LPG KABLO

Saltanat Arabaları

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda Sekoc tarafından 13 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. mesut_src

mesut_src Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Mesut Sürücü
    Ya çok büyük bi cari açık sorunu var madem hala niye batmadı bu ülke yada yukardaki yazının deyimiyle şirket. Batması lazım Yunanistan dAn kötü durumda olmamız lazım. Benzine laf söylememize rağmen ben de dahil millet afedersiniz ama artık tuvalete bile arabayla gidiyor. Her sene arabasını bir üst modelle değiştirmek istiyor. Evinde en lüks LCD tv yi kullanıyor. Herkesin elinde en lüks telefon. Bu kadar kötülemeyin rica ediyorum. Milletin refah seviyesi olduğundan fazla derecede arttı kabul edelim bunu. Artık televizyonlarda Armani reklamı gazeteler Maserati reklamı görmeye başladık. Eskiden memlekette kaç kişi ulaşabilirdi bu markalara ?

memo_58 bunu beğendi.
  2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bu konu diyanet başkanı nın otomobilinin dışına çıkarıldı, tartışma manasından çok başka tehlikeli yerlere gidiyor yakında forum yöneticileri tarafından kapatılır, yorum yazarken dikkat edelim olmazsa bunu burada bitirelim.

3. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ak troll'ler iş başında...

Siyasi açıdan bu olayın savunulacak en ufak bir tarafı yok.

Dini açıdan ele alsanız olay zaten hepten israf...

Biz kötü arabalara binsin demiyoruz ki ?

Ama dünyanın en lüks, en pahalı aracı alınırsa o her yerde göze batar...

Biri demiş prestij olmasın mı ?

Yurtdışında başkanlar toplu taşımaya biniyor, bisiklete biniyor... Peki prestiji' mi sallanıyor ?

Tabi ki hayır...

Tam tersine prestij veya itibar dünyada " insaniyetle" , " görevini düzgün yapmakla " tasarrufla, israftan kaçınarak, verimlilik yaparak, fayda sağlayarak oluyor...

Saçma sapan saraylarla, gereksiz harcamalarla, dünyanın en pahalı arabasına binmekle itibar ve prestij olmuyor, biraz dış dünyayı takip edin, okuyun, gözlemleyin ve en önemlisi tüm bunları kendinizce sorgulayın...

Sizler ya muhalefeti çok yanlış öğrenmişsiniz, ya da dini...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Aralık 2014
    Sekoc ve muratbaris37 bunu beğendi.
  4. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Tebrikler yorumu ayakta alkışladım ;)

5. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Kel başa şimşir tarak.

6. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Şatafatlı saraylarla , diyanet başkanına alınan mercedes s500lerle uluslararası alanda prestij sağlamaya(!) çalışan bir Türk hükümetini kabul etmiyorum o cumhurbaşkanı sarayda kalmak zorunda değil milyonlarca evsiz , gecekonduda zar zor soba bile yakamadan soğukta oturan insanımız varken ben bu adamın sarayda oturmasını kabul edemiyorum yemişim prestijini.Diyanet başkanının milyonlarca öğrenci ve çalışanın toplu taşıma araçlarında karda soğukta aşırı sıcakta sürünürken mercedes s500lere binmesini kabul edemiyorum ne böyle din adamlığı olur ne de böyle cumhurbaşkanlığı.Kusura bakmasınlar ama birçok insanımız ki bunlara bizlerde dahiliz bu şartlardayken Türkiye'nin uluslararası alandaki prestiji zerre UMRUMDA değil. Prestij dediğin ülkendeki refaha ermiş insan sayısıyla orantılıdır saraylarla lüks arabalarla değil beni önce refaha erdir ülkeni uluslararası alanda prestiji yüksek bir ülke yap sonra gel fiziki prestiji düşün buna lafım yok

7. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Beyler onu bunu bırakın burda araba mı konuşucaz yoksa her yerde olduğu gibi siyaset mi konuşucaz kahve muhabbeti mi yapacaksınız ? Sandıklar ortada partilerin yapılanmaları ortada gidersiniz dediğiniz kadar bu işi biliyorsanız karşı taraf bu kadar yanlış yapıyorsa halka anlatırsınız ama burda sirkine dön tarzı söylemlere maruz kalmak zorunda değil hiç kimse ama derseniz ki biz yöneticiler olarak hükümet karşıtlarının şakşakçısıyız biz kendi işimize geleni savunuruz diye banlayın gitsin beni burda arabalar hakkında zevk alarak takip edeceğim şeylerin yerini siyaset aldıysa yerim öyle forumu.

8. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    bu forumda hükumet karşıtlarının şakşakçılığı değil haklı olan hakkında konuşulur. herkes kendi işine geleni savunur millete siyaset yapma diyip te sen de yapıyorsan fazla konuşmaya gerek yok. BU KONUDA BU HÜKUMET HAKSIZDIR ! ötesi var mı ? benim bir kuruş hakkım olduysa o mercedesin alınmasında ; HARAM ZIKKIM OLSUN. hükumetin yaptığı iyi işleri de desteklerim gocunmam ama yaptığı göz boyamaktan başka hiç birşey değil.. niye avrupa adamından neyimiz eksikte onların 25 bine aldığını biz 75 bine alıyoruz ? niye buna kimse ses çıkarmıyorda ses çıkaranlara tepki gösteriliyor ?? ama başkanlarımız siyasetçilerimiz lüks içinde yaşasın kime ne asgari ücretle 5 kişilik aileyi geçindirmeye çalışan işçiden ?? sabah 5 akşam 11 çalışan işçiden kime ne ? madenlerde orda burda hayatını kaybedenlerden kime ne ?? olsun PADİŞAHIM ÇOK YAŞA !!

9. getz34

getz34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    ferhat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    bu konuda bir iki kişiye sövmemek için kendimi zor tutuyorum dünden beri yazıp yazıp siliyorum en iyisi bir kaç gün bu konu kaybolana kadar girmemek foruma yoksa dayanamıycam

10. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sirk lafına bozulup, kendin gibi düşünmeyenlere'de şakşakçı diyorsun. Yani bir taraftan uslup istiyorsun, öbür yandan kendi uslubunu bozuyorsun...

İlaveten bu forum sadece arabalar hakkında konuşulan bir forum değil, burası paylaşım sitesi...

11. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Yukarıdaki yazıma cevap verebilecek herhangi bir arkadaş çıkmamış :) Ama lafa gelince IMF ye olan borçtan, itibardan, evlerdeki LCD televizyonlara konular birbirine karışıp gidiyor..

12. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim anlayamadığım birkaç nokta var. Hükümete eleştiri yapıldığı zaman hemen siyaset yapılmasın deniyor. İyide eleştirenler kendi düşünce partisini savunmuyor ki burada. En ufak eleştiriyi bile kabul edemiyorlar. Eleştiri yapanlar aynı görüşe sahip değil. Her görüşten insanlar var burada.

Yaşım kimine göre büyük kimine göre küçük. Savunanlar eskiden şu teknolojiyimi kullanıyorduk yada şu arabalaramı biniyorduk şimdi kullanıyoruz diyor. Bunları bilemeyecek kadar cahilseniz size bişey demiyorum. Babam memur emeklisidir. 95 li yıllarda kredi kartı falan yoktu. En ufak bir borcuda yoktu. Evet lüks arabası yoktu. Ama Allahtan başka kimseyede borcu yoktur. Kazanır yerdi. parası yoksa almazdı. Şimdi borcu olmayan kaç kişi var bu forumda? Ben memurum. Şu an 200 milyarlık ev alacak krediye sahibim. Yani ben eşşek yüküyle banka faizi ödeyerek ev sahibi olunca refah içinde mi yaşamış oluyorum?

Yollar yapıldı ders kitapları bedava oldu köprü yapılıyor vb... hangisi yapılırken yandaşa peşkeş çekilmedi? Şu anda sen kendini ne kadar özgür hissediyorsun? Yoksa hem çalıyor hem yapıyor mantığında mısın?

O kadar ünüversite yapıldı evet haklısın. Üniversite yapsan ne olur yapmasan ne olur? İçindeki insanlara mezun olduktan sonra iş imkanı sağlayamıyorsan? İşsizlik çift rakamlara çıkmış, bunlara söyleyeceğiniz bişey var mı? Asgari ücrete 30-40 tl zam yapılırken , başımızdakiler bizim vergilerimizle lüks hayatlar yaşarken kanına dokunmuyorsa ben sizlere daha da bişey demiyorum. Padişahım çok yaşa !

Sekoc bunu beğendi.
  13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    LCD televizyon alıyoruzda kim nakit verip alabiliyor. Bende yaklaşık 5,6 ay evel aldım kredi kartına taksitle aldım . Yani borçla aldım. Sıfır Araba alırken kim peşin araba alıyor ?

Ama tutturulmuş , imf imf. Güzel şeyler yapılıyor , teşekkür ediyoruz inkar etmiyoruz .Allah razı olsun ama çalsın çalışıyor mantıgını savunmak yanlıştır .
    Çalsın benim paramı çalıyor , helal olsun diyenler bile var

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

14. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    @memo_58

Gördük gördük... Kurtuluşu gördük.

Dün omuz omuza bu gün paralel devlet..
    Dün tüm içeri alınanlara kimse ses çıkarmaz iken bu gün adil düzen adalet herke dışarı arada çıkmaması gerekenelerde.

Bak muharrem ince ne diyor! GERÇEKLERİ

[video]https://www.facebook.com/video.php?v=593622220691646&set=vb.307575232629681&type=2&theater[/video]

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Aralık 2014
  15. zeki19

zeki19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    382
    Ad Soyad:
    zeki kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Ya arkadaşlar konu yolundan cıkmış form,u ve Dini siyasete karıştırmayalım millet,te gözünü açsın

16. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Evet değil bende onu anlattım. "Sirk" tabirini kullanan sizinle aynı görüşte olan arkadaş. ben kendisini uyardım fakat kendisi bu lafından geri adım atmayınca aynı tabiri bende kullandım. herkes nasıl konuşuyorsa öyle yanıt alır. şimdi gerçekten sözünün eri biriyseniz o arkadaşı uyaran aynı şekilde bir mesaj yazın, buyrun ;...
    evet burası siyaset meydanı değil. "burda araba mı konuşucaz yoksa her yerde olduğu gibi siyaset mi" evet burda araba konuşucaz. işte bundan daha güzel araba mı olur. Diyanetin yeni makam aracı 1 trilyonluk S-Class 500 Mercedes. e daha ne olsun. buyrun size araba.

Bir çok değerli arkadaşımız tepkinin asıl noktasını bir kaç defa yazdı bende tekrar yazmak istemiyorum. Lütuf edersiniz tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.

Evet arkadaşlar arabadan devam edelim. Şahin 1,6 olmayan o muhteşem araba ; Buyrun inceleyelim ;

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
  17. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Forumun seviyesi gecenseneye göre çok düştü.

Yanma odasından gönderildi.

18. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Seviye neden düsün sizleri anlamakta zorluk çekmekteyim.

Eğer hassas konuları kendi aramızda tartışıp kırmadan küsmeden doğru ile yanlışı ayırarak
    takım tutar gibi at gözlüğü ile bazı konulara bakmadan adalet ve eşitlik ilkesi ile konuşulup yazılsa ve doğruya EVET Doğru, Yanlışada EVET yanlış denilebilirse,

konu bütünlüğünde de bütünlüğün içinde açılan İÇ konu bütünlüğü ve DIŞA bütünlüğünde ANLAŞILABİLİR.

Asıl bunu yapabilmemiz gerek.
    Bunun seviye düşüklüğünden ziyade, "SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI OLSUN"
    KÜLTÜR, hoşgörü, bakış açısı, maneviyat dinginliği, TARAFSIZLIK Milli birlik ve beraberlik ile oluşturulabilir.

Meşhur Lafımı yine belirtmek isterim. " Filler TEPİŞİR, Ama Ezilen Devamlı ÇİMENLERDİR"

Ya filleri tepiştirmemek gerek,
    Ya da
    Çimen olmayı kabul etmek,

19. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Valla Ogun Bey,
    Lafım şu yüzden ki ; bu ara herkes çok argo kullanmaya başladı. Biri Sak Sak ci diyo biri bilmem ne . Ne diyeyim şimdi haksizmiyim. Dediklerinize aynen katılıyorum ama foruma ilk üye olduğum günler herkes birbirine Ahmet Bey Mehmet Bey diye hitap ediyordu.
    Ben bazen tarafsizlik adına farklı görüş sayfalarına girerim. Pkk akp CHP MHP vs. En densiz konuşmaları hitaplari her zaman akp ve PKK sayfalarında görüyorum. Bende bunu söyleyeyim.
    Çalınan edilenden şikayet ediyoruz onu yaptı bunu yaptı bilmemne başlıyorlar korumaya. Aynı benim Konya daki arkadaş gibi oldu bu. Aradı bi gün hiç alakasiz akp yi koruyor. Sonradan öğrendim ki akp torpiliyle bi yere girmiş.
    Sak sakci buna denir. Yandascilara denir.

Yanma odasından gönderildi.

20. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    İMF ye borcumuz bitti diyenler acaba daha ne kadar uyumayı düşünüyorsunuz. Hazinenin sitesi halka açık bir sitedir ve her an kontrol edilebilir. Ama bizim insanlarımız soylenene hemen kanmak gibi bir meziyeti var yani ne verirsen ver yutuyor. Ya bir kere merak esip baktınıznı alınan kredilere memleketin durumuna eminimki hiç biriniz bakmadı. Sizin bakmadığınızı bilen hükümet de sizi rahat rahat kandırıyor. Ama ben yemem öyle herşeyi bakarım hazinenin sitesine aaaa odane imfye borcumuzun bittiği gün itibari ile japonya ile yapılan kredi anlasması imfye rahmet okutuyor..... meğer sizi kandırmak için imfnin borcunu japonyanın borcu ile ödemişler. Evet imfye borcumuz bitti. Cesaretiniz varsa arasıra bakın diyicem ama imanınız sarsılır siz bakmayın.

Samsung Note3 Tapatalk pro.

Bu Sayfayı Paylaş