LPG KABLO

Santa Fe 2006 Aracın Arada Bir Kontrol Edilmesi Gerekenleri

'Santa Fe Forum - Club' forumunda yujil85 tarafından 12 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Arkadaşlar merhaba,

2006 model Santa Fe araca sahibim 9 aydir ben komple bakim yaptirip bindim araca ancak arada bu aracin nelerini kontrol edelim ilk aracim pek anlamiyorum araclardan kis geldi antifriz konur mu nereye konur gerci bakimda usta koymustur diye dusunuyorum. Yagi, silecek suyu nereden kontrol edilir nereye konur baska neler yapmamiz lazim lastiklerin basincini bile kontrol etmedim onlarada bakma lazim heralde fotografli bir paylasim olsa aslinda anlayan ustalardan.

Birde izmir de yetkili servis haricinde bu aractan anlayan ozel servis veya ustasi olan var mi?

2. micomico

micomico Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    112
    Ad Soyad:
    ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    İzmirde yetkili servisi dışında saglam bir özel hyundaici bulman zor. Ben bulamadım. Aracım sorunsuz sadece rutin bakımları yapıldığından sorun yok ama extra birşey çıkarsa servis güzel opecek gibi geliyor bana.

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    araziye giriyorsanız salıncak burçları hyundai'lerin genelde biraz narin. Kullanım klavuzu forumda olacak, yağ su v.s. gibi nelere nerelerden bakacağınız görsel olarak anlatılıyor.

4. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    izmirdede olsanız antifiriz yaz kış şart , aslında periodik bakım dışında günlük kullanılan bir araçta çok fazla kontrol edilicek birşey yok

ben arada sırada yağ seviyesi kontrol ederim , sık sık lastik basıncı , kaput altı gorsel kontroller vs yaparım okadar

kaputu açınca herşeyi gorebiliceğiniz gibi kullanma klavuzu okumanız yararınıza olucaktır

5. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    2006 model aracım Türkçe kullanma kılavuzum yok elimde nettede bulamadım elinde olan var mı acaba kılavuz. Birde izmirde usta lazım arkadaşlar bakım vakti geldi ve alt takımdan sesler geliyor yaptırmam lazım devamlı gittiği iyi bir ustası veya özel servisi olan var mı?

6. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Merhaba
    Oncelikle aramiza hosgeldiniz. Eminim.bir cok noktadan bir cok tavsiye alacaksiniz. Benim size nacizane onerim yilda kesinlikle 2 kere hava filtrenizi degistirmeniz olacaktir. Turbosu olan Diesel araclarda hava filtresinin temiz olmasi Turbonun sagligi acisindan cok onemli. Arabaya gelince, turbo bakimi, fren balatasi kontrolu, yag, su ve hidrolik sistem kontrolleri onemli. 2 yag degisiminde bir kere de mazot filtrenizi mutlaka degistirin derim. Turbo bakimi konusunda araci bilgisayara baglayarak yardimci olurlar. Turbo konusu bence cok onemli cunku Allah muhafaza bir sikinti olursa 6-7 bin tl'yi gozden cikartmak durumunda kalirsiniz.

Kullanim olarak da yazin ilk marstan sonra 3 dakika; kışın ise 5 dakika bekleyip ondan sonra hareket etmelisiniz. Uzun yol yaparsaniz ya da motoru sikistiracak bir kullaniminiz olduysa, park yaptiginizda araci stop etmeden once 5 dakika kadar rolantide calistirmaniz cok onemli. Iyi gunler...

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lanber bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş