LPG KABLO

LG G2 Sahipleri Lolipop Geldi.

'Bilgisayar / Teknoloji / Bilim / İnternet' forumunda Cilo tarafından 24 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Çoğu g2 kullanicisina 4g güncellemesi gelmiş menüdeki güncelleme kismindan uygulama güncellemesi bölümününde varmis sizde geldimi ben nasil güncelleyebilirim

Lg G2 cihazımdan gönderildi

2. hakan84

hakan84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    284
    Ad Soyad:
    hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Samsung s4 lerede guncelleme geldi .4 -5 gun kadar once bende telefon uzerinden yükledim .1gb civari bir yukleme oldu.
    Yalniz s4lerde biraz sikinti oluyor. Hic kasmayan telefon kasmaya basladi ve isinma sorunu var. ;(

3. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Abi 4g yi kullanmayinca niye kassin ki yeterli hafiza mi yok acaba

4. hakan84

hakan84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    284
    Ad Soyad:
    hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Telefon hafizasinin yarisi bos durumda.
    Diger s4 kullanicilarda pek memnun degil.
    Ama g2 kullanan arkadaslar bi problrm yok diyor.
    Belki g2 nin 2.2 x4 cekirdek islemcisi
    S4 un 1.6 x4 +1.2×4 =8 cekirdek mimarisinden daha ii oldugunun kanitidir.yani samsung yine cuvalladi ..

5. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hakan ben bunu taktik olarak görüyorum. Mesela eski kullandığım şimdi eşimin kullandığı s3 var. Telefon git gide hantalaştı. Kaç kere fabrika ayarlarına döndüm düzelmedi. İçinde resim müzik hiçbişey yok. program sadece face var. Format sonrası 2-3 gün düzeliyor sonra yine aynı. telefon kozmatik olarak sıfır gibi. Güncellemelerle eski telefonlar hantallaşıyor. Amaç bizlere yeni telefon aldırmak. Kaç tane telefoncu gezdim. Düzelmez mi bu diye. Hepsinin verdiği cevap aynı. " ilk başta düzelir kısa sürede yine aynı olur".

Asel Kaan Efe ve hakan84 bunu beğendi.
  6. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Resimler yardımcı olur sanırım güncelleme merkezinde LTEconfigs yazan güncelleme otomatik yapmış olabilir bişey yapmana gerek kalmayabilir. Etkinleşmesi için yeniden başlat yap ama daha 4g göremedik... :)
    QuickMemo+_2015-08-30-00-12-00.png QuickMemo+_2015-08-30-00-12-42.png

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Güzel performanslı ve stabil çalışan güncellemesi hemen piyasaya çıkan android cihaz istiyorsanız üreticilerin ''amiral gemisi'' diye tabir ettikleri modelleri seçmeniz gerekiyor, htc m serisi samsung galaxy S serisi yada google nexus serisi gibi, son zamanlarda android e kafayı bağladım biraz ve ardı arkası kesilmeyecek ne olacak şimdi dedikleri ancak epey uzun sürede yani 6 ayda bir gelen android versiyon güncellemelerinin türlü türlü kullanıcı yorumları ve şikayetlerini okudum:), android 4.4.2 kitkat sürümü cihazların pekçoğunda RAM i sömürüyor kullanıcı şikayeti var 5 sürümü stabil çalışıyor gibi sanılsada 5.1.1 boşuna çıkmadı, galaxy E serisinde yapılan lolipop güncellemeleri ingilterede durdurulmuş 512 mb RAM e sahip galaxy E serisi cihazlar bu programı sevememiş deniliyor, sayfalar arası geçişlerde kasma, wireless sorunları, dokunduktan sonra çok geç açılan programlar gibi sorunlar çoğunlukla var iken, ucuz ama marka imajı olan cihazlar da hiç güncelleme gelmeyecek hissine kapılacak türden 4.1 jelibona devam ediyor:) kullanıcıların başka bir çoğunluğu da yeni gelen android güncellemelerine bayıldıklarını sorunsuz kullandıklarını söylüyor:)

