LPG KABLO

Rot Ve Balans Ayarı

'Accent Forum - Club' forumunda xeals tarafından 22 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. xeals

xeals Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Sadık Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Bir süredir arabamın yol tutuşu konusunda endişelerim vardı. Düzgün hızlanmıyor, hızlanınca direksiyonda titreme yapıyor, yolda savruluyor vs gibi sıkıntılarım mevcuttu. Şehir içi çok fazla sürat yapmadığım için pek üstüne düşmüyordum. Yalnız geçen haftasonu hazır sanayideyken fırsat bu fırsat lastikleri çaprazlamışken balans ayarını da yaptırdım. Hızlanması bariz bir şekilde %10-20 oranında artış gösterdi. (ölçme metodu kullanmadım tahmini veri diyebilirim) Kullanım şeklim ve kullandığım yol değişmemesine karşın yakıt sarfiyatı azaldı ve üstüne yol tutuşu arttı. Önceden 130 km/s hıza geldiğimde araba sanki her an yoldan çıkacakmış hissiyatı veriyordu oysa şimdi 130 km/s ile gittiğimi farketmiyorum bile.

İşin özü arkadaşlar, ne sebeple olursa olsun arabanın bir ihtiyacını gözardı etmemek gerekiyormuş. Her şeyin birbiriyle bağıntılı olduğu bu araçlarda en ufak detay bile konfora, can güvenliğine, sürüş keyfine etki ediyor.

onurforces ve Under Ground bunu beğendi.
  2. Guvensolen

Guvensolen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    güven şölen
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Paylaşım için teşekkürler :)

Bu Sayfayı Paylaş