton Senna öldüğü zaman bütün elektronik destek sistemlerini F1 araçlarında yasakladı halen yasaktır ve yasak olma sebebi çok tehlikeli ve risk yaratan şeyler olmasıydı, elektronik sisteme güvenen ve alışan yolda daha fazla risk alarak ilerliyor bu kocaman bir gerçek, ben bile abs var diye karlı yolda ekstra güvenle ilerliyorum halbuki abs olmasa kesinlikle daha da yavaş giderdim nasıl olsa yan dönmeden yavaşlarız diye 20 km yerine 30-40km hız ile gidilir. Esp li arabayla virajlara daha hızlı giriliyor en azından meraktan yapılıyor bunlar.

Vay ESP zorunlu olsun her viraja yan yan gireriz artık lastik havalarına da 10 günde bir bakmayız lastik inince sesli uyarı verecek göstergesi nasıl olsa toparlıyor kendisi. :)

11. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arabama geçen gün bindim lastikleri de havasında yerindeydi ancak yolda giderken lastik basınç göstergesi yandı indim baktım lastik havası inmiş gittim hallettim kötü bir şey mi şimdi 24 yıllık sofurum ben de senin gibi yapar araca binerim ESP ye gelince ESP var diye asla virajlara hızlı girmem ancak ESP kazaları büyük oranda en aza indirir ve her ikiside bana göre faydalı ayrıca görüşlerinizi çoğunda katılıyorum belirtmek isterim özellikle hybrid konusunda

erenuzel41 bunu beğendi.
  12. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Peşinatsız araba satmak başarı mı? Faiz lobisi işte :)

Kapı sesini duymuşlardır herhalde.

13. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    aynen abi. ben bir ara poloya bakıyordum. dedim getz'i versek üstüne ne kadar istersiniz diye. elamanın bana dediği "biz size kredi verelim siz aracınızı kendiniz satar kredi borcunuzu kapatırsınız" aradaki faiz, masraf sigorta filanda bana kapak olurdu. adamlar peşin araba satmak istemiyorlar. "sonunda kendi de söyledi kredi kullanırsanız ben size kredide satmış olacağım" diye.

14. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kimin ne sattığının yada kapı sesinin şahsen benim için bir önemi yok , herkesin malı kendine güzel ve herkesin zevki tarzı ve albenisi farklıdır , ve önyargıları tabuları yıkmak hayattaki en zor şeylerdir diye düşünüyorum:) bir insan yeterki istediğini arasın bulur bir şekilde şimdi youtube'a yazsak her markanın bu tarzda kazaları çıkar diye düşünüyorum Serdar abi şahsen ben bu tarz video'lara canlı şahit olmadan pek itimat etmiyorum marka farketmeksizin isterse bmw , merso hyundai , vw vs. olsun markaya takılmam araç güzelse gerisine kafa yormaya gerek yok:)

15. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    katil hyundai esefle kınıyoruz resmen bizi öldürmeye çalışıyor :D :D :p

16. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Güvenlik sistemlerine niye bu kadar karşısınız anlayabilmiş değilim kimse arabanın etrafını dolaşmak zorunda değil teknoloji bunun için var unutabilir acelesi olabilir karizma yapmak için değil yani. yolda lastik patlayınca nasıl anlıyorsunuz yada çivi girmiş 2-3psi düşmüş basınç? esp bence olmazsa olmaz birşey esp siz bir aracı kapıma sokmam şu satten sonra yarış pilotu da değiliz yeri gelir 50 60km hızla da savrulabilir araç esp yoksa. esp var nasıl olsa deyip yan yan giden olduğunu sanmıyorum zaten mümkün değil pek sürat yapacak kötü kullanacak olan espsiz araçta da yapar bunu. Bilinçlenmeyle alakalı bir durum, sakin ve bilinçli sürücüler için güvenlik donanımları daha da önemli bence.

alper4159 bunu beğendi.
  17. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Tmsp ve esp iyidir. Şimdi buna olmasada olur demek pek mantıklı değil. Bende kontrol ederim yola çıkmadan ama yolda ne olacağını kimse bilemez

alper4159 bunu beğendi.
  18. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Benimkisi ''full mekanik olsun klasik olsun bilinenin dışına çıkmasın böylesi daha pratik'' felsefesinin sevgisi. Ve bununla beraber elektronik destekli bir otomobilde ya umduğumu bulamazsam korkusu:) sizin fikriniz ise; bu konuda çoğunluğun kabul ettiği doğal olarak olması gereken normal bir düşünce, benim fikrimin ise biraz normal dışı olduğunu kabul ediyorum. İnşallah gün gelir belki bende elektronik destekli sistemleri severim. Niye ESP gereksiz dedim? ; çünki acaba benimle aynı görüşte olan varmıdır diye hep merak ederim, ama çoğu kişi ESP nin ve lastik basınç göstergesinin iyi birşey olduğunu söyleyecek gibi duruyor:)

19. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Eski tarz araçları seviyorsunuz sanırım ama onlar daha zevk ağırlıklı ve bugünün ihtiyaçlarını karşılayamıyor bence. Zaten onları kullanacak şöför de zor bulunur. Eskiden lükstü otomobil ama artık ihtiyaç oldu.. araç ve sürücü arttı bu yüzden ekstra güvenlik şart bence. konfor donanımlarından bahsetmiyorum o ayrı birşey ama güvenliği artıracak herşeyi destekliyorum.

20. SoysaL06

SoysaL06 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    236
    Ad Soyad:
    Mustafa SOYSAL
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Valla bence en kötü kaza sekillerinden biri yazik olmus passata

Celik bar konusunda ve yırtılma ya gerekli yorumlar yapilmis diyecek birsey yok

Bu Sayfayı Paylaş