LPG KABLO

Merkezi Kilit Çalışmaması Hk.

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda eko26 tarafından 9 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. eko26

eko26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    214
    Ad Soyad:
    Ekrem
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Merhaba arkadaşlar
    Dün sol ön kapı ayarı yaptırdıktan sonra evin önüne geldiğimde kapıların kitlenmediğini farkettim, kumandadan olacağını düşünüyorumdum fakat dörtlüler bastıça yanıyordu, içine girip oturdum role sesinde geliyordu fakat birtürlü kilitleme ve açma olmuyordu. Havada karanlık olduğu için iş çıkışı bakarım deyip bugun bakma fırsatım oldu.
    Önce merkezi kilit in beyni kontrol ettim. kondansatör bir tanesi patlamıştı. Eski elektronik aletlerden söküp lehimleyip kontrol yapıp taktım fakat yine çalışmadı.
    İnternetten beyin şeması da çıkmadığı için kendim bulmam gerekti biraz zaman aldı.
    Ön kapı ayarı sırasında merkezi kilit + kablosunun koptuğunu ve şaseye değdiği için kondansatör yandığını tesbit ettim
    Ve problemi çözdüm . Bir gün eğer başınıza gelirse diyerekten bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. Anlamadığım yer ise sigorta olmasına rağmen sigorta atmayıp kondansatör nasıl patlıyor bilgisi olan varsa yazabilir Hayırlı akşamlar

mursel_balci ve ozgutozkan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş