LPG KABLO

Sarı kırmızı çakar lamba

'Getz Forum - Club' forumunda kuheylan tarafından 14 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    polisler hergün arabayı ve beni sorgulama yapıyorlar gbt fln nerde polis var beni durduruyo sanki eskişehirde bitek benim aracım var cezada yazmıyolar adamı sinir ediyorlar

2. Torkır17

Torkır17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad Soyad:
    Ömer TÜRKER
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bide bunları anlatıyorsunuz...

3. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5

bunada cok kızıyorlar ama dörtlülerin yanına koydum dügmesini trafik polisini gördügümde kapatıyorum 113 tl ceza yemiştim

4. road26

road26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    herkez yada ?
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    aynen devan kendini bozma :)

5. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    plaka ön camda hemen arka koltuga alıyorum :) şaka fln ben baya şımarmıştım abi bunları harfiyen yapıyordum takii belediye otobüsüne girene kadar şimdi sıkıntı yok sadece modifiye yapıyorum saten ödedigim cezaların haddi hesabı yok napalım peşimizde kızlar koşmuyo eskişehir trafik şubeden koşuyorlar xd şaka ypyorum tabiki :D

6. sanal_korsan

sanal_korsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ömeRızvanoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    ramazan kardeşim kızlar peşinden koşsun diyosan bence arabayla yaptığın magandalığı terk etmelisin :D :RpS_thumbup:

ozqury ve Torkır17 bunu beğendi.
  7. ozqury

ozqury Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Özgür Yıldırım
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    ramazan kardeşimiz trafik kurallarına tepki olarak doğmuş, ayrıca çakar ve siren denen şeyler artık çok daha sıkı kontrol ediliyor ve renginin bir önemi yok, polisler resmi heyetlerde bile kullanılmasına izin vermiyor

sanal_korsan bunu beğendi.
  8. geoteacher

geoteacher Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    hf.gulte
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    T.C.
    ANKARA VALİLİĞİ
    Emniyet Müdürlüğü

Sayı : B.05.1.EGM.4.06.(6844)- 63232 19/11/2012
    İda.Hiz.Br.A.
    Konu : Usulsüz Takılan Işıklı ve Sesli Uyarı İşaretleri

İlgi: a) İçişleri Bakanlığının 13.01.2012 tarih ve 2012/04 No'lıı Genelgesi,
    b) İçişleri Bakanlığının 15.10.2012 tarih ve 2012/96 No'lu Genelgesi.

İçişleri Bakanlığımızın ilgi (a) sayılı genelgesi ile, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 71. ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 141. maddesinde belirtilen geçiş üstünlüğüne sahip araçları, bu araçların hangi hallerde ve ne şekilde geçiş üstünlüğünü kullanılacağı bildirilmiş olup, ilgi (b) sayılı "Usulsüz takılan ışıklı ve sesli uyarı işaretlerinin söktürülnıesi" konulu genelgesinde ise özetle;

"Son günlerde vatandaşlarımızdan gelen şikâyetlerden, merkezden yapılan denetimlerden ve basın yayın organlarından çıkan haberlerden; bazı dernek, oda, vakıf, federasyon, konfederasyon, belediyeler ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçlara, güvenlik kuvvetlerine benzerlik sağlamak amacıyla ışıklı ve sesli uyan işaretlerinin (özellikle araçların Ön panjurlarının iç kısmına kırınızı mavi yanıp sönen çakar lamba, tepe lambası, siren vb.) usulsüz olarak takılmaya ve kullanılmaya devam edildiği, bunun da ışıklı ve sesli uyarı işaretlerini kullanan geçiş üstünlüğüne haiz araçlara (ambulans, itfaiye, polis, korunan ve koruyan araçlar vb) vatandaşlarımızca yeterince önem verilmemesine yol açtığı ve bu araçların gidecekleri yere zamanında ulaşmalarına engel olduğu anlaşılmaktadır. " denilmektedir:

Bu nedenle;

Ankara ilinde trafik güvenliğine yönelik can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla, İçişleri Bakanlığının genelgeleri uyarınca;

1.İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın, konuyla ilgili bilgilendirilmeleri amacıyla, yazımıza eklenen ilgi (a) ve (b) sayılı genelgelerin birer suretinin yeniden gözden geçirilmesi,

2.Bundan sonra bu yazılı bildirimlere ve genelgelere rağmen, araçlarında yetkisiz olarak bu tür cihazları kullanan ve kullandıran tüm görevliler hakkında ayrıca adli ve idari işlem yapılacağı,

3.İlerleyen günlerde şehiriçi ve şehirlerarası karayollarımızda yapılan trafik denetimlerinde, konu üzerinde hassasiyetle durularak; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerine aykırı olarak araçlarına ışıklı ve sesli uyarı işaretleri takan ve kullanan araç ve sürücüleri/sahipleri hakkında Kanunun 26/2 maddesinden gerekli yasal işlemlerin kararlılıkla yapılacağı ve bu cihazların araçlarından söktürüleceği,

4.Bu tarz işleme konu olan araçlar ve kullanıcıları hakkında aracın ait olduğu kurumun bağlı bulunduğu en üst birime (Bakanlık, kurum veya kuruluş) ayrıca yazılı olarak bilgi verilecektir.
    Konuyla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının gereken özen ve hassasiyeti göstermeleri hususunu;

Arz ve rica ederim.

Alâaddin YÜKSEL
    Ankara Valisi

DAĞITIM :
    Gereği : Bilgi :
    -Vali Yardımcılarına -İçişleri Bakanlığına
    -Büyükşehir Belediye Başkanlığına
    -İlçe Kaymakamlıklarına
    -Kamu Kurum ve Kuruluşlarına

9. simo

simo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Sümer Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    süper ya :)

10. Orhan

Orhan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Beyaz_MeLegiM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Bende Arkadan Siyah Beyaz Çakarla Eşlik Ederim :)

11. Sertdemirli

Sertdemirli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Soner SERTDEMİRLİ
    çok güldüm :D

Bu Sayfayı Paylaş