LPG KABLO

starex güncel yakıt tüketimi

'Starex Forum - Club' forumunda starex2004 tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Selam arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar buradayım.
    Aracımda ufak tefek yenilikler yaptım birkaç gün içinde resimlerini yükleyip yorumlarınızı alıcam.
    Ayrıca; yıllık izinden yeni döndüm herzamanki gibi yakıtı ölçmek için yola çıkarken depoyu fulledim araçta 4 kişi olarak yola cıktık.400 km.Memlekette akrabalarımla deniz kenarına pikniğe gittik. Araca şaka değil 9 yetişkin 6 çocuk olmak üzere ve piknik malzemelerınıde yukleyıp kucak kucaga yaklaşık 80 km git gel yaptımklima açık şekilde.Bikaçgunde kendim gezdim orası burası derken depo çeyreğe geldiğinde (total excellıum kullanıyorum) depoyu tekrar fulledim. Yaptığım km yi aldığım mazota böldüğümde 314 kuruş çıktı.
    Aracı Aralık 2010 da konyadan alıp gelierken yaptığım ölçumlerde 280 kuruş çıkmıştı.
    Aydın otobanını çoğunuz bılırsınız, izmirden sökeye kadar aracın hızı 120den aşağıya düşmedi performans+yakıt beni fazlasıyla memnun ediyor.

2. kurtuluş

kurtuluş Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tüm arkadaşlara selamlar,
    şu yakıt konusu o kadar göreceli bir şeydirki her zaman aracın satışındaki veriler baz alınıp fazla çıktığında yadırgamaya başlarız.bu verileri alırken adamlar öyle bir ortamda test ediyorlarki keşke tüm yollar öyle olsa.. aracın yakıt tüketimini değiştiren o kadar çok etken varki hiç kimse kolay kolay aracın net olarak ne kadar yaktığını bilemez çok zor!!! ilk olarak pompada başlar sıkıntı acaba doğru şekilde verdilermi? sonrası malum, yol durumu,trafik,hava şartları,yük,aracın bakım durumu,rampa,viraj,sürüş şekli vb..... yani her zaman ortalama bir tüketim elde ederiz yanlışım varsa lütfen düzeltin.herkese kazasızsürüşler.

3. kurtuluş

kurtuluş Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ha bu arada konuya gelincede starex in çok yaktığını satıcı firma çalışanlarıda doğruluyor, uçak motoru var deniliyor, neye göre çok?diğer hyundai modellerine kıyaslarsanız belki ama sınıfındaki araçlarla kıyaslanırsa sonuç yakındır tahminimce.duyduğum kadarı ile starex lerde az yakan ve çok yakan iki tip motor varmış...

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Çok Yakan Bir Tip Yok CRDİ İle Arasında 2 Lİtre Farkediyor.. O Transportercıların Çıkardıgı Bir Hikaye Neymiş 2.5 Transporter 6-7 Litre Yakıyormuş.. Yok Öyle Bişey.. 12 Litre Yakıyor Ötesi Yok Bunun..

5. kurtuluş

kurtuluş Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet transporter yakıt olarak tasarruflu bir araç değil ama vito lar herhalde biraz daha az tüketiyorlar.. neyse ne sonuç olarak starex de vito kadar pahalı değiil ama yaptığı işi gayet te yapıyor.

6. banistercaq

banistercaq Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    şehir içinde albea 5.8 yakıyor =) transporter ın neyine :D

7. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İşte Adamlar Onu İddaa Ediyor.. Transporterımız Olmasa Tamam Diyecez Ama Transporterımızda Var O Kadar YAkmıyor Yani.. Akıl Var Mantık Var 5 Silindir Common Rail Olmayan Bir Yakıt Sistemi Nereye Yakıyor O Degeri.. Birde Starexe Teneke Diyolar Starex Transporterdan Daha Agır Bir Araç

8. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Benim T5 şehir içi dur kalklard 14 lite yakıyordu.Şehirler arası sakin kullanım 10 litrenin altına düşüremedim.ONLAR PALAVRA ATIYOR.... Kuyruk acısı tabi normaldir.
    Düzenleyen : mmt.88

9. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    :)))) ersin kardeş 12 kr için euro diesel den vazgeçme strexe değer herşey çokda tasarruf olacak bir rakam değil değmez euro dieselden şaşma..........macera arama :))))))

10. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    sonuna kadar katılıyorum çok doğru hepsine katılıyorum........yeni DATÇA-istanbul geldim 3,86 lt fiyatı euoro diesel kullandım netice 8,5 lt 100 kmde yakıyor crdi otomatik vites klimalı 90 km hızda bunun altıda olur üstüde olur belki düz vites daha az yakıyor olabilir bizim otomatiklerin bir sorunu yaklaşık 110 kmde tork konvertörü kilitleniyor araç 4 vitesde kalıyor..ve devirde düşüyor araba rahatlıyor 90 da gidilirse ekonumi olmuyor ama öbür türlüde RADARDA ÖPÜLME DURUMU VAR tercih 90 km olsun 8,5 lt olsundan yana :)))))

11. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    toporomboz bey değirmenyanında ki radar kontrolü çok can yakıyor :D

