LPG KABLO

Park halindeki aracıma çarptılar

'Getz Forum - Club' forumunda brky.getz tarafından 4 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    geçmiş olsun Berkay abi:( , arka kapı sacının değiştirilmesi gerekmez gibime geliyor aynısı benim ön sol kapıma olmuştu daha fazla göçük vardı çekme ile düzelttiler, arka çamurluk konusunda fikrim yok oradaki sacı kesmeden çıkarmaları mümkün değil o yüzden orayı da çekmeyle düzeltirlerse daha uygun olabilir, karşı taraf suçlu olduğu için en mükemmel servise tamirciye gidip en iyi boyayı en iyi orjinal yedek parçayı talep etmelisin

ekspere tamir sonrası yada öncesi hasar oluşan arabanda ne kadarlık bir değer kaybı olduğunu sorup dosya açtırabilir ve değer kaybı miktarını öğrenebilirsin değer kaybı tahminen 500-800 lira falan olur öyle 2000-3000 liralık değer kaybı olacağını düşünmüyorum benim en son park halinde çarpmalarında ön ve arka tampon kenarı, çamurluk hatta yürür aksamda amortisörde jantta hasar olmuştu eksper 600 lira değer kaybı tazminatı çıkarmıştı 1200 liralıkta tamir masrafı çıkmıştı, yani bu iş ile de eksper ilgileniyor ama öyle arabayı satarken buna çarpmışlar boya var değişen var diyerek kendini uyanık sananların abarttığı gibi bu kadarcık bir kazada 3000-4000 lira pazarlık yapmaları hak hukuk değildir, demek istediğim moralini bozma abi. Ve eksperin belirlediği değer kaybı tazminatı denen bu parayı arabana zarar veren karşı taraftan alabiliyorsun

2. no good

no good Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Kara B.
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bu değer kaybı tazminatını eksper aracılığıyla karşı tarafın sigortası ödüyor demek istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Ancak bizim kaskonun hukuksal koruma teminatı da bu işle ilgili mi acaba? Yani bizim kasko aracılığıyla birşey yapma imkanı var mı? Benim kaza %100 karşı tarafa rücu oldu.

3. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geçmiş olsun. Ufak göçükler değişme olmadan düzelir boyanır.

Samsung Galaxy S5' den Tapatalk Kullanarak Gönderildi

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    evet ben tunca ekspertiz diye bir firma ile görüştüm benim kazaya onlar baktı benim sigorta firması ergo ancak ekspertiz ile alakası varmı bilmiyorum eksperler galiba serbest müşavir gibi serbest çalışıyorlar

ve bu ekspertiz firmasını kaza tamiratından sonra arayıp detayları verdim nerede tamir edildiği arabanın kaç model olduğu falan söyledim kaza ile ilgili evrakları arayıp bulsun diye birkaç soruyu cevapladım sonra bana 240 küsür lira dosya masrafı çıkarttı ve bu dosya masrafını ilk olarak ben ödeyecekmişim ve karşı tarafın sigortası yada kaskosundan değer kaybı tazminatı alınacakmış sonra ödediğim dosya masrafını da mahkeme yoluyla falan karşı taraftan alabilecekmişim benim değer kaybı 600 lira gibi cüzi ücret olduğu için vazgeçtim aslında asıl vazgeçme sebebim hem bu işin biraz uğraştıracak olması hem alacağım para miktarına değmemesi hemde arabayı ileride satarken vay efendim kaza yapmış değişeni var boyası var diyecek olan şahıslara sinirlenip alma kardeşim o zaman diyebilme olasılığım üzerine arabamın acaba ne kadar değer kaybı olabilir diye öğrenme isteğimin nasıl olsa giderilmesi idi ve bu sebepler bir araya geldiği için tazminatı işlettirmedim almadım, sonuç olarak bir nevi ikinci el değeri öğrenmiş olunuyor bir nevi para elde edilebiliyor ileride ucuza satılacak arabanın eksilen değer parası yerine tazminat alınıyor

değer kaybı dosyası evrakları saklanırsa ileride arabayı satarken kazalı boyalı değişenli araba bu diye birisine satarken aşırı miktarda indirim yapmamızı isteyen alıcıya gösterilerek daha rahat bir satış gerçekleştirilebilir kanısındayım, 1000 lira değer kaybı olan arabaya 3000-4000 lira indirim yapması normal birşey olurmu ? işte o dosya orada lazım olur.

bu işteki tüm yönlendirmeleri ve birçok işlemi eksper yapıyor eksperler bu iş ile görevli, eksper acentesi ile görüşerek işlem başlatılabiliyor.

Eksperden alınacak bilgiye göre eğer sigorta firması tazminatı karşılamak istemez ise dava açılıp mahkeme yoluyla da aynı şekilde tazminat alınabilir

kasko poliçesinde bununla ilgili ekstra bir madde varsa yani hukuksal koruma teminatı gibi büyük ihtimalle sizin suçlu olduğunuz durumda karşı tarafa tazminat ödemek için fona para aktarılacak poliçesi buna göre fiyatlandırılmış ve gerektiğinde oradan karşılamayı öngören bir maddedir ancak biz mağdur olduğumuzda karşı tarafın kaskosunda böyle bir teminat yoksa mahkeme yolu gözükebilir

şahsen bir arabaya uzun süre binici bir sürücü olduğum için ikinci el değerini pek kafaya takmasamda duran arabaya çarpan heriflere sinirlendikçe böyle işlere girişip araştırmıştım zamanında buralara biryerlere konu bile açtım:)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Eylül 2014
    no good bunu beğendi.
  5. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Iyi akşamlar. Teşekkür ederim. Herkese

imla hatası Tapatalk yüzünden

6. getz34

getz34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    ferhat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    geçmiş olsun yine iyi vuran eden belli 4-5 sene önce amcam sıfır audi almıştı cadde üzerinde ikamet ettiği için cadde üzerinde kalıyordu araç sabah işe gidecek iniyor aşagıya araba pestil olmuş üstünden kamyon mu tırmı geçmiş belli değil

7. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    geçmiş olsun, 200 liralık bi masraf var.. kapı iç taraftan çekiçlenecek, sonra macun, astar ve boya atılacak.. çamurluğun değişimine gerek yok.. sol arka kapı komple boyanır, ön kapı ve arka çamurluk ucu lokal boya ile kurtarılır.. tanıdık varsa 150 ye kapatırsın, karşı taraf ödiyecekse parayı dert etme

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Eylül 2014
  8. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Hocam bu fiyatlara nerede yapılıyor? Ben 2 tane avuç içi kadar göçüğe 250-350 tl arası fiyat aldım
    Araç sahibi arkadaş kaza fotoğraflarını saklarsa aracı satarken çok sıkıntı yaşamaz

9. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aracı pazartesi sanayiye bırakmıştım. Hala beklıyorum.

Yarın biterse alıcam.
    Evin önünde yıkayıp parlatıcam Özlemiştir Beni.

10. no good

no good Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Kara B.
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yapım aşaması fotolarını almayı unutmayın tamirciden. Sigorta şirketi için çekiyorlar zaten. Satarken kazanın boyutunu göstermek için ilk fotoları mutlaka saklayın bence. Bitmiş halinin güzel fotolarını görmek isteriz.

11. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bende çektim fotoları. Hic parça degismeden hallettiler.
    Ama bakalım boya ton farkı çok fazla olmaz inşallah

imla hatası Tapatalk yüzünden

12. no good

no good Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Kara B.
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Fark olursa da ince bir tabaka vernik ile işi çözebiliyorlar.

13. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aracı tanıdık kaportacı ya bırakmıştım, gecen hafta sonu aldım. Boya ve renk tonu uyumsuzluğu yok. Usta baya güzel yapmış eline sağlık.
    Ayrıca sigorta 802 lira odeme yaptı. Karşı tarafın sigortası güneş sigorta odeme 10 gunde çıktı.
    Soylenilen gibi 150_ 200 liraya tamir edilemiyor.

14. mt_44

mt_44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    237
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    erken ödeme çok güzel teşekkürler güneş sigortaya koru sigorta 3 ay sonra ödeme yapıyor başımıza geldi hala ödemeyi bekliyoruz... şu anki araçlarımız koru sigorta ama birdahamı tövbe

15. Sertdemirli

Sertdemirli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Soner SERTDEMİRLİ
    Çok üzüldüm hocam çok geçmiş olsun. Eğer serviste yaparlarsa masraf çok çıkar ama normal bi serviste yatırırsan 300 tl 2 kapı boya tampon da dahil arka 300 tl falan tutuyor sormuştum daha önce bi tamirciye ordan hatırlıyorum fiyatları

16. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İkili kazalarda ödeme daha erken yapılıyor. Fakat kazaya 3 -4 araç karışmış ise ödeme 3 ay sürdü iş arkadaşımdan biliyorum. Sompo japon sigorta 3 ay sürmüştü

Bu Sayfayı Paylaş