LPG KABLO

Plaka Küçültme

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda tgykya tarafından 7 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Aynı araç var bende de ben ön plakalığı dört köşeden vidaladım kavisli oldu öyle değnek gibi durmuyor tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Senide bağlarlar :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Yapan birinden öğrendim şöförler odasına git plakamı yenilemek istiyorum de 32 tl ver yenisini isterkende kare istiyorum de atölye de 5 dakkada basıp veriyorlar diyor bunu çanakkalde yapmış istanbulda randevu vesaire gerekir mi bilemiyorum

4. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Cemiyette plaka bastırmak çoğu yerde sıkıntı değil. Yönetmelik onların pek de umrunda değil. Kare plaka yasak mı bilmiyorum. Eskiden değildi , yeni Yönetmeliği incelemek lazım. Trafik tescile gidip sormayın boşuna çoğu bilmiyor. Fiyat konusu her yerde aynı değil. Cemiyetten cemiyete farklılık gösteriyor. 1 ay önce bende plakamı yeniledim. Forumda paylaştım. Kimi yerde trafikten yazı alıp cemiyete gidiyorsunuz. Kimi yerde direk cemiyetten alıyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Fırat hocam , ben 12 Haziran günü oruç ağızla gittim , trafik eskileri istedi bir foruma plakanın iade gerekçesini delik vs. diye yazıp , beni bir kağıtla cemiyete gönderdiler , cemiyette bir bayan var ,50 TL alayım dedi , hani 31 TL idi deyince , bizde böyle dedi , bende neyse 50 tl verip yeniyi aldım bastıkları plaka da bir ucube , aynı plaka üzerindeki iki K harfi bir birinden farklı.. tövbe , neyse bir kaç gün sonra tşof merkeze e-posta attım , bu ücret işini açıklığa kavuşturur musunuz diye , el cevap , 31 tl plaka bedeli 19 tl hizmet bedeli diyor , yani aliminyum sacı prese verip baskıdan çıkartıp vermek 19 tl , oh ne ala biz havadan topluyoruz , iki gün öncede bulunduğum ilçedeki cemiyet başkanı arıyor telefonla , " bizi merkez fırçaladı , sizin e-posta üzerine , işte biz şoförlere çekici hizmeti , dinlenme tesisi vs yapıyoruz vs vs" dedim bedava mı yapıyorsun , çekiciler zaten özel , vatandaşı soyuyorlar , vel hasılı telefonu kapattım , o 19 tl nin nereye gittiğini anlamış oldum.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

Fırat Ö. ve umutd07 bunu beğendi.
  6. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben ön tarafta emniyet onaylı kare plaka kullanıyorum.Aracımı sıfır alırken, aldığım yere talep ettim ve sorun çıkmadan almışlardı.Arka plakamı solmadan dolayı geçen sene yenilemiştim. Ankara için, emniyet eski plakayı almadan yenisine onay vermiyor.Büyük ihtimal İstanbul için aynı durum geçerli olacak.Sizin tek çareniz plakanızı yıpranmış diyerek yeniletmeniz fakat iki sorun var.Birici sorun plakaya yıpranmamış diyebilirler, orasını halletmek size kalmış.:D:D İkincisi ise uzun plakayı verip kare plaka talep etmek.Burada olay biraz memurun anlayışına ve sizin kare plakayı nasıl talep ettiğinize bakıyor.Belki plakanın oturduğu yerin resimlerini çekerek ikna etme şansınız olabilir yoksa aynı uzun plakayı alır yerine takarsınız.:(

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/ankara-yipranmis-plaka-yenileme-bilgisi.34709/

Son düzenleme: 10 Ağustos 2017
  7. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Evet tüv ile bir kaç kez görüşmüştüm garanti olsun kalmayım diye.Kare plakadan değilde yazı ebatlarından ve vidalama yapılmış plakaların geçersiz sayılacağını, 1 temmuzdan sonra yürürlükte olacağını soylediler. Diğer muayeneye kadar kim öle kim kala... :)

8. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Kral bir gün şu zindandaki mahkumları bir ziyaret edeyim demiş , gezerken mahkumlara demiş ki'' atıma kim 5 yıl içinde ingilizce konuşmayı öğretebilecekse onu hemen dışarı bırakıyorum '' kimseden tık yok , derken mahkumlardan biri el kaldırıp , kralın atına 5 yıl içinde bülbül gibi ingilizce konuşmayı öğretebileceğini belirtip talip olmuş , kral , eğer demiş at ingilizce konuşamazsa kellen gider bilesin , kabul demiş.
    Mahkumun arkadaşları demişler '' sen ne yapıyorsun , hiç at konuşmayı hele hele ingilizce konuşmayı öğrenebilir mi'' , adam demiş , '' süre 5 yıl, 5 yıla kadar ya kral , ya at ya da ben ölürüm merak etmeyin :D:D:D'' demiş. Aynı bunun gibi olmuş sizin teselli de hocam inşaallah polisler bir sorun çıkartmazlar.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2017
    YasinD. ve deza bunu beğendi.
  9. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Elimde kapı gibi TÜV belgem var :) dengesizin birine denk gelirsek o da nasip...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Arif M.

Arif M. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    81
    Ad Soyad:
    Arif Milak
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Karayolları Trafik Yönetmeliği kapsamında Plaka ölçülerinin nasıl olacağı ve ne şekilde takılıp kullanılacağı belirtilmiştir. Hatalı plakalarla ilgili ağır cezalar getirildi. Söylemlerden ziyade ilgili yasaları okuyup uygulamanız faydalı olacaktır.

Bu Sayfayı Paylaş