LPG KABLO

subap iticileri

'Elantra Forum - Club' forumunda izzet tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. izzet

izzet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ya arkadaşlar bende 1997 model Elantra 1.8 GLS aldım 128 Hp.
    ama motordan subapların oduğu kısımdan şıkırtı geliyor. Aldığım kişi hidrolik subap iticilerinden geldiğini söyledi değiştirdiler . ses bir kaç gün gelmedi sonra tekrar gelmeye başladı bu ses normal mi yoksa başka değişmesi gereken yer mi var.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley18.gif

2. Misafir

Misafir Guest

Soğuk havalarda yapması normaldir, daha önce niye değiştirdiler'ki....

3. SelahattinP

SelahattinP Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    2000 milenyum aracım o sesi yapıyordu.motor ustası kaliteli yağ koy ve aracı biraz sıkıştır dedi ses keisilir dedi. hatta başka bir motordan iticileri göstererk burasın ın iyi yağlanmadığı zaman çalışmadığını ve sesi yaptığını söyledi.bana elf yağ tavsiye etti.neyse yağı değiştirdim dedğini yaptım.se s kesildi.10 bin k dolacağına yakın yin e yapmaya başladı .yağ değişiminde başka yağ kondu ses kesilmedi. 2 gün sonra tekrar yağı elf koydurdum ses yine kesildi. amacım reklam yapmak değil ama yağ olayı önemli. araca iyi yağ koydurup biraz devirli kullanın .

4. ardahanak

ardahanak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ses motor cift egzantirikli oluğu için egzantirik millerini birbirine bağlayan zincirden gelir değiştirdiğiniz zaman ses kesilecektir.zincir boşluk yapmıştır.

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İnce yağ, ince yağ, ince yağ. Hyundai motorları ince yağ sever arkadaşlar, 5w yada 10w 'den kalın yağ koymayın, yağ katkısı (bor power hariç) koymayın. Yağ 10.000 'de değişir diye bir şey yok, kalınlaştımı, rengi bozuldumu değiştirilir. Motorunuzun teknolojisi diğerlerinden farklı, bunu unutmayın.

6. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Serdar arkadaş doğru söylüyor her motor bir değil ve özellikle de hyundai nin crdi lerinde yakıtına ve yağına dikkat edin çünkü son teknoloji ürünü olup pis malzeme kullanmaya gelmezler.

7. cerkezsamsun

cerkezsamsun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar bende 2005 elantra var sağukken motordan kayış sesi gibi şıkırtı geliyo. giderken debrıyaşa bastığımda sankı kayış boşa dönüyomuş gibi ses geliyo.ısınınca gıdıyor. neden yapar ve tamir masrafı ne kadardır servisde 90,000 bakımında 5-30 yağ koydular bu doğrumu birde kocaelinde ıyı bır elantra ustası varmı servis cok pahalı oluyo
    Düzenleyen : cerkezsamsun

8. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Debriyaj rulmanı olabilir, kayış sesi mi uğultu mu?

9. cerkezsamsun

cerkezsamsun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    soğukken tık tık diye ses yapıyo ısınınca kesılıyor. sabah arabayı çalıştırdığımda ses gelmeye başlıyo. vites değiştiriken debriyaja bastığımda sankı kayış sesiymiş gibi şırıltı geliyo
    Düzenleyen : cerkezsamsun

Bu Sayfayı Paylaş