12. emre1982

emre1982 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    herkese slmlr,öncelikle şunu söylemeliyimki ben tam bir strex merekalısı ve bir okadarda düşman biriyim :) neden böyle düşünüyorum diye soranlara anlatıyım.1998 model hyundaı accent otm benzinli aracım var km ort.ş.içi 11 lt yakıyor yani 450 krş civarı,daha sonra aracımı sattım ve starex almayı düşündüm konuştuğum herkez aman abi ne yaptın benzinliyi sattın uranyumluyamı binicen dedi :) yani 500-600 krş yakar dediler,,bugün çok doğru bir arkadaşım 2005 svx almış okul servisi işi sabah 8de yola çıkıyor ana baba saati :)9+1 bu arada aracı.dedim kaç yaktı ?abi dedi valla dur kalk çok oluyor hesabıma göre350-400 yakıyor şuanda depoyuda 210-220 ye fulluyorum ama normal şartlarda 350 yi geçmem sanıım!!!! bir an affaladım ulan hani çok yakıyordu,yine bunu kafama takarken bir müşterim geldi ondanda laciverrt var 2007 multiway mış yani bana göre ctıy van model :) abi dedim nasıl yakılar 500 varmı,yooo dedi 350-400 civarı ana şaşardım bir anda,ve dediki bende biliyosun bmw vardı onu sattım bunu aldım ama fark yok :) okadar konforlu bir ara. biraz arkadası hopluyo ama hallediyoruz ağırlıkla dedi,peki dedim alıyımmı yok aman alma dedi ! neden?? paran varsa git wv al ! kardeş dedim benim param ya buna yada dobloya yeter ! abi ozaman hiç kaçırma bu fiyata bu özellikte araç bulamassın ve yakııda normal !dedimki osman : benim sattığım taksi bile 450-500 yakıyordu !!! bugün anladığım tekşey starex crdi kesinlikle alınacak bir araç ! mazotun tvan yaptığı bir dönemde 400 yakıyorsa o yakan araba değil mazotun fiyatıdır ! arkadaşlar 2005-2006 ruhsatta münübüs geçen 9+ 1 aryıyorum bilginize,

13. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Seçiminden dolayı rahatsızlık yaşamayacağına emin olabilirsin.Biz burada uzun bir süre bu araçların söylendiği kadar çok yakmadığını anlatmaya çalıştık gücümüz yettiğince.

14. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İstanbulda 10 Litre Gibi Tüketimi Var Evet Arkası Biraz Zıplar Ama Önü 403 Gibi Rahattır. Paranız Varsa Vw De Almayın Sıkıntıdan Sorundan Saç Baş Yolduracak Duruma Getiriyor İnsanı

15. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    son yakıt tüketimim

toplam 620 km
    230 km şehir içi
    120 km şehirler arası sakin kullanım 90-110 km/h arası
    270 km Giresun Trabzon gidiş geliş 120 km/h yer yer 130 km/h (110 km/h ın altına düşmedim)
    aldığım yakıt
    220 tl 57.5 lt
    parasal olarak 0,354 tl
    100 km/lt olarak 9,2lt/100km
    yorum sizin

16. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    son yakıt tüketimim 13.10.2011
    mazot litre fiyatı 3,73tl
    toplam 451km
    20-30 km kadar ş.içigeri kalanı şehirler arası normal kullanımhızımız 100-110 km/h nadiren 90 yer yer 120km/h
    aldığım yakıt
    150 tl 40.küsür lt
    parasal olarak 0,33tl
    100 km/lt olarak 8,8lt/100km

devamı gelecek :)

17. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    40 Liraya 130 Km ( İstanbul ) Hadi Bakalım Çok Yakıyormuş Diyenlere Gelsin..

18. kahreden

kahreden Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selamlar öncelikle bende yaklaşık 15 gün önce 2005 CRDI SV aldım arkadaşlar, bende almadan önce çok dinledim manyak yakar diye, ama inanın arabayı aldım yinede aldık ama ya çok yakarsa diye şüpheyle yaklaştım, Tokat içi yaklaşık 10 km ve Tokat-Sivas arası 116 km de 40 TL yaktı (araca Tokatta yakıt almıştık eurodiesel litre fiyatı :4,04 -ayrıca depo full boştu 67 litre aldı- Sivasta eurodiesel litre fiyatı :4,01 di depo tam 40,00 olunca kesti).Bence gayet normal diye düşünüyorum.1 litre yakıtın 4 TL olduğu ortamda km de 35 kuruş iyi bence.

19. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    2005 starex space crdi 47bin kmde
    gidilen yol devamlı istanbul içi fakat bunun 110 km si otoban açık şekilde (gece) 100-110 km arasındakullanım geri kalan yani 156 kmlik bölüm ise yer yer dur kalk (bayram trafiği) yeryer 30-50 km/h arası süratlerde yoğun şehir içi kullanımı..

toplamda 266 km yol tüketilen yakıt ise 26.17 litre.

Ortalama da tüketimi litre bazında 9.81 litre / 100 km tl bazında güncel değerden eurodiesel shell 3.82 lira
    0.374 TL / km..
    2500 motorlu 175 hp lik bir araç için asla da gazda hassas davranılmamasına rağmen kış şartlarında bu tüketimden daha iyisi zaten yok diğer markalarda da.. işim gereği her aracı test ediyor ve kullanıyorum..

20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İşin Geregi Her Aracı Test Ediyorsunda Buluşmaya Gelde Bizde Test Edelim 175 Hp İ:)

Bu Sayfayı Paylaş