LPG KABLO

Oto Alarm Arızası

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda sinanc tarafından 24 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. sinanc

sinanc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sinan ÇAMURLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Merhaba Arkadaslar.
    Bu sabah basıma gelen bir sorunu paylaşmak ve konu hakkındayardımlarını almak istiyorum.
    Sabah aracım ile işyerine geldim alarm kumandasından aracı kapattım ve çıktım 10 dakika geçmedi aracı yerinden almam gerekti ve aracın yanına gittim.
    Alarm kumandası almıyor, direksiyon üzerindeki camın kenarındaki alarm led yanmıyor. Hali ile aracı kumandadan açamadım.
    Sonra kendi anahtarı ile açtım alarm ötmedi. Normal hersey çalıştı araçta anormal hiç bir sey yok(4 lüler yanıyor veya kontrolsüz yanmalar). Sadece alarm çalışmıyor.
    Kumanda pilini yeni değiştirdim pilinin bitmemiş olması gerek ve yakından da basmama ragmen almıyor ve kumanda üzerindeki led yanıyor basınca.
    Sizce sorun nedir.
    Daha önceden bu problemi yaşayan arkadaşımız var mı yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar.

2. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    ya aynen bende de oluyor. Kayseri ye gittim.Başıma tuhaf şeyler geldi.

Arabamda ilerlerken sol cam otomatik çalışmıyor. Camı şoför tarafından düğmeyle açayım dedim içeri havalansın cam açılmıyor.Camın olduğu kapıdaki düğmeyle de açılmıyor. Sonra sağa çektim. işimi halledeyim geleyim derken bi de ne göreyim araba kumanda dan kapılar kilitlenmiyor! çıldırasım geldi. sonra kendi anahtarla kilitledim kapıları.

şu an ön sağ cam açılmıyor.öle kapalı duruyor. Uzaktan kumandayla kapı kapama nedense kendi kendine çözüldü.sıkıntı yok şimdilik.

bana bunları açıklayacak bir arkadaş var mı acaba forumda ?

vallaha çok dua ederim. İnanın arabamdan soğumaya başladım. Sis farı taktırdıktan sonra bunlar başıma gelmeye başladı ya :(

3. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Sakaryada Hyundai servise gittiğimde servis yetkilisinin yanında kumanda saçmaladı.Bir iki metreden anahtara basıldığında,, 4 lüler yanmasına rağmen kilitlemedi,,ısrarla bastık bazen kilitlemediğini,,,kilitlendiğinde bazen açmadığını gördük,,servisin yanında askeriyenin tamir fabrikası var ,,acaba askeriye olması nedeni ile kumandanın sinyallerimi etkileniyor diye sorduğumda ilk defa burada böyle bir olaya şahit olduklarını söylediler,,bir daha da yapmadı,,,,,

4. sinanc

sinanc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sinan ÇAMURLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bende de aynı durum olmuştu. Dötlüler yanıyor ancak kapılar kilitlenmiyordu. Bazen normal çalışıyordu bazen böyle oluyordu. Ustaya gönderdim aracı direksiyonu felan açmış ve motor mu ne değiştirmiş şimdi tak diye kilitliyor.

5. sinanc

sinanc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sinan ÇAMURLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Benim sorunum halloldu. Sigorta gitmiş yenisini taktılar birde kablolardan bir tanesi kopmuş onuda düzelttiler. Cyclone marka benim alarm sistemi. Suan hersey çalışıyor ancak su var şoför camı otomatik kapanmıyor diğer bütün camlar kapılar kilitlenince sırayla kapanıyor ancak şoför camı kapanmıyor. Aracı aldığımdan beri var bu durum. Bu alarm sistemine özgü bir durum mu bilmiyorum. Sonuçta anahtarı içerde unutsan ve kapılar kilitlense camların hepsi kapanacak ve giremeyeceksin bu nedenle mi yaptılar diye düşünmüştüm ve takılmamıştım. Bu durum sizlerde de var mı yada bu alarm sistemini bilen arkadaslar var mı. ?

6. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Şöför camının da kapanması gerekiyor. bağlantılarında bir sorun vardır ya da modülde sıkıntı olabilir. zaten en çok kullanılan cam şöför camı o kapanmazsa cam kaldırmanın çok da bir anlamı olmuyor.

7. sinanc

sinanc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sinan ÇAMURLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Haklısın hepsinin kapanması ilk beklenen böyle bir modül takılınca.

8. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC

yokmu benim derdime çare :(

9. mrtert

mrtert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Murat erat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Herkese merhaba. Bir sorunum var; bu sabah arabamin alarmı kendi kendine ötmeye başladı. Arabanin yanina gittiğimde farkettimki kapi açık uyarı ışığı yanıyor ama butin kapilar kapalı ve kilitli. Alarmı açtım, ardından tüm kapıları açtım ve kapatıp tekrar alarm kumandasıyla kilitledim ama yine kapı acikmıscasina uyari ışığı yaniyor ve 30 saniye kadar sonra tekrar alarm calmaya başlıyor. İşin diger garip yanı kapıları açtığım zaman arac ici tavan lambası yaniyor, kapilari kapatinca sönüyor. Demek ki kapilar acik degil ama o uyari isigi yine yaniyor. Çözüm konusunda yardimci olabilecek var mi? Saygılar.

10. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, kapı switchlerinden biri bozulmuştur.

11. mrtert

mrtert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Murat erat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Durduk yere bozulabilir mi ki? Peki switch arıza yaptığında kapı kapandiginda icerideki tepe lamba söner mi? Yani mantıken sonmemesi gerekmez mi?

12. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Kapı switchleri derken, bu bagaj da olabilir, kaput da. Bagaj veya kaput ise iç lamba sönebilir. Gerçi getz'de bagaj açık uyarı ışığı kapılardan ayrı galiba.

13. mrtert

mrtert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Murat erat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bagaj yada kaputun switchi kilit mekanizmasinin icinde kalıyor o zaman; goremwdim ve ulasamadim çünkü. Dogru mu? Sökmek gerekecek yani?

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Mehmetdemirel07

Mehmetdemirel07 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Demirel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Selamünaleyküm benimde araç kumandası daha önce uzaktan arada sırada görüyordu ama şuan kapı kolunun yanında basınca kilit açılıyor veya kapanıyor kumanda pilini değiştirdim belki ondandır diye ama yinede kumanda uzaktan görmüyor yardımcı olabilecek varmıdır neyden dolayı olmuş olabilir teşekkürler

15. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Merkezi kilit orjinal mi yoksa alarm sistemini mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama , hangisi olursa olsun ,sürücü tarafındaki merkezi sistemin ya da arka stop yuvasındaki alarm beyni kısmının bir kontrolü yapılmalı ve antende sorun var mı , cihazın bulunduğu yer toz ve nemden arındırılmış olmalı bunları kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş