LPG KABLO

Polooooş, Büyüksün. (2013 Vw Polo 1.6 Tdi 130 Ps Dsg Comfortline)

'Bakım Günlükleri' forumunda Sevra tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    görüşmek üzere abla:) polo kesinlikle kötü veya dandik araba değildir, dandik deseler de inanmam zaten, otomobilde herşey motor gücü de değil, pek çok modifiye geliştirme değişiklik yapılabilecek bir araba, hem yüzbinlerce satmış bir araba, sürücülüğe yeni başlayıp mekaniğe elektroniğe meraklı olanın seveceği bir araba, az yakan bir araba, sade görünümlü ve çok yönlüdür polo lar. Bana yada başka birisine hitap etmese bile polo nun hitap ettiği çevreye olan güzel nitelikleri değişmez. Böyle şeylere sinirlenmemek gerek:)

YasinD., Önal, Asel Kaan Efe ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Cevaba kapalı detaylı bir açıklama yazmışsınız, o yüzden herhangi bir yorum istemediğinizi varsayarak "umarım her şey daha güzel olur" diyorum @Sevra Hanım, bahse konu araçların bağlı olduğu VAG grubuna dahil hiçbir aracı beğenmeyen biri olarak çoğu çalışmanızı hayranlıkla takip etmişimdir. Forum kültürüne çok eskilerden beri aşinayım. O yüzden gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, bu tip topluluk sayfalarına gerçekten değer katanlar sizler gibi yetenekli, özenli ve meraklı şahıslardır. Burada sizin gibi öncüler sayesinde insanlar araçlarıyla ilgili bir çok sıkıntıyı kendi başlarına çözebiliyor. (Ben hariç, son bir aydır arka sol zemin ıslak, sorunun kaynağını tahminen biliyoruz ve çözümü için güneşin çıkmasını bekliyoruz.)

Sözün özü, foruma kattıklarınızdan dolayı herhangi bir şüpheye düşmeyin ve burada yazılan-çizilen her şeyin "gönüllülük" esasıyla sunulduğunu göz önünde bulundurarak her şeyin size bağlı olduğunu unutmayın. Önceden belirlenen kurallara uyduğu sürece dilediğiniz kadar yazmak-silmek sizin tercihinizdir. Yani siz her şeyin "gönlünüzce" olduğunu unutmayın, bundan sonra da her şeyin gönlünüzce olması temennimiz olsun.

3. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Çok mesaj yazmasam da severek takip ettiğim konulardan biriydi. Sezon finali yapması kötü oldu. Önümüzdeki sezonu iple çekiyorum. o/

YasinD., ai_torcuk ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Ben çok iyi anlıyorum, benzer tepkiyi ödüllü fotoğraf konusunda arkadaşın biri yaşattı, çok bir şey söylememe fırsat vermeden arkadaşı banladılar zaten ama ödül için adresi yollamadım Serdar abiye. Tabi bu yüzden forumu bırakacak değilim o kadar mütevazi olamam onlar yokken ben vardım. Burada yüzyuze görüstüğum, buluşmalara gitmişliğim var anca Serdar abi filan git derse giderim. O da zaten çok babacan git demez(yerimi de sağlamlaştırayım iyice)

YasinD., cenker_baba ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    @Sevra ilk gün ve saatlerde size özelden yazdım , bunu biliyorsunuz , başkaca bir şey demeye de gerek yok. Paylaşımlarınızı bekliyoruz. Forumun nazar boncuğu kadın üyelerden kimse kalmadı. Sağlıklı günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

6. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Ortada bir "mevzu" yok, fikir belirtiyoruz. Hangi kısmı rahatsız etti?

7. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Wv aracım yok dolasıyla rahatsız olacak bir durumum yok. Tepkim araçlar konusunda bu kadar bilgili bir bayanın konusuna Wv şöyle kötü böyle beğenmiyorum yazanlara , hatta arabasına laf atacak kadar ileri gidenlere. Gerek yok böyle şeylere konuyla ilgili şeyler yazsak daha iyi olur gibime geliyor

8. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Volkswagen forumuna üye olup "VAG grubu araçlarını beğenmiyorum" demek art niyettir, abesle iştigaldir. Ancak Hyundai forumuna üye olup Hyundai sahibi biri olarak bu cümleyi kurmak fikir belirtmektir. Sadece hanımefendiye değil, hiç kimsenin şahsına da, aracına da kötü laf etmek kimsenin haddi değildir. Yukarıda yazdıklarımı tekrar okursanız özünde hanımefendinin pire için yorgan yaktığını, abes bir yorum için bunca emek verdiği platformdan uzaklaşmasına gerek olmadığını ve anlattığı çoğu şeyin (VW sahibi veya sempatizanı olmadığım için) bana hitap etmemesine rağmen çok değerli olduğunu söylemişim.

9. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Haklısınız benim arabama biri gelip hyundai teneke hurda dese umrumda olmaz ama bayanlar yapıları gereği bize göre daha duygusal ve narinler yorum yaparken dikkat etmek lazım

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Daha önce forumda da paylaştım , üst kat komşum bir tır sürücüsü , özel aracını sık sık değiştiriyor , hep eski yaşlı yorgun araçları alıyor olmuyor satıyor , şu anda Honda Civic 2009 biniyor. Son arabası en son yatak sardı , defalarca ilçede halledemedi 90 km öteye Mersine lpg ayarına götürüp getirdi hala da düzene binmiş değil , ilk günlerde benim i20 ye Hyundai tenekedir yazık verdiğin paraya demişti , sık sık hatırlatıyorum sözünü , hiç yorum yok. Büyük konuşmamak lazım.

onurforces bunu beğendi.
  11. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    @Sevra hanım paylaşımlarınız taktire layık, en kısa zamanda görü dönmeniz dileğiyle.

12. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Arada bazı mesajlar silindimi?konu biraz karışmış

onurforces bunu beğendi.
  13. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Kimsenin hakareti beğendiğini sanmıyorum, ne sizin ilk yazdığınızda, ne de hanımefendinin cevap niteliğinde yazdığı o açıklamada gerçekten beğenilen olsa olsa ifade özgürlüğünüzdür, beyan ettiğiniz fikirdir, içeriğindeki her iki tarafa da ait hakaretamiz cümleler değil...

Küçük bir not; bazılarımız "beğen" butonuna "yazdığınızı okudum/gördüm" anlamında basıyor. VW konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum ama "dandik" demiyorum mesela, "beğenmiyorum" diyorum.

fraps34 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hocam tadında bırakalım , kimse forumdan ayrılmasın , etki tepki meselesi olarak düşün.

fraps34 ve fume bunu beğendi.
  15. serdarturunc

serdarturunc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    Serdar Turunc
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    sevra kardesimizin uslubunun bozuk oldugunu dusunmuyorum gayet temiz kalpli. canayakin ve ilimizde taninan bir kardesimiz.
    siz damarina basmissinizki oda bu sekilde tepki vermis.

dandik dediginiz arabasini ne emekleriyle aldigini. 30 sayfa ne buldunuz dediginiz konuda ne emeklerinin oldugunu size iyi bir sekilde anlatmis.

dandik diyip.30 sayfa ne buldunuz diyip.burasi kore araci formu diyip.bir fotograf bile atmadim diyip sonrada lafi yiyince gelip magdur edebiyati yapma. kendi arabasinin konusunda ona laf etme.cevabini alinca magdur edebiyati yapma.

üstu kapali olarak bahsetmis daha once cani yanmis bu konudan. tepkisi gayet dogal ve yerinde.

forum arkadaslarimiza birilerine hos gorunmek icin demissin. serva hanimin size terbiyesiz demekle ne kadar hakli oldugunu anladim .burada kimse kimseyi hayatinda gormemis biri. hos gorunmek degil verilen deg3r duyulan ssygidir.baska forumda bulamazsiniz.

forumu cok takip edemeyen biri olarak foruma ilk girdigimde ilk baktigim konuydu. diyecek bir sey yok artik kendisinide polosuda ozleyecegiz.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ardaozdemir, rpurcek ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu son cümleniz biraz saçma olmuş. Kim kime hoş görünecek. Birbirimizden çıkar ilişkimiz mi var.

Son birkaç gündür, konu başlığını çöpe çevirdik. Yöneticilerden rica edelim. Gereksiz bütün mesajlar temizlensin. Hanımefendi geri girdiğinde, konuya en son bıraktığı yerden devam edebilsin.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gogo46, Emre, cenker_baba ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  17. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Yine küçük bir açıklama.

Konunun nereye gideceği konusunda, aracımın konusunu takip ediyordum.
    Konuyu tekrar güncelliyorum, özür dilerim.

1- Bahsi geçen kişi, kendisine hakaret ettiğimi söylemiş. Meclis sözcüsü olarak; iletişim ve hitap konusunda oldukça eğitimliyim. Kendilerine işlediği suçları söyledim. Terbiyesizlik yapmış, terbiyesiz demişim. O suçu yapmış ki; ona o lafı söylemişim.
    Örneğin; birine durduk yere hırsız derseniz hakarettir. Ama biri hırsızlık yaptıktan sonra hırsız derseniz, hakaret sayılmaz.

2- Birine hoş görünmek konusundaki yorumu ile haddini çoook aşmış. Benim sürekli sözünü ettiğim bir; annem, kardeşim ve eşim var ve onlara oldukça bağlı, bir gün seslerini duymasam bile canı sıkılan biriyim.
    Bu laf oldukça rahatsız etti.
    Hepimizin bir ailesi var, empati kurarsanız rahatsızlığımın seviyesini anlarsınız. Bora'yı alıyorsam, arızası olmadan yenileniyorsam, bir çaba gösteriyorsam hepsi ailem için.

Bu bir küfürdür benim için, kusura bakmayın bu şekilde olmaz.!

3- Çok uzadı bu konu. 600 mesajın 200'ü tartışma.
    Özür dileyerek; forum yönetiminden konunun kilitlenmesini veya silinmesini rica ediyorum.

Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme: 14 Ocak 2019
    erenuzel41, Emre, santafe2004 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  18. cenker_baba

cenker_baba Guest

sevra reis biraz mesaj temizledim konuyu kilitledim ne zaman isterseniz özel mesaj atın birimize konuyu açarız başka silinmesini istediğiniz mesaj var ise onuda belirtirseniz silerim.

rpurcek ve Roadrunners bunu beğendi.
  19. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Far ve Far Motoru Temizliği Yaptım & Kısa Bir Süreliğine Halojen Ampulleri Taktım & Park Ampullerini Led İle Değiştirdim.

Neler Yaptık.
    -
    Far temizliği yaptım. (Konusu ayrı, sol far temizliğinden sonra paylaşacağım.)
    - H7 led ampulleri, kış mevsimi bitene kadar Bosch Plus 90 H7 ampuller ile değiştirdim.
    - Halojen park ampullerini, T10 led ampuller ile değiştirdim.
    - Far motorundan gelen sesi giderdim.

Tüm uygulamalarda yardımcı olan erkek kardeşime teşekkürler. :) :)

Not; Bu konuda aracımın B segmenti olduğunu unutmadan övebilir, mecazi anlam taşıyan çeşitli benzetmelerde bulunabilirim. Tamamen mizacım ile alakalı bir durumdur.
    Otomobilim hakkında tartışma çıkaracak kişilerin konuya uğramaması, sahibi oldukları Aston Martin, Tesla, Bentley gibi araçlarıyla ilgilenmeleri önemle rica olunur.

Selam Poloş takipçileri, geçtiğimiz ay yaşanan olumsuzluklar nedeniyle kısa bir süreliğine foruma girmedim, tartışmanın ilerlememesi içinde konunun kilitlenmesini forum yönetiminden rica ettim. Sürekli Poloş'un fotoğraflarını paylaşınca gösteriş meraklısı demiş birileri bana, tabii; burası kozmetik forumu yaaaaa, araba fotoğrafı mı paylaşılırmış.

Poloş'a bir çok uygulama yaptım, sayısı 5'i geçmiştir. Başka bir markaya ait forumda konunun sürekli ana sayfada gözükmemesi için iki hafta da bir veya haftada bir şeklinde paylaşırım.

- Led Park Ampulü. -

Poloş'un halojen park ampullerini değiştirdim. Kısa far ampullerimiz 6000k led, park ampullerimiz ise sarı halojen idi. İkisinin uyumlu olması için T10 led aldım ve Poloş'a taktım. Çok güzel oldu, Poloş'ta çok sevdi, arıza lambası yakmadı. Maalesef ki; iki gün sonra led'leri çıkarmak zorunda kaldım.

- Farın arkasındaki plastik kapağı söktüm, far soketini çekince çıkıyor.

- Halojen ampulü çıkarıp attım. Bu arada yedek bırakacaktım da, atmamın sebebi sıcak olması. Ampul elimi, Poloş cüzdanımı yaktı. Bu arada Poloş'un motoru çok kirli.

ÖNCESİ; ( Halojen Poloş )

SONRASI; ( Led Poloş)

- Far camları da tertemiz olunca harika gözüktü.

- H7 Led'lerin Yerine Geçici Olarak Halojen Ampul Taktım.

Yaşadığım yerin neredeyse her gün yağış alması ve mastik asfaltın simsiyah olması nedeniyle farlar göstermemeye başladı, ama biraz kendini belli ediyordu da, yetersizdi.
    Bosch Car Service'ten Bosch Plus 90 aldım, bir üst serisi vardı, fakat; pahalı idi.
    Yağışlar bitene kadar halojen ile idare edeceğiz.

- Ampulü takarken sağ farın ayarını da bozdum, biraz yere bakıyor.

- Far Motoru Temizliği. ( Bozdum, temizledim, tamir ettim.)

Kısa far ampullerini takarken sağ farın motorunun kapağını yerinden çıkardım yanlışlıkla, ben far soketini çıkarmaya çalışıyordum, meğer çekiştirdiğim kablo far motorununmuş. Far motorunu yerine geri taktım, biraz ses yaptı. Sonrasında eve çıkardım, üzerinde buton olmayan ama buton gibi bir şey var. Onu sağa çekince motor sağ tarafa, sola çekince ise sol tarafa dönüyor idi motor. Onu çözdükten sonra ayarlayıp, tozu temizleyip, gresleyip yerine taktım. Poloş'un far motoru yürüyen uçak oldu, Adaptif far oldu, bi-xenon oldu. :)

İşaretli parçayı sola çekince motor sola, sağa çekince motor sağa dönüyor.

20. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Tekrar hoş geldin @Sevra Yeniliklere devam, takipteyiz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş