LPG KABLO

Online İhbar

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda cemkaan tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. cemkaan

cemkaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    325
    Ad Soyad:
    Kaan Akkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Emniyet Şeridi İhlali, Makas Atanlar, Yaya Geçidine park edenlere sinirlenip söyleneceğinize fotoğraflayıp internetten İHBAR edin cezası ilgiliye gelsin.

İhbar Sayfası;
    http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Tilki bunu beğendi.
  2. cenker_baba

cenker_baba Guest

çalışıyormu hiç denediniz mi

3. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sahalarda görmek istediğimiz hareketler bunlar

4. cemkaan

cemkaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    325
    Ad Soyad:
    Kaan Akkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Denemedim ama ilk fırsatta bir iki emniyet şeridi ihlalini ihbar etmeyi düşünüyorum :)

5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    ben iki tane kaldırıma park eden için çekip yolladım ama ceza yazıldı mı haberim yok, geri dönüp cezayı yolladık yada ihbar ettiğim kişiye seni ispiyonlayan bu diye numaramı verecek halleride yok herhalde :D:D:D

Tilki bunu beğendi.
  6. cemkaan

cemkaan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    325
    Ad Soyad:
    Kaan Akkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İhbar üzerine vatandaşlara gönderilen dilekçelerden örnekler.

7. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    alttaki dilekçe 2014 yılına ait, o zaman zaten bu ihbar yolu yoktu böyle yazması normal, üstteki ise dilekçe tarihi 17.03.2015 ama ilgili dilekçe tarihi 17.04.2015 yani tarih hatası var, gelecek aya ait dilekçeye cevap olmuş buda güvenilir değil sanki. yani ceza yazılmayacaksa ihbar yolunu neden açmışlar.
    tabi vatandaşın yukarıda ne ihbarında bulunduğunu da bilmiyoruz eğer, aşırı tonaj, hız sınırı aşımı, tehlikeli araç kullanımı gibi suçlar ise bunun resim veya söze dayalı ihbarının cezaya dönüştürülmesi zor.

8. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bir sürü suç işleyen var bu ülkede polis ve jandarma bunlarla zaten yoğun biçimde mücadele ediyor bizim kendi çevremizde gördüğümüz bu türden olaylar devede kulak kalıyor yani hepsini yüzde yüz yakalamak ceza vermek mümkün değil, zaten emniyet bunun üzerine işime karışma diyor, 155 i ara diyor. Onun dışında emniyetten yada jandarma dan barışçıl konularda yardım isteseniz seve seve yardım ediyorlar, ama gel buna ceza yaz demek sen işi bilmiyorsun bak böyle yapılır diyerek adamların işine karışmaya benziyor.

Dolayısı ile haber olarak yayınlanan bu çek gönder ceza yazdır uygulamasının sadece caydırıcı nitelikte bir kamu spotu olduğuna inanıyorum, onun dışında elinizde sabit deliller ile karakola gitseniz yada online olarak ihbar etseniz bir ihtimal polis uygun görürse müsait ise durum yeterince açık ve gerçekçi ise ceza verebilir bu uygulama yeni birşey olmaktan çıkar o zaman çünki bu durumda polis sizden aldığı bilgiler doğrultusunda kendi insiyatifine dayalı olarak işlem yapmış olduğunu geçerli sayar kamu davası açmak gibi polisin mesleğini sevmesi sonucu göz açtırmama davranışları gibi düşünülebilir ve sonunda yaptırım uygulayabilir ama gelişi güzel çok ta önemli olmayan yazılmış çizilmiş ihbarlar gidiyor demekki polis te bunları dikkate almıyor Ahmet in Mehmet in hayat felsefesine göre cezai işlem yapmayacakları kesin :) .

Bizim sıklıkla yaşadığımız olay jandarma mıntıkası olan kendi ikametimizde evimizin bahçesinde iki tane garaj var ve bu garajların park yasak tabelalarına rağmen gelip önüne araba çekiyorlar ve biz arabamızı dışarı çıkaramıyoruz mağdur oluyoruz genellikle jandarmayı telefonla arayıp durumu izah ettiğimizde ruhsat bilgilerinden araç sahibine ulaşıp çağırıyorlar ve adam arabayı alıp götürüyor ama bazende öyle kırık dökük neidüğü belirsiz arabalar park ediyor ki ruhsat bilgilerinden adama ulaşamıyorlar bu durumda şikayetçi olmaya devam etsek tekrar jandarmayı arasak bile ne o arabayı çekmeye çekici gönderiyorlar nede ceza yazıyorlar onlarda haklı bir bakıma çünki bakmaları gereken daha önemli olaylar olabilir. Maddi hasarlı kaza görseniz onu bildirseniz ona da bakmaya yetkili değiller mal sahipleri çözecek diyorlar can kaybı olmadığı sürece yani biri yolda giderken bana vurdu kaçtı diye ararsanız pek verim alamazsınız:) Dedim ya barışçı çözümler yaratmaktan iyi niyetli olmaktan yanalar. Olur ya kurulmuş kent pazarına freni patlamış kamyonla dalıp 7 kişiyi ezerseniz o zaman akşamına yakalayacaklardır çünki bu çok tenha bir yolda yaya geçidine park etmiş birisinin ihbarından çok daha ciddi.

Bunun haricinde bu memlekette yaz geldimi insanlara bir haller oluyor her yerde yol çalışması başlıyor yollar keşmekeş tıkalı inşaat asfaltlama çalışması bilmemne yolun karşı şeridinden geçiş veriliyor trafik sıkışıyor sıkıntı dolu heryer bunun sonucunda bunalan sürücü yeri geliyor araba içinde sigara içiyor emniyet şeridini tıkıyor olmadık yerden U dönüşü yapıyor, otopark kavramı sıfır herkes 3 lira vermekten kaçıp milyarlık arabasını yolun ortasına bırakıp kilometrelerce uzağa gidebiliyor. Caydırıcı kamu spotu gibi şeyler yazın şart:) Polisi ve Jandarmayı verimli kullanmanızı öneririm onlarda bizim gibi insan ve işleri epey zor bunu gerçekten biliyorum.

<<bülent>> bunu beğendi.
  9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben 2 ay önce denemiştim, cevap maili bile gelmişti emniyetten. Çeken kişi yetkili olmadığı sürece işlem yapamıyoruz dediler. Yani hikaye aplikasyon.

cenker_baba ve Ersin bunu beğendi.
  10. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Facebookta bisiklet gruplarında sürekli görüyorum , Aynı cevabı onlarda alıyolar :)

11. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    İzmirde bir üniversitede memur olan arkadaş belediye otobüs şöförünün vukuatlarını fotolayıp şikayette bulundu,,,Cevaben hikaye,,,, :)

12. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Kazın ayağı öyle değilmiş. bana gelen cevapta bu

"Müdürlüğümüz darica@egm.gov.tr adresine göndermiş olduğunuz 10.06.2015 tarihli ve hatalı park konulu E-Posta yazınıza istinaden gereği yapılmak üzere Trafik Denetleme Büro Amirliğimiz ile gerekli yazışmalar yapılmış olup, gelen cevabi yazıda; 2015 yılı ilk 6 ayı içerisinde 584 araca hatalı parklanmalardan dolayı cezai işlem uygulandığı, kontrollerin devam ettiği bildirilmiş olup, aynı konu ile karşılaşmanız durumunda 155 Polis İmdat Hattını ya da İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ait 0262 745 00 77 nolu hattını aradığınızda İVEDİ olarak belirteceğiniz adres önüne ekip sevk edilecektir. Bilgilerinize.... "

<<bülent>> bunu beğendi.
  13. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Yayaya kırmızı yanıp geçenlere ne yapmak gerek, göz göre göre çarpılmaz korna yapmaktan başka elimde bir şey yok, bayramda en çok çektiğim sıkıntım buydu sağlık raporu istetmek dahi aklıma geliyor, acele etmeden boş bakan gözlerle önümden geçiyor orta yaş-öğrenci-çocuklu ... zaten eğitimsiz bir toplumuz!

Yusuf bunu beğendi.
  14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    ışıkta geçeni geçtim adam d100'de karşıdan karşıya geçiyor hemde gece vakti, çarpsan bir gün ceza almazsın ama ben o psikolojiyi yaşamak zorunda mıyım.? üst geçidin altından karşıya geçeni gördüm.

<<bülent>> bunu beğendi.
  15. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Düz gidiyorsanız hızınız da çok fazla değilse el frenini çekip bırakın, işe yarıyor kesin bilgi o lastik sesini duyunca topukları götüne vurarak karşıya geçiyor.

16. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Mesele orada yani viraj hatta ada çıkışı, zaten ışık beklemişim gazlayacağım ... bir de plakamı ihbar eder trafiği ben tehlikeye sokuyorum derler ... sonra da trafikten şikayet ediyoruz, düşmana ihtiyacımız yok kendi kendimize eziyet ediyoruz!

17. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    palavra bunlar...

Bu Sayfayı Paylaş