LPG KABLO

Saltanat Arabaları

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda Sekoc tarafından 13 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    özetle;

kişi başına düşen rakamlar belli, başlığa konu olan araba (yani son model bir s class mersedes) makam aracı diyanet gibi manevi kurumun yaptığı işle çelişmektedir, israftır...

Sekoc ve erenuzel41 bunu beğendi.
  2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bir partiyi veya partinin liderini seversin , sevmek ayrıdır , tapmak ayrıdır.

1000 lira asgari ücret alan bir kisinin 1 trilyonluk s class i savunması sevmek degil tapmaktır.. Er yada Gec bu tapanlar bu rüyadan uyanacaklar ve büyük bir pişmanlık duyacaklar.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    :) pişmanlık duyanlardan biri benim 1,5 sene öncesine kadar akp diyordum ama artık bittiler. şimdi bi dahaki seçime kime oy versek diye düşünmeye başladım

4. alper4159

alper4159 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Alper Fidan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Bana ver, Bana ver ben büyüyünce başbakan olacağım. :)

Bak valla s class almayacağım belki hediye ederler ama hazineden de vakıftan da almayacağım 7.40 alacağım;-)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Aralık 2014
  5. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    honda cıvıc den az yakıyomuş bak iktisadi araba almışlar :)

6. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    ben bu ülkede ne makam araçları gördüm tarihi karıştırırsanız kimlerin makam araçlarını nasıl kullandıgını görürüsünüz sakına ecevit örnegiyle gelmeyin bu ülkede kaç kere makam aracı azaltmaya gidildi ben sayısını bilmiyorum bilmemne müdürünün yigeni dahi bu ülkede makam aracıyla dolasıyordu ha bunlar mercedes degildi ama sonuçta makam aracıydı artı kimseye tapmam hic bir siyasetciyide sevmem bu forumda siyaset olmamasını tercih ederim ama tek sözüm var sen kendi ülkeni küçük görürsen başkası basar geçer üstüne

7. zeki19

zeki19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    382
    Ad Soyad:
    zeki kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Can bey kim basacak üzerimize sen ne kadar maaş alıyorsunda neden bu savurganlığı savunuyorsun benim bir arkadaşım var diğerleri çalıyordu bunlarda çalsın diyor bu nasıl bir düşüncedirki anlamıyorum

8. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Ülkelerin büyüklüğü makam araçlarının adediyle ve lükslük derecesiyle belirleniyorsa biz hata etmişiz o zaman eleştirmekle afedersiniz bilemedik. bu durumda fransa bizden daha fakir o zaman. oui

Ayrıca konu siyaset değil, konu diyanet işleri başkanlığı gibi bir makamın böyle bir israf yapması. mütevazı olması gereken halka örnek olması gereken bir makamın b............................... valla yazacaktım ama vazgeçtim daha ne anlatalım, anlat anlat yoruluyor insan. evet dediğiniz gibi olsun. haklısınız. :RpS_mellow:

9. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    1992 senesiydi,Yaz tatili için ailecek Malatya'da bulunuyorduk. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehre geleceği ve bir konuşma yapacağı haberi geldi. Büyüklerimizle beraber eski evimizin bulunduğu Kernek Parkı'na gittik heyecanla. Akşam Muhsin ağabey geldi. Güzel güzel MHP-MÇP den neden ayrıldığını anlatmaya başladı. Fakat ne çare, biraz sonra partili bir grup parkın etrafını sardı. Tam provakasyon ortamı. Dönüp duruyorlar dinleyicilerin etrafında. Rahat 1000-1500 dinleyici var. Neyse Muhsin ağabey sakın karışmayın, ne derlerse desinler dedi. Neyse onlar bağırır merhum konuşur biz dinlerken birden adeta dondu, gözleri buğulandı, sustu. Çünkü grup ayrılışını protesto ederken bir slogan atmaya başlamıştı. "SATILMIŞ MUHSİN !" Birkaç daha tekrar ettiler. Muhsin ağabey gür bir ses ile "Evet... dedi. Satılmış, satmış bir adam var karşınızda. Kanımı sattım, kan sattırdım ben!" Bir anda o grup dahil herkes dona kaldı. Sessizlik. Sonra devam etti: Ben Ülkü ocakları genel başkanıydım dedi, (sene 1970'bilmem kaç) Genel Başkanımız çeşitli görüşmeler için devlet ricaline gidiyordu dedi. C. Başkanlığı meclis vs. Ancak altındaki arabası eski model, diğerlerinden çok aşağı durumda. Bizim gönlümüz buna razı gelmedi. Bir kan kampanyası başlamıştı. İşte şu kadar kan bağışlayana şu kadar destek filan diye. Birlik olduk. Herkese duyurduk. Önce ben verdim, ben sattım kanımı sonra bütün teşkilatım. Topladık biliyormusunuz yeterli parayı ve genel başkanımızın (merhum Türkeş) altına o zamanın en iyi arabasını çektik. Evet satılmış biriyim kanımı sattım deyince... Dağıldı gitti o edebsiz güruh. 21 yaşındaydım. Babam yanımdaydı(Timurtaş Hoca). Herkesin gözü doldu. Babam dedi ki bu kardeşe bizden fazla çektirdiler. Tabutlukta tuttular beş sene zalimler dedi. Öyle hüzünlü ayrıldık. Allah cümlesine Rahmet eylesin. Kıymeti bilinemedi. Bilemedik.
    Tarık Yusuf Uçar / Timurtaş Hocanın Oğlu

değişik bir hikaye makam arabası mevzusuyla bağlantılı olduğundan paylaştım siyasi bir sebep yoktur.

10. aliii0752

aliii0752 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    534
    Ad Soyad:
    Ali İNCE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bu ülkeye bir Muhsin Yazıcıoğlu daha zor gelir. Allah rahmet eylesin.

11. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    yahu o kadar boş harcama yapıyoruz ki.. harcama değil aslında israf.. aksaraydı, uçaktı, son model makam arabasıydı vs.. Zamanında renault managerler makam arabasıydı unutmasınlar..

Türkiyenin itibarı diye insanların itibarını hiçe sayıyorlar. Ülkede o kadar işsiz var, millet aç.. Tek dertleri sürekli gündem değiştirmek.. yok açılım, yok bedelli, yok rüşvet iddiaları, yok balyoz, yok amerikayı ilk müslümanlar keşfetti.. bakalım ilerde gündem değiştirmek adına neler çıkacak.. Milletimiz gündemi takip ediyor ama gerçekleri göremiyor ne yazık ki.. O mercedese verilen parayla 500 m2 lik alana 2 bina dikip en az 100 aileye daire sağlanabilirdi..

ha bu arada, türk silahlı kuvvetleri hala 89- model araçları kullanıyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Aralık 2014
  12. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

zeki bey bir yannış anlasılma var kimseyi savunmuyorum ama anlatayım
    1500 tl maaş alıp 2500 tl lik telefon kulanan biz
    1500 tl maaş alıp 40.000 tl lik arabaya binmeye calışan biz
    2500 tl maaş alıp 300.000 tl lik ev almaya calışan biz
    yeni i20 cıktı efendim dijital kılima niye yok deyip sadece gösteriş icin
    arabaya binmeye calışan biz
    ekmege gelen zamı boykot etmeyen biz
    benzine gelen zamı boykot etmiyen biz
    ama i20 de donannım yok diye kanpanya başlatan biz
    dogal gaza elektirige su ya gelen zamı boykot etmiyen biz
    arabaya gelen zama bas bas bagran biz
    gırlaga kadar borcu oldugu halde gidip marka kıyafet alan biz
    kave icerken bile amerikan markalarını secen biz
    komşumda var bende niye yok diyen biz
    tenbellegi benim seyip az calışıp cok para istiyen biz

hepimiz biliyoruz ki cebinde para olmadıgı halde borclanıp daha klasman bir arabaya binmeye calışan bir halk ken
    kendi sosyal hakları icin bir boykot yapmıyan bir halken

bu halkın icinden gelen yönetici tabakasının avansise ve ya şahine binmesini mi bekliyosun

herkez yargılıyo masraf müsrüf lük ya arkadaşlar dogrudur yannıştır bunu söylemiyorumki ama diyorumki biz halk olarak müsrüfüz zaten bu halk tan gelen atanmış ve seçilmiş anca bu kadar olur bunun adı ali veli farketmez ben o yüzden o örnegi verdim müdür sekreterlerinin vakti zamanında makam aracı vardı diye

