LPG KABLO

Sonata yüksek hararet ve ısı sensörü problemi

'Sonata Forum - Club' forumunda bykadir tarafından 23 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. sonatım51

sonatım51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    690
    Ad Soyad:
    erkan açıkgöz
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    didimden aydın istikametine giderken araçta hararet yükselmeye başladı en yakındaki petrole girdim motor kaputunu açtık fan açmamiş çalışmıyor bu yüzden su kaynatmış ve su eksiltme olmuş.suyu tamamladık fan açmadığı için fanda arıza varmı diye direk bağlantı verdik aküden ama sadece fan kabloları ile ve fan çalıştı
    müşürden şüphelendiğimiz için fanı direk bağlayıp söke sanayine gittik elektrikçi bırakın arızayı arabadan bile anlamadı kapattı kaputu kendi derdimize kandimiz derman olalım dedik aracı müsait bir yere çektik fan müşürünü söktük parçacıdan birebir aynı müşürü bulduk ve taktık normal bağlantısını yaptık ama fan hala açmıyor .
    klima fan röleleleri hem yavaşta hem hızlıda çekiyor ama fan rölesinde hiç tepki yok burada anlayanda yok ne yapmam lazım yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevap bekliyorum teşekkürler (üstteki mesaj 5 yıl olmuş :)

2. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    @sonatım51 abi role cekmiyorsa bozulmuş veya tesisatında bir skinti oluşmuş olabilir. Ya hızlı ve yavaş roketleri çekip ana fan rolesi cekmiyorsa çare ya fanı düz bağlayıp devam ediceksin yada ana fan rolesini düz bagliyacaksin. Role kaç bacakliydi hatırlamıyorum ama 4 yada 5 bacaklidir. Bunlardan ikisi roketi çeken bobinin uclaridir. Kalan ikiside üzerinden akımı geçiren konakların uclaridir. Ya bu roketi by-pass edipdirek calistiracaksin. Yada rölenin bobin uçlarını bulup hızlı ve yavaş kadamesiyle senkron çalışması için iki roledende ana roleye ara kablo cekiceksin. Biraz elektrik bilgisi olan usta yapabilir aslında yada kendin de anlıyorsun yapabilirsin . Geçmiş olsun kolay gelsin

Burak&Buse ve sonatım51 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş