LPG KABLO

Oto Cam-Kilit konuları Hakkında

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda yalço77 tarafından 13 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. yalço77

yalço77 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    iyi akşamlar emre celik merkezi kilit maotorun bozulmuş değişmesi gerekior sana tavsiyem orj taktırma çünkü orj kilitle beraber ve yaklaşık 200 tl çıvarı tofaş merkezi kilit motoru takılabilir en fazla 30-40 tl civarı tutuyor şöför kapısına gelince iç açma kolu kırılmış olabilir veye kılipsi yerinden cıkmıştır kolu yerinden sökersen sorunu anlıyabilirsin ztn 1 tane yıldız vida tutuyor iç açma kolun kırıksa eğer oda 5 tl alır takarsın

2. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Benim Starex'in camları açıkken,kapıyı kaparken veya çukurlara girdiğimde cam yuvalarından sesler geliyordu.
    Bugün kontrol ettim cam yuvaları üst kısmından civata ile kapıya bağlanmış fakat alt kısımları punta kaynak sistemiyle tutturulduğundan bu kaynaklar kopuyor ve parça kapı sacına vurarak rahatsız edici ses oluşuyor,ben kopan parçayı tinerle temizleyip çekomastik ile tutturdum sorun çözüldü.

3. Ugur

Ugur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    BENİM 2010 ERA GÜNEŞ ALTINDA KALINCA MERKEZİ KİLİT uzaktan kumanda veya anahtarla açılmıyor böyle bir durumda ne yapabilirim

4. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Aynı olayı 5 yıl önce 98 model bmw 3.18 ile yaşamıştım. sıcakta alarm kafayı yiyordu...

5. ykement79

ykement79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    aracımın şöför tarafındaki camı biraz gevşek gibi camı yarım açtığımda bozuk yola girince ses yapıyor nedendir acaba ben yapabilirmiyim teşekkürler

6. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    cam tam açıkkende ses yapıyormu?

7. ykement79

ykement79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    cam tam aşağıdayken ses yapmıyor

8. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Kapının iç döşemesini sökebilirseniz kolayca halledebilirsiniz,bir parça boşta kalmıştır veya yerinden çıkmıştır.Döşemeyi sökünce ses yapan parçayı görürsünüz.

9. emrecelik

emrecelik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler ustatavsiyelerineuyacağım...

10. ozkan_hosnut

ozkan_hosnut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm ustam bende 2007 team dizel era var direksiyon kapısı hariç 3 kapıda camı açamıyorum sadece kapatıyorum ama direksiyon tarafındaki dügmeden açıp kapamada bir sorun yok ne yapmalıyım tşkler.....

11. valeri2005

valeri2005 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba dostum, benim araç 2008 team abs, sorunum şu; araçtan çıkıp kapıyı kapattıktan sonra anahtardan kilitleme düğmesine basıyorum ama şoför kapısı hariç diğerleri kilitleniyor. Ancak araçtan çıkarken şoför kapısının içerdeki kilidiini elimle kapatıyorum ve otomatik olarak diğer kapıların da kilitleri kapatılıyor. Ancak böyle aracın kapısını kapatıyorum ve tüm kapılar kilitlenmiş oluyor. Fakat aracın tüm kapıları kilitliyken anahtardaki kilit düğmesine bastığımda tüm kapılar sorunsuz açılıyor. Yani sorunum araçtan çıkıp kapıyı kapattıktan sonra düğmeye bastığımda soför kapısının da diğer kapılar gibi kilitlenmemesi.

Sorunum tekniksel bir sorun mudur ? Yoksa bir kapama ayarı var da ben mi bir yerlerde yanlışlık yapıyorum ?

Bu Sayfayı Paylaş