artı diyer arkadaşınız dogru söylüyor diyerleri calıyordu bunlarda calsın diyerleri hiç bir şey yapmadı caldı bunlar yapıyoda calıyo zaten :)))
    ya diyerleri diye birşey yok siz benim için diyerleri degilsiniz bende sizin için diyerleri olmamam gerekiyo

ve en son 2006 da diyanete makam aracı tahsis ediliyo bu araçta s350 2010 arac bakım sırasında yada tamir sırasında lif den düşüyo aracın daha sonra yenilenmesini istiyorlar devlet kabul etmiyo 2013 de işlemler başlıyo 2014 sonu 322 bin tl ye s500 alınıyo

simdi bende derimki her iki senede bir kredi borcuna girip sadece kapıda bir araba olsun diyen halkın icinden gelen yöneticinin 10 senede bir araç degiştirmesi cokmu sokakta ferrari maybach Rolls Royce lar kol gezerken yöneticilerimiz hyundai le mi gezsin

başka ülkelerden örnek verirkende yöneticilerinden cok halkın dan örnek verelim ne kadar calışmayı sevdiklerini ne kadar kurallara saygılı olduklarını fuzuli masraftan ne kadar kacındıklarını yani işin özü yukarda yazıyo yöneticiler halkın içinden seciliyo ve atanıyo sen halk olarak mükenmel olursan onlarda öyle olur

burada hicbir şahsa sözüm yoktur yannış anlasılıcak bir şey icin simdiden özür dilerim

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Aralık 2014
  13. zeki19

zeki19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    382
    Ad Soyad:
    zeki kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Şimdi can bey TÜRKİYE,yi kimse kücümseyemez ezemez açığa kavuşturalım . Halkımıza örnek olacak bir yönetim olması lazım basımdan bir olayı anlatayım ünüversitenin açılacağı sıralardı millet vekilli yapmış bir vatandaş vekilli bittiği için o şekilde söylüyorum apart oteli var ve öğrenci topluyor oteline neyse
    bende otobüs durağında görevliyim mercedes aracıyla geldi durağa park etti bende aracın yanına gittim beyfendi buraya park etmek yasak aracınızı burdan kaldırın dedim ben yalnız bu konuşmadan önce milletvekili olduğunu bilmiyordum olsa ne yazar eğer sen milletvekili,ği yaptıysan vatandaşa örnek olmalısın her neyse ben eski milletvekiliyim demiş hiç farkında deilim o kalabalıkta bende kim olarsan ol çek dedim hemen belediye başkanını aramış sizin şu okulun görevliniz var alın ordan diye 3 saat uzaklaştırıldım ve sonra görevime başladım konu ile alakası ne dersen devletin başındakiler örnek olmalı tabiki onları oraya keyfi sefa sürsünler diye gönderilmedi ama az ayrıcalık olsun ama bu kadarı fazla şunu bunu olsun diyene bankalar çalışsın veya çalışmasın para veriyor borçlansın donuna kadar alalım diye .
    bir kac cümlemlem daha vardı ama yazıp yazıp geri sildim form un sağlığı açısından yani can bey bizler gözümüzü açmazsan bizi daha çok öperler

14. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    birincisi ben burada hiç bir partiyi gözetmeden yazıyorum yanış anlaşılmaya megal verilmesin

tamam ustat senin dedigin olsun 500 e ben binmiyorum nasılsa halk tenbel tenbel otursun iş yerinde elinde telefonla akşama kadar face de dolaşşşın 6 aydır 1000 tl maaş yemek sigorta artı bahşiş lerle tamamen vasıfsız eleman bulamıyorum 18-20 yaş arası yıllardır işine vaktinde gelen elemanım yok ben iş veren olarak wiston iciyorum yanımda calışan elaman malbora iciyo ben 500 tl ye ikinci el tel alıyorum elaman ipohone 6 kullanıyo bir de ben le dalga geçiyo sanki devlet ona kıredi kartından bol kepçe harca demiş de banka borcunu devlete suç buluyo bunların yaşandıgı bir ülkede tabiki halk son model araca binsin yöneticiler yumurta kasa bile yeter onlara

Bu Sayfayı Paylaş