LPG KABLO

Sunrooflandık...

'Getz Forum - Club' forumunda DaMdaKi_KeMaNCi tarafından 28 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sunroof bir tutkudur, gençlik yıllarımda hep heves etmiş ama maddiyattan ötürü sunroofsuz arabalarım olmuştu. Şu anda 2. Getzim var bir önceki Getzimde sunroofluydu. Sunroof bir tutkudur, ferahlık katıyor. Ben sunroof olmayan arabaya binince daralıyorum artık.

Güle güle kullanın, hayırlı olsun.

2. DaMdaKi_KeMaNCi

DaMdaKi_KeMaNCi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Suat suna
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Hocam sorduğun şeylere şoyle yanıt vereyim. Ben montajı yapan kişiye aracıma karşı ne kdr hassas olduğumu anlattım...zaten aracımın temizliğinden ne kdr titiz olduğumu anladı. O bakımdan yapılırken aracın başında durmak istemedim. Sunroof da her hangi bir yapıştırma işlemi yok. Tamammen sökülebilir, yedek parça sorunu yok. Yapıldığından beri belki 10 defa yıkadım ve her yıkamaya o bölgeyi tazzikli suya boğuyorum fakat herhangi bir sızıntı yok. Sunroof firmadan geldiğinde içinden iç ve dış bölgeler için kesme şablonları çıkıyormuş, usta ona göre kesim yaptığını soyledi.Kime yaptırdığıma gelince ,ordu caddesinde imamhatip lisesi var, onun yanında Haluk otomotiv var. Küçük bir yer, ama adamın işçiliği gayet iyi. Tam adresi veriyorum ulaşabilirsiniz.

Haluk Otomotiv ( Haluk BALTACI )
    Reşatbey mahallesi Ordu Caddesi
    Seyhan / ADANA
    0322 453 90 51
    halukticaret@hotmail.com

mgk19 bunu beğendi.
  3. isa

isa Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ad Soyad:
    İSA K.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    güle güle kullanın güzel olmuş

4. isa

isa Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ad Soyad:
    İSA K.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Fabrika çıkışı sunroof'lu araçların tavan yapısı, sunroof olmayan araçlardan farklıdır. Sonradan sunroof takılması durumunda fabrikası tarafından hesaplanmış mukavemet değerlerine negatif etki eder. Sunroof sebebiyle oluşan tavan rijitliğindeki azalmalar ek destekler ile bertaraf edilir. Ancak sonradan sunroof takıldığında bu tür destekler öngörülmediği ve eklenmediğinden asla orjinal sunrooflu bir aracın tavanı kadar sağlam olmaz.
    Özellikle, Allah korusun takla atılması durumunda, mukavemeti düşmüş tavan yüzünden üzücü sonuçlar neredeyse kaçınılmazdır ( alıntıdır )

5. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    çok yakışıklı olmuş:RpS_love:

6. DaMdaKi_KeMaNCi

DaMdaKi_KeMaNCi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Suat suna
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Kaza geliyorum demez... derler ama bi çok yerde ve zamanda kaza geliyorum der. Arabanın sadece tavan yapısı benim hayatımı kurtaracaksa, kalsın ben almayım. Kaldı ki 10 Trafik kazasının sadece 1 tanesi takla atma ile sonuçlanır. Benim aracımın sunroofu su almasın, ses yapmasın, ben başka bir şeye bakmam. Aracının tavanı hasar görmesin diyorsan balkon altına koymayacan, aracı takla atıracak kadar hızlı ve kontrolsuz kullanmayacan :RpS_rolleyes:

Bu Sayfayı Paylaş