LPG KABLO

Starex CRDİ Yakıt Tüketimi ( Resimli )

'Starex Forum - Club' forumunda Ersin tarafından 22 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O zaman ya araciniz kazali , yada dusmus yenisini takmislar

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. salih_karali

salih_karali Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    563
    Ad Soyad:
    salih karali
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Motor kaputunu acinca intercoler in ayaklarin danda anlasiliyo 2006 ya kadarmi ustumu dye

3. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O konuda bir bilgim yok :)

4. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    O zaman ben yanlış biliyor olabilirim.Demekki 2006 dada var büyük yazılı.Yada Ersinin dediği gibi yazıyı değiştirmiş olabilir sizde önceki sahibi.Görsel olarak büyük crdi ler daha güzel.:)

5. salih_karali

salih_karali Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    563
    Ad Soyad:
    salih karali
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim arac 2006 arkadasimda 2007 var yan yana getirdik kaputlari actik bi o fark var bde panjur farki

6. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Merhabalar araınıza yeni katışdım ilk Öncelikle Ben hyundai starex hayranıyım Benim ilk aracım pejo 306 sedan sonra tofaş şahin sonra 99 model hyundai h100 sonra dogan slx klimalı Yeni sattım gellelim hyundai starex 2004 model citivan 5+1 klimalı almak istiyorum Dün gittim bakım alıp geliçektim Eniştemin yanındaydım Adamın biri geldi hyundai starex alma duman olursun şöyle böyle dedi zamanında 2001 model varmıs konya gidiyomus 170 basarak istanbuldan boluya gitmiş 1 depo mazotla cıldırdım alma ellinde kalır satmazsın Kullanıcısına sordum 2005 model 140 crdi 50 kurus yakıyo dedi arabamdan şikayetim yok dedi Ben hyundai starex almak istiyorum 5+1 klimalı vs 2004 2005 en fazla verebileçegim rakam 11 bin Bu arabayı alsam cok yakarmı ellimde kalırmı yedek parcası fiyatı nasıl şöyle detaylı bilgi verirseniz sevinirim saygılar

7. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    11 e guzel bir sahin alin ve binmeye devam edin...

8. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Şahin doganlar bitti artık 4 defa starex almaya gittim nasip olmadı starex için detaylı bilgi alabilirmiyim

9. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    11 e starex yok , o paraya sahin alirsiniz, sakami yapiyorsunuz dalgami geciyorsunuz anlamiyorum. Sizin gibiler yuzunden arabada piyasa kalmadi batirdiniz arabayi.. Sirf bu yuzden cok sevdigim , binmekten her dk zevk aldigim starexi satacam.

10. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Bakın Starexsi cok seviyorum kullanmadım ama arabanın hastasıyım bir site gördüm 150 bin de 2004 model 5+1 100 luk 11 bine veriyo servis bakımlı 140 2007 modele baktıgımda 17 20 binden aşagı yok bu da full koltuklu Ben kendim baktıgım arabadan bahsediyorum siz bi hyundai sratex kullanıcısınız km de ne yakıyo parcası nasıl ?

11. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    11 e alınan starex gibi değerinin altında alınan araçların %99 undan hayır gelmez.

12. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    2004 model 150 binde 5+1 starexin degeri ne kadar 100 bg lik

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Parcasi bedava , bozulacak parcasi yok zaten . Ama 11 e alinan starexe bir 10 daha verirsiniz sonra kafaniza vurursunuz. Yakiti milyonlarca kez yazdirmayin konuda yaziyor. Cok zenginiz petrol firmamiz var ondan rahatiz herhalde . Alti ustu starexe biniyoruz yakit masrafli olsa niye tutalim.

14. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Sanırım benim fiyata takıldınız pazara gittim istanbul yenibosna 2004 model 13 12 11 fiyatı bu arac nasıldır nedir bilmem sonunda hiç starex kullanmadım H100 99 model kullandım Gercek piyasası nedir bilmem etmem Sizlerden yardım istedim nasıl bi arac Herkes cok yakıyo diyo sizler de bu aracı kullanan kişilersiniz bu yuzden sizlere sormak istedim Yoksa bugun gittip alıçam

15. ElektroNet

ElektroNet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad Soyad:
    Ali Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Merhaba,
    Yıllar önce starex almaya niyetlendiğimde hep kötülediler ve almamıştım.
    Şimdi aldım belki 10 gün falan oldu ama iyiki almışım diyorum.
    Starex veya başka bir araçta öncelikle az yol yapmış olması şart.
    Boyası kaportası zaten gözle görülen şeyler ve kendiniz karar vermelisiniz.
    Motoru ve yolda sürüşünü zaten binip baktığınızda şöförlüğünüz varsa az çok anlarsınız daha olmadı bir bilene baktırırsınız.
    Şimdi burada sizin kıyaslamanız yanlış ve bu yüzden arkadaşların tepkisini alıyorsunuz.
    Yaptığınız yanlış şahin ile starex i kıyaslamak.
    Kıyaslamak mümkün değil kaldıki benzinle çalışan bir şahin bile starex den çok fazla yakacaktır.
    Henüz depomu fulleyip yakıt ölçme şansım olmadı.
    Aracımı daha yeni aldım 31 bin kmde 2006 model 4+1 crdi modeli.
    Önceki aracım suzuki maruti ve inanın sözde çok az yakan suzukime şuan binmiyorum.
    Kış aylarında kısa mesafeli kullandığım için 800cc motorlu aracım bile neredeyse 35 krş yakabiliyor.
    Yakıt fiyatlarınıda değerlendirdiğimizde araçmı çok yakıyor yoksa yakıtmı çok pahalı bunu iyi değerlendirmek lazım.
    2 tondan ağır ve 2500cc hacimdeki kocaman cüsseli bir araç ile binek araç konforu yaşamak ve o pedala dokunduğunuzdaki gücü hissetmek çok ayrı bir olay.
    Size tavsiyem km de ne yaktığına takılmadan en düşük km yol yapmış bir araç üzerinde yoğunlaşın ve alın starexinizi.
    Benim gibi şimdi almazsanız eminim 3-5 yıl sonra starex kriziniz artacak ve nihayetinde alacaksınız ve yine eminim keşke daha önce alsaydım diyeceksiniz.
    Çömez bir starexci olarak memnunum ve uzun yola çıkıp bu sürüş keyfinin tadını çıkatmak için can atıyorum.
    ve sakın ola şahin ile starex kıyaslamayın çünkü böyle bir kıyaslama yanlış olmakla beraber kesinlikle yapılamayacak bir kıyaslamadır.
    Dün ilk kez çocuklar ile akşam gezmesine çıktık.
    Genelde sakin kullanmaya çalışırım ancak trafikteki aceleci insanların davranışları yüzünden bazen agresif kullanabiliyoruz.
    Dün akşam yeni kasa bir astra korna yaparak dabakhaneye yetişmeye çalışıyordu ve sağımdan geçti.
    Sonra düze çıktık aynı yoldayız biraz dokundum arkasaına yaklaştım o bastı ben bastım sonra pedalı döşemeye değidirince kaputun altındaki dev ortaya çıkıverdi ve ben bile şaşırdım o nasıl bir ivmelenme öyle.
    Kısacası aracınızın yakması sağ ayağınızın altındaki pedala bağlı ben o an 1tl yakmasını istedim ama istemezsen yakmazsın.
    Kısa zamanda depomu fulleyip bende ölçmek isterim ama öyle abartıldığı gibi rakamların çıkacağını hiç düşünmüyorum şahsen.
    Kolay gelsin.

Köksal ve Ali EREN bunu beğendi.
  16. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    İlk öncelikle Cevapınız için teşkür ederim Starexi Bir şahin bir dogan Bir pejo Yada wv t4 kıyaslamıyorum BenDE önceden bu arclar vardı Starexi almak için çan atıyorum Dün inan okadar kötüledilerki Starexi aglama durumuna geldim Gersini siz düşünün 4 defa almaya gittim ama nasip olmadı artık yeter Benimde starexim olmasını istiyorum Bende h100 vardı sadece onu bilirim Starex acaba diyorum beni duman edermi cokmu yakar parcası cokmu pahalı sigortası ne kadar vergisi ne kadar hyundai starex 2004 5+1 komyonet geciyo Bilirsiniz ki biz türk milleti başkasının lafına hemen inanırız sahsen ben O yuzden Sizler bu aracı kullanıyosunuz Bende sizlerden bilgi istiyorum saygılarımla

17. ElektroNet

ElektroNet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad Soyad:
    Ali Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Elbette araştırıp sorular soracaksınız.
    Mesela ben aracımı almadan 1 hafta önce bu konuları defalarca okudum.
    Genel izlenim piyasada kötü ancak o kötü yorumları yapanlarım çoğu ömründe hiç starex sahibi olmamış kişiler oysa bize gerekli olan kullanıcı yorumları.
    Ömründe hiç staraxin koltuğuna oturmamış bir kişi çok yakıyor diyebiliyor bende soruyorum hiç starex sahibi oldunuzmu 10sn duraklamadan sonra zaten kem küm işte benim bir arkadaşımın vardı diye devam eden bir cümle bu tip insanlarda standarttır :)
    Piyasada zaten az yakan araç yokki birde neye göre çok yakıyor?

Köksal bunu beğendi.
  18. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Ben insanları şöyle susturuyorum artık bir bezinli jeta 1,6 ne yakıyo bide starex diyince susuyolar Öncelikle sormak istedigim konular şu 1 2004 MODEL 150 BİNDE 100bg klima vs var 2 sigorta vergileri nasıl istanbul içi en cok takıldıgım şu multiway sv svx crdi klm tci bunlar nedir benim baktıgım 2004 model 5+1 orjinal 150 binde klm tci servis bakımlı sizce nasıl

19. kaptan_22

kaptan_22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ümit uygun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    ŞunuDA sormak istiyorum 5+1 citivan starex e komyonet geciyo ruhsata bu araca k belgesi gerkirmi tiçari olak kullanmıcaz

20. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Şimdi güzel kaedeşim öncelikle aramıza hoş geldin.Ben tam bir starex hayranıyım ve hem senin baktığın model TCİ 2005 model,hemde şu an kullandığım 2007modCRDİ olanın dan kullandım(toplam 6yıldır),sana şunu söyleyebilirim H100 kullanmışsın o ne yakıyorsa TCİ starex te ondan 1 1,5lt fazla yakar çünkü 500kg daha ağır.O beğenmedikleri TCİ motor Türkiyenin en çok satan kamyoneti olan H100ün de motoru ve kimse ona laf etmiyor hayret.Tci satarex in ş.içi yakacagı 12lt civarıdır zorlarsan 15lt de yakar ama zorlaman lazım,zorladığında hangi araç çok yakmazki.Benim sana tavsiyem o baktığın 2004 mod 150bindekini alma azdaha para biriktiir ve 2005veüstü model bak mümkünse crdi olsun ama paran yetmezse tci de işini görür.Ticari kullanacaksan K2 belgesi illaki lazım yok ailemle bineceğiz diyorsan K2 belgesi gerekmez .Soruların olursa çekinmeden sor cevaplarım:)

Bu Sayfayı Paylaş