LPG KABLO

Lovato Türkiye Distribütörü Sorularınızı Cevaplıyor

'LPG Sistemleri' forumunda Lovato tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bizim gibi ileri demokrasi ile yönetilen ülkelere satış yapılabilir ...
    Olmadı makarna ile çalışanını yaparsınız :D

2. Lovato

Lovato Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
  3. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    merhabalar
    muhtemelen daha önce sorulmuştur ama bulamadım
    2013 yeni elantra henüz 500 kmde. acaba bu araca en erken ne zaman lpg taktırmalıyım.
    cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. birde bu supaplar tahmini 40-50 bin km den sonra eriyor deniyor sizcede öylemi
    kolay gelsin

4. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhabalar ;

Aracınıza Lovato markasının OBD II ürününü tavsiye ederiz, bu üründe, lpg sistemi kendi gaz ayarını kendisi yapmakla beraber enjektörlerinin kuvvetli olması ile de arıza lambasını yakmanın önüne geçmektedir. Daha önce de çok kez montaj yaptık, müşterilerimizin çok memnun olduklarını iyi biliyoruz. .İsteğiniz üzerine yağlama kiti ile birlikte montaj yapılabilir. Extra olarak yağlama sistemi de lpg sistemi ile birlikte subaplar için koruma unsuru olacaktır. Taktırmanızı tavsiye ederiz tabiki. Km olarakta birçok kez km yapmamış araçlara montaj yapmıştık.

5. fatihurhan

fatihurhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    iyi günler aracıma yaklaşık 8 ay önce lovato smart kit taktırdım kafama taılan bişey var forumda konuları okurken gaz kesici benzin kesici gibi parçalar takıyorlarmış, montaj sırasında aracımın başındaydım bu paçaların takılmadığı kanaatindeyim bunları nereye takarlar görebileceğimiz bi yere mi? birde gaz kesici ve benzin kesici montaj sırasında standart takılan parçalarmı yoksa ekstra olarakmı yapılır

6. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Gaz kesici ve benzin kesici gibi parçlar karbüratörlü sistemlerde kullanılır. Bunun yerine sıralı sistemlerde regülatörün üzerinde çekvalf vardır.

fatihurhan bunu beğendi.
  7. fatihurhan

fatihurhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    teşekkür ederim bilgilendirme için ve sabırla sorularımızı cevapladığınız için

8. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Biz teşekkür ederiz..

9. Onpolat

Onpolat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Muhammed ÖNPOLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Lovato adlı markayı forumda tanıdım acaba biraz bilgilendirir misiniz neden sizi seçelim ? İyi forumlar.

10. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba Muhammed Bey;

Sadece aracınızla mükemmel bir uyum sağlayabilen LPG dönüşüm sistemleri size en yüksek performansı ve sorunsuz sürüş keyfini sunabilir.

LOVATO Dönüşüm Sistemlerindeki en küçük bir parça ve ekipmanın bile araçlara uygunluğu ve mükemmelliği, son teknoloji kullanılarak titizlikle test edilir ve eksiksiz paketlenir.Montaj esnasında orijinal olmayan hiçbir parça kullanılmaz.LOVATO, DEKRA Sertifikalı (DEKRA Sertifikası Nedir?) ve ileri seviye ısıl ve test laboratuvarları sayesinde, tüm araç tipleri için Avrupa ve Dünya standartlarında testlerini kusursuz olarak yapabilmektedir. Bu son teknoloji kullanılarak oluşturulan test sistemleri sayesinde tüm yeni motor tipleri için gerekli testler yapılarak, LOVATO ürünleri ile mükemmel bir uyum ve kalibrasyon sağlanmaktadır.
    Ayrıca Dayanıklılık Testleri için oluşturulan laboratuvarlarda test edilen LOVATO ürünleri uzun yıllar güvenle kullanmanız için test edilmektedir. Bu sebeple “Zaman Lovato’yu haklı çıkarır…”. LOVATO ürünlerinin imalatı yüksek otomasyona sahip tesislerde yapılmaktadır. Ürünlerin testleri ise %100 otomatik test istasyonlarında yapılır. Ayrıca LOVATO tüm çağdaş otomobil üreticileri için gerekli olan ISO/TS 16949 belgesine sahiptir ve bu sayede otomobil üreticilerinin yakaladığı standartlara ulaşabilmektedir. LOVATO ayrıca ISO 9001 kalite belgesine sahip ve kaliteye büyük önem veren bir firmadır. Tüm bu üretim ve test aşamaları, tüm LOVATO sistemlerinde sizlere kaliteyi ve güvenilirliği garanti etmemizi sağlar. Ekonomik olarak da LOVATO, müşterilerine araçlarının gücünden hiçbir şey kaybetmeden tasarruf yapmanın en iyi alternatifini sunuyor. Ayrıca LOVATO tüm çağdaş otomobil üreticileri için gerekli olan ISO/TS 16949 belgesine sahiptir ve bu sayede otomobil üreticilerinin yakaladığı standartlara ulaşabilmektedir. LOVATO ayrıca ISO 9001 kalite belgesine sahip ve kaliteye büyük önem veren bir firmadır. Tercih edilme sebebimiz bunlarla birlikte garantimiz montaj tarihi itibari ile 3 yıldır ki bunun altını çizmek isteriz.

11. yalçın55

yalçın55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    YALÇIN EKREN
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Dün aksam otopark tan çıktım 1 km ancak gittim duz bir yolda durdum arabayı istop eder etmez sol on tekerdenyaklasik 20 sn boyunca fisssszz diye ses gelmeye basladi.ben teker patladi sandim ama teker saglamdi ne olmus olabilir acaba

Amortisor patlamistir diye düşündüm ama sonrasinda bol cukurlu koy yoluna girdim bi anormallikte hissetmedim arac tuplu acaba onla ilgili bi sorunmudur.Yane bu fıslama tüp mekanızmasından kaynaklanabilirmi
    Teşekkürler

12. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhaba ;

Aracınızdaki sorun LPG'den kaynaklanmadığını bildirmek isterim öncelikle içiniz rahat olsun. Kaçak gibi sorunları aklınıza getirerek huzurunuzu bozmayın :) Ayrıca sorun bir kaç kez tekrarlardımı yoksa bir defaya mahsus birşeymiydi burasıda önemli tabiki. Eğer sürekli olarak tekrarlıyor ise servise göstermenizde fayda var.

13. Onpolat

Onpolat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Muhammed ÖNPOLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    İlginiz için teşekkür ederim tekrar benzinli bi araç alırsam sizi düşüneceğim :)

14. yalçın55

yalçın55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    YALÇIN EKREN
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    yok sadece bir kere oldu ve daha sükür bi sıkıntı yok bende servise göstermedim
    insallah ilerleyen günlerde sıkıntı olmaz

15. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Kazasız keyifli sürüşler :)

16. mmert_

mmert_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracım 2006 model 1.3 admira.sıralı sistem lpg takılı vaziyette.aracım lpg ile giderken benzinde de düşme oluyor.klasik cevaplardan çok aldım.birde sizlere danışmak istedim.
    öncelikle şöyle cevaplar aldım.sıralayayım
    1-aracı sık sık çalıştırıp stop etmek
    2-depodaki benzinde azalma olmaz.ibre düşer
    3- araç otomatik olarak benzine geçer
    4-role takıp benzin pompasını durdur
    5-ecu kontrolleri yapılsın vb......
    ben bu cevapları alana kadar bir dünya şey denedi.3 senedir çözüm için uğraşıyorum .ama nafile
    aracımı fulledim.şehir içinde 95 km yaptı ve depo çeyrek depo azaldı.tekrar benzinlikte 32 tl lik benzin aldım ve depom tekrar full oldu.uzun yolda 500 km sonunda full depoya 78 tl lik benzin aldım.kontrol ettirmediğim yer kalmadı.2 defa beyin değişti.o oldu bu oldu ama bir türlü çözüme ulaşamadım.
    yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim
    not: benzin pompası için role takılırsa enjektöre zararı olur mu?

17. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Hyndai Elantra 1.6 otomatik vites, 2013 (henüz teslim almadım), Lovato uygun mu?
    Hangi model, fiyat
    iyi bir montaj yapacak Bayi , yaşadığım il dışında montaj işlemi yaptırırsam, ruhsata işleme nasıl oluyor (nerede muayene yaptırmam gererkiyo ruhsat kayıtlı olduğu ilde değiştirecez, montaj yapılan yerde mi?

18. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Merhabalar
    Öncelikle 2006 model accent araçlarda ibre düşmesi olayı yaşanmamaktadır,arka planda yüksek devirlerde gaz süresi yükselmesi ile benzin takviyesi yapma ihtimali olabilir ancak bunun da LPG servisinde görülmüş olması gerekirdi ki ecu da değişmiş. Bir ihtimal de benzin enjektörlerinin görevini tam yapamaması ile gazda giderken de açık kalmasıdır. Bu ihtimali de benzin pompasına role taktırarak bertaraf etmiş olacaksınız. Enjektöre herhangi bir zararı olmayacaktır, çünkü benzinde çalışırken rolenin enjektöre müdahalesi olamaz.

19. uqur1987

uqur1987 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Uğur Çınar
    bi soru sormak istiyorum belki konu dışı olabiilir merak ediyorum çünkü
    bazı zaman aracım çekişi süper bazı durumlar da tam tersi isteksiz çekiş yok gibi oluyo ama bazen de tam tersi gaz verdikce gidiyor çekiş tam tersine çıkıyor bunun hava ile mi alakası var ? aracımda mı sıkıntı var aracım 1,4 era benzinli lovato obd kit mevcut baskı balatam da kaçırmaya başladı

20. Lovato

Alınan Beğeniler:
    1,176
    Ad Soyad:
    DAMLA LPG
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Aracınıza Lovato markasının iki modeli de olacaktır. Birincisi Smart adını verdiğimiz baz modeli, diğeri ise Obd dediğimiz daha profesyonel modeli. Bu model ile lpg sistemi arka planda gaz ayarı yapabilmektedir, enjektörlerin daha kuvvetli olması ile arıza lambası yanma ihtimali de minimuma inmektedir. Ürünlerimiz 3 yıl garantilidir. Ayrıca ruhsat işlerini istediğiniz şehirde yapabilirsiniz. Sadece Makina mühendisler odasından alacağınız sızdırmazlık raporunu fatura projeyi aldığınız yerden yaptırma zorunluluğunuz var iyi günler.

Bu Sayfayı Paylaş