LPG KABLO

Navitech nx-201y Double din incelemem

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda rundll32 tarafından 8 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    evet arkadaşlar uzun zaman araştırdıktan sonra navitech nx-201y modelini almaya karar verdim. bu modelin beni cezbeden kısımları ise direksiyon kumandası uyumu, fiyatı ve navitechin daha önceden de kullandığım ve bana göre çok kullanışlı olan navigasyon yazılımı.

montajı navitechin yetkili servisi olan yerde yaptırdım 60 lira montaj ücreti aldılar. benim ewn büyük sıkıntım yerinde nasıl duracağı ve çerçeveye tam oturup oturmayacağıydı. servisteki arkadaşlar açıkçası bu konuda pek ugras vermediler.teybin orijinal çerçevesinin yan kısımlarını alıp silikonla teybin üstüne yapıştırdılar.açıkçası bu çok hoşuma gitmedi.

montaj bitip eve geldikten sonra içim rahat etmedi bir türlü. bende tekrar söküp yeni bir çerçeveyle tekrar montaj yaptım.teybin konsola bağlanmasını sağlayan kasanın vida delikleri ne yazıkki tam olarak denk gelmiyor.bende matkap yardımıyla yeni delik deldim. ama bu seferde teybin kasasının üst kısmı bağlantı yerinden dolayı düz durmadı ve bu şekilde kaldı.bir kaç gün böyle kullandım ama bunuda beğenmedim.

son olarak teybin üst kısmını oturtup alt kısmının hafif içerde durmasına karar verdim eskisinden daha iyi oldu. daha iyi bir çözüm bulana kadar bu şekilde kullanacağım.

montaj aşaması genel olarak böyleydi.
    cihazla ilgili düşüncelerime gelecek olursak. navitechin igo-8 navigasyon yazılımını zaten sürekli güncel olması kullanımın kolay olmasından dolayı seviyordum.daha önce kullandığım için o konuda benden tam not aldı. menü geçişleri gayet başarılı.gerek radyosu gerek mp3 ve video kullanımı sorunsuz. videolarda alt yazılı filmler ve 1080p çözünürlüğündeki videolarda takılmadan çalışıyor.harici monitör ve geri görüş kamera desteği mevcut (ama bende yok) bluetooth ile telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.bağlantısı gayet hızlı.32 gb kadar usb desteği sunması güzel.
    cihazın eksi yönleri ise. bazen navigasyonda kitlenme oluyor (bir kaç sefer oldu cihazlamı yoksa harita yazılımı ile ilgilimi anlayamadım.) cihazın özelliklerinde anti-glare (parlamayan ekran) demesine rağmen resimde görünüyor çokda tatmin edici değil.

genel olarak cihaz fiyat/performans açısından yeterli hepsiburada.com dan 470 TL ye aldım.böyle bir teyp almak isteyip kararsız kalan arkadaşlar için umarım faydalı olmuşumdur. sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

2. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Hocam benim 2007 model Accent Era 1.5 CRDİ-VGT aracım var, sizin incelmeniz ve birkaç araştırmaya istinaden aynı cihazdan aldım, bir oto elektrikçisine montajı yaptırdım ancak direksiyon kumandası çalışmıyor. Navigasyonla gelen soket uymadı başka soket taktım dedi ancak direksiyon kumandaları çalışmadı. Siz direksiyon kumandalarını çalıştırdığınız söylemişsiniz. Benim de bu cihazı seçmemin en önemli sebebi bu idi, şimdi baya canım sıkıldı. Siz nasıl çözdünüz bu sorunu acaba? Ben Adıyaman'da ikamet ediyorum, burada Navitech'in ne bayisi ne de çözüm ortağı var, yardımcı olursanız sevinirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

3. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    evet direksiyon kumandası sorunsuz bir şekilde çalışıyor buna emin olabilirsiniz. ben cihazı izmirdeki serviste taktırdım ama ona rağmen servisteki arkadaş yaklaşık 1 saat uğraştı.kendi orijinal soketini keserek yaptı.başka soket takmadı.
    yalnız şuna dikkat ettim baya bir uğraştan sonra sorunu bulamayınca aracın orijinal teybini bağlayarak kumanda kablolarını tespit etti ve ondan sonra sonuca ulaştı.bana göre tesisatçınıza yada isterseniz başka yere gidin orijinal teybiniz varsa yanınızda götürün.ordan kabloları bulsun ve cihaza bağlasın.(en kötü ihtimal tesisatçınızın yanında navitech müşteri hizmetlerini arayın ordan teknik destek versinler size4) zaten bağlantıyı yapıp teybinizde ayarlar menusune girdiğinizde kumanda tuşlarını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
    umarım sorununuzu çözersiniz.
    fiyatına göre güzel bir cihaz ben çok memnunun umarım sizinde menuniyetiniz kumanda sorununu çözünde en üst düzeye çıkacaktır...

4. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    İlginiz için çok teşekkür ederim, dediklerinizi tesisatçımla paylaşacağım. Bir sorum daha olacak, cihazın solunda bulunan tuş takımının aracı ilk çalıştırdığımda ışıkları yanıyor, ancak 1-2 sn. sonra sönüyor ve bir daha yanmıyor. Doğal olarak gece tuşların ne olduğunu göremiyorum. Sizde de böyle bir sorun var mı yoksa yine yanlış bir bağlantı mı var acaba?

5. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Bir de Navitech müşteri hizmetlerini arayın demişsiniz, tesisatçım da muhatap bulacağımız birinin telefonunu alabilir misiniz demişti, ben cihazı hepsiburada'dan aldım, hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım 24 saat içinde mail atıp servis talebinize dair telefon numaraları vereceğiz dedi ancak çok tatmin olmadım, navitech'in sitesine girdim fakat müşteri hizmetleri ya da teknik destek telefonunu göremedim. Herhangi bir servisinin telefonunu arasak bize yardımcı olurlar mı acaba? Ya da çözüm üretemezsek çevre illerdeki çözüm ortaklarından birine götüreceğim aracı. Bir sorun daha oluştu bende cihaz takıldıktan sonra aracın alarmı da çalışmıyor.

6. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    mrb öncelikle hayırlı olsun kasa takıldı mı artı olarak birde cihaz biraz altı içeride gibi duruyor neden öyle.Ayrıca kaça mal ettiniz.

7. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Hocam benim yaptırdığıma cihazla gelen kasa uymadığı için kenarlarını farklı bir yöntemle kapatmış henüz resimlerini çekemdim fakat iyi duruyor şekilde sıkıntı yok da yukarıda bahsettiğim 3 sıkıntı oldu (direksiyon kumandası çalışmıyor, alarm bozuldu, cihazın düğme lambaları yanmıyor). Bu sorunları da çözebilirsem fiyatına göre iyi bir cihaz. Bana maliyeti 469,90TL navigasyon + 83,99TL geri görüş kamerası + 80,00TL montaj=633,89TL

8. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    navigasyon ücretini ayrı mı ödediniz ömür boyu mu güncelleme şuan resimler size ait değilm i.birde düğmeler ve kumanda neden çalışmıyor.benm direksiyon kumandası sabahları çalışıyor öğlene doğru çalışmıyor bazen yeniden çalışıyor.kumanda sağlam teypten şüpheleniyorum arızayı sabahları düzeldiği için.ondan değiştirmeyi düşünüyorum

9. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Navigasyon yazılımına ayrı ücret ödemedim, kutusunda yazdığına göre 2 yıl ücretsiz güncelleme imkanı var. Düğmelerin çalışmama nedeni bağlantı soketiyle alakalı bir uyumsuzluk, soket kablolarını keserek çözebilirler büyük ihtimalle ki konuyu açan arkadaş o şekilde çözmüş. Benim de orijinal teybin cd kısmı çalışmadığı için değiştirmek zorunda kalmıştım. Dediğim gibi sorunları çözersem son derece memnun olacağım, az önce Iphone5 ile bluetooth denemesi de yaptım çok başarılı idi, görüşme esnasında araç çalışırken de dahil sorunsuzdu.

10. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    resimler size mi ait peki yani tam oturmamış gibi ondan sordum.birde geri görüş kamerası markası modeli nedir gece görüşüne uygun mu?

11. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Yok resimler konuyu açan arkadaşa ait ben bugün taktırdım aracı akşam teslim aldım resim çekemedim henüz, montajda sıkıntı görmedim, gündüz resimlerini çeker yarın foruma eklerim İnşallah. Geri görüş kamerası Navitech RVC-158. Gece görüş kamerası değil ancak aracın geri vites ışıkları baya güçlü olduğu için ben pek sorun yaşamadım.

12. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    çok teşekkür ederim sabırsızlıkla bekliyorum resimlerinizi birde kamerayı nereye taktınız acaba tamponumu deldiler.navitech kırmızı tuş takımları değişyor mu bilginiz varmı rengi .son olarak NX206 modeli var onu neden tercih etmediniz fiyatından mı acaba yoksa uymadı mı

13. Lilko

Lilko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halil KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Rica ederim. Kamerayı bagaj kapağının altına taktık tampon tipi bir kamer değildi zaten, krom kaplı bir kamera olduğu için çok sırıtmadı diyebilirim, onun da resmini çekerim. Kırmızı tuş takımı benim cihazda var ancak yukarıda belirttiğim gibi sadece 2 sn. kadar yanıp bir daha yanmıyor. Dediğiniz cihazı inceledim mi hatırlamıyorum, ancak bu cihaz sorunları giderirsem her ihtiyacımı karşılar, daha fazlasına gerek duymam diye düşünüyorum.

14. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    hocam kasa ne yazıkki cihaz universal olduğu için asla tam oturmuyor daha doğrusu sağında solunda hafif boşluk kalıyor.altta kalan boşluğu gidermek için vaktim olmadı şimdilik hala öyle kullanıyorum.206y modeli ile 201y arasındsaki tek fark cd-DVD olayı başka herhangibir fark yok.tuş takımının rengi kırmızı sabit değişmiyor.

15. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    hocam sisin cihazın sanırım bağlantısı baştan aşağı sorunlu birde biraz internette araştırdım.sizin Adıyaman merkezde servis var cihazın.sanırım navitech servis diye arattığınız için bulamadım kusura bakmayın aynı hataya bende düştüm. hemen belirteyim digicom bayileri (yani Pioneer) aynı zamanda naviteche de bakıyor bilginize.
    bu linkte adıyamandaki bayinin tlf nosu var bir gorusun isterseniz.
    Digicom - Pioneer - Roadstar - Conti Türkiye Distribütörü

16. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    ve hocam şu kameranın detaylı resmini modelini ve taktığınız yerin fotoğraflarını mutlaka bekliyorum buraya ben almadım ve kararsızım kamera konusunda :)

17. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    merhaba arkadaşlar aynı cihazdan bende taktırdım direksiyon kumandası bende de ilk başta sorun olmuştu,bizde navitech teknik servisini aradık yardım aldık ama o da pek etkili olmadı,cihazı takan elektrikçi arkadaşa biraz psikolojik baskı yapınca o da bir şekilde çözdü olayı şu an başarılı şekilde direksiyon kumandası çalışıyor,ayrıca tuş takımları ışığını aracı çalıştırınca ilk 1-2 sn yanıp sönme durumu bende de oldu,o sorunda yine bağlantı şeklinden dolayı,o sorunda giderildi şimdi farları açınca tuş takımları ışığı sürekli yanıyor ve ekran parlaklığı azalıyor,sanırım tuş takımları parklara bağlanması gerekiyor.ilk başta kontağı kapatınca tüm elektrik kesildiğinden cihazda kayıt ettiğim radyo kanalları ve saat sıfırlıyordu,o bağlantıyıda düzelttirdim,şimdi kayıt ettiğim radyo kanalları aynı duruyor ancak saati ayarlıyorum kayıt ediyorum hemen ardından ayar değişiyor yine kendiliğinden buna çözüm bulamadım,aynı sorunu yaşayan var mı?
    son olarak arkadaşlar evet cihaz içeride kalıyor biraz konuyu açan arkadaş extra vida yeri açıp biraz dışarı alabilmiş sanırım,biz o kadar uğraştıktan sonra artık cihaz da biraz içeride kalsın diye kabullendim ama hala içime sinmiş değil,geri görüş kamerası bende plakalık tipi taktırdım tamponu hiç deldirmedim yani gayet başarılı cihaz hızlı bir usb ile gayet hızlı çalışıyor arayüzlerini çok beğeniyorum.herkese hayırlı olsun.

18. rundll32

rundll32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    192
    Ad Soyad:
    OnuR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Honda
    ekran parlaklığı ve tuş takımının parlaklığını parklara bağlıyorlar bildiğim kadarıyla orijinal soketinde vardır diye düşünüyorum.parkları acınca hem ekran hemde tuş takımının ışığı azalıyor. radyo kanallarının hafızada tutmama olayına gelince bütün teyplere olduğu gibi bu cihazada 2 tane + elektrik bağlanıyor.biri cihazı çalıştırmak için diğeri kontal kapalı iken cihazın hafızasının silinmemesi için.

19. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    radyo kanalları kayıt oluyor,sadece saat de problem var,onun haricinde tüm her şeyi çalışıyor şuan.

20. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Bilginiz için çok teşekkür ederim sizin cihazın modelide mi 201 ye acaba.resmini paylaşabilir misiniz acaba.birde menmunmusunuz sıkıntı yarattı mı hiç?

Bu Sayfayı Paylaş