Bana en gülünç gelen şey ise bazı kullanıcılarda bu kadar sorunlar çıkartabilen android güncellemelerinin cihazlarına yeni güncelleme gelmeyen kullanıcılar tarafından neden benim cihazıma güncelleme gelmiyor diye şikayette bulunmaları:) yani güncelleme gelmeyince neden gelmiyor diyorlar gelince de sorunluymuş bu güncelleme diyorlar:)

elinizdeki android cihazların RAM miktarına işlemci core u yani çekirdek sayısına ekran kartına arduno dur bilmemnedir hiç kafa yormayın:) sonuçta google ve cihaz üreticileri test etmedikleri ve piyasadaki cihazlarına göre uyumsuz kötü performans verdirecek yazılımı size göndermezler, dandirik bir A7 cortex işlemcili cihaza bile ne güncellemeler geliyor ve sorunsuz çalışıyor iken samsung un kral cihazları çuvallayabiliyor, android kendi içinde tamamen otomatik işler çeviren bir sistem bütün donanımın programlara göre ayarını kendisi yapıyor windows gibi pekçok şeyi manuel değil hani:) ekran çözünürlüğünü kısalım diski birleştirelim gibi şeyleri yaptırmıyor kendi kendine görev çalıştırıyor ayar çekiyor:) illa birşeyler özelleştirilecek ise root yapılacak bunun garanti kapsamından yana sıkıntısı değilde pekçok şeyi elle ayarlamak insanı yoracak.

Android kullanan mobil cihazların maksimum ömrü 6-7 senedir zaten, çünki kullandıkça ısına ısına içinde bulunan yapıdaki tranzistördür çiptir içinde ne kadar elektronik aksam varsa zamanla kendi kendini yiyip bitireceği, bu kadar nefesli şekilde uzun süre çalışmaya dayanamayacağı söyleniyor. İncecik cihazlar sonuçta ve üzerinde windows pc gibi ne bir soğutucu var nede bir hava girişi var hatta çoğu cihazın bataryası bile ciddi şekilde sökmeden değiştirilemiyor yani tümleşik halde. Gidip te amerikan kazığı ios lu cihaz almakta mantıksız geliyor alırken sırf o cihazın çok az sistem kaynağı ile çok iyi çalışabilen yazılımına 1000 liradan fazla para veriliyor. Android 20 ton yük haddi olan kamyona 25 ton yük yükleyip yola çıkmak gibi, apple ın ios u ise 3 ton yük haddi olan kamyonete 1,5 ton yük atıp yola çıkmaya benziyor o zaman kamyonet nasıl oluyor da kamyondan daha pahalı oluyor?.

8. hakan84

hakan84 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    284
    Ad Soyad:
    hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Cunku android nexus lar haric saf kan bir yazılım degil.
    Her uretici kendine has ara yuzler ve programlar ekliyerek. Yazilima ilave yukler getirriyor.
    Ve otomatik calisan bir cok uygulama ilede ram sömürme makinası haline geliyor.
    Ios ise bitek kendi cihazlarinda kullaniyor.
    Ve kapasiteyi aşmadan kafasina gore takiliyor ;)

9. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Denedim abi hepsini ama güncelleme görünmüyo ve 4g seçeneği de yok

10. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Hard reset etıp tüm güncellemeleri tekrar yükle, bu tarz sorunlar genelde Hard reset yaparak düzeliyor.
    Telefonunu arasıra yeniden başlatma yap sorun oluşunca düzelir, sorun oluştuğu zaman yeni bir güncelleme gelip üzerine kurulduğunda telefon iyice sapıtıyor bu nedenden telefonu ben sık yeniden başlatma yaparım. :)

11. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Hard resette cok ugrastiriyo ya uygulamalari kurmak dosyaları atmak menüyü düzenlemek

12. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Gugul hesabın yokmu? gugul hesabı full ortaktır, tek bir şifre ve e posta adresi ile yutup, gugul plus, gugul play, gugul chrome gibi bir sürü şeyin uygulamasını alt uygulamasını ve detaylarını bir nefeste yeni kurulum yapacağın cihaza bir güzel aktarabiliyorsun oturumu açıyorsun bir bakıyorsun işte clean master dır temple run dır real racing tir ne varsa hepsi patır patır inmeye başlıyor sana sormaz bile:). Sadece ana ekrandaki menüleri ve widgetleri tekrar düzenlemek istiyor, uygulamalar menüsü içindeki esas menüler zaten düzenlenemezler alfabetik dizer onları kendi kendine. Recovery yada hard reset işte her ne formatsa artık onu yaptıktan sonra android cihaz ilk açılışta wireless yada internet bağlantısı ister sonra hesap adı ve şifre ister eğer önceden cihazından gugul oturumu açmışsan ve bütün bu cihazındaki bilgileri gugul serverlarında depolanmasına özellikle uğraşarak mani olmamışsan gugul senin cihazında ne var ne yok biliyor, bu durumda oturum açarak senkronizasyonu açtığında otomatikman gugul play deki eski uygulamaların, chrome daki sık kullanılan sayfaların hatta internet geçmişi bile hard reset yapılan cihaza aktarılır. Hatta cihazındaki bir oyunda oturum açarak internet bağlantısına izin verdiysen hard reset sonrası oyuna kaldığın yerden devam edersin save dosyası geliverir. Dropbox gibi yerlere fotoğraflarını yedeklemişsen hard reset öncesi PC ye bağlayıp fotoları yedeklemene bile gerek yok aynen çekersin galeriye.

Açıkçası hard reset sonrası kurulum eğer doğru işlem yapılırsa çok ta zor değil geçenlerde yeni aldığım nexus 7 yi çok kolay şekilde kurdum hatta iki gün önce de samsung tab 3 tabletime hard reset attım şu an eskisinden hiçbir eksiği yok fazlası var. eski uygulamaları aynen kurmama rağmen 1gb boş yer fazladan açık duruyor:) Ama cihaz tam manasıyla düzelmedi onu da söyleyeyim. Hala takılma ve kasma var ama daha stabilleşti.

gugul serverleri benim gizliliğimi ihlal ediyor açık veriyor diyen olursa zaten onlar hiç android kullanmasınlar:D onu da söylemek lazım, bu androidin senkronizasyon mevzusu varya, kol kırılır yen içinde kalır gibi birşey değil:) her yaptığınız işlemin bilgileri anında gugul a gidiyor kayıt ediliyor hatta bu şekilde her şeyden haberleri oluyor ona göre cihaz sahiplerine yol gösteriyorlar.

tek problem hard reset sonrası kurulumda cihazına ve kullanıcısına göre 3 ila 20 gigabyte lık veri çekiyor cihaz, bu durum haliyle limitli olan internetten varsa onu çok rahat patlatır kotayı bir saat içinde aşar. Sınırsız bulacan biryerden.

(gugul dediysem google işte yazması uzun)

Cilo bunu beğendi.
  13. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Abi valla erindim şu an ya yazi bu kadar uzun olunca yapılış da uzun gibi oldu sanki neyse mecbur yapicaz artik sağol abi yardimin için

14. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    kısa yazayım o zaman; hard reset at sonra cihazı aç gugul hesabı adı ve şifresi gir oldu bitti:)

baştan böyle yazaydım; ne alaka nasıl olacak o iş ki, yine zor olur, demez miydin:D

15. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Tamam abi çok sağol 4g ne zaman gelicek kesin bilgi varmi acaba

16. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    4g hiçbir zaman gelmeyecek sayın cumhurbaşkanı demişti ya cumhurbaşkanı olmadan önce hani 4g ye geçemedik yetiştiremedik o sebeple 4g ile uğraşmayıp direk 5g ye geçeceğiz diye, yani sen gidipte 4g li cihaz alsan bile şu an altyapı çalışmalarına başlanan 4.5G yi çalıştırırmı bilmiyorum sadece elinde 4g li cihaz olmuş olur:) zaten 4g nin android versiyonu yada güncellemesi ile alakası olduğunu sanmıyorum 4g 4.5G veya 5G nin uyumu tamamen cihazın donanımına ait birşey olmalı bence.

çünki benim bildiğim olay şu ki; mesela 1G 30 kHz, 2G 200 kHz, 3G 20 MHz ve 4G 100 MHz yayın frekansı manasına geliyor frekans arttıkça hava yayını dediğimiz telsiz haberleşmesi hattında daha fazla veri taşınabiliyor aktarılabiliyor 4G ile 1gigabit/saniye veri aktarılacakmış saniyede bir gigabyte a kadar sanırım. Radyasyon artıyor hava yayını karmaşıklaşıyor bir sürü tantana üstelik cihazlar bunu sağlayabilmek adına daha fazla enerji tüketecekler. donanım olarak altyapısı elverdiği için sadece 20mhz de çalışan bir cihaz sadece yazılım ile 100 mhz frekans sağlamaz bence

<<bülent>> bunu beğendi.
  17. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Abi bence g2 de 4g vardi cunku kendi sitesinde 4g var yaziyo turkiyeye gelen modellere 4g yi kapattilar gumrukten daha ucuza gecsin diye ben oyle biliyorum

18. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Evet saklanmış olabilir gerçi ama android cihazlar full uluslararası özelliğe sahip belli bir ülke sınırlaması olmuyor nexus 7 de mesela kutunun arkası full gösteriyor GB-USA-FRA-TR-ND diye upuzun gidiyor samsung tab 3 tede durum aynı hanımın kullandığı galaxy young var FR hariç diğer 25-30 ülke full işaretli kutuda, ilk açılışta kurulum yaparken yerini buluyor ve özgürlüğü tam orada kesiyor aha sen demek Türksün yok sana 4G destekli sistem içeriği diyecek:), bazı basit uygulamalar bile ülkemizde sıkıntı olabiliyor mesela gugul asistan gibi özellikler Türkiyede çalışmıyor. Yalnız bir cihazın birden fazla modeli olabiliyor Türkiye deki ucuz modeller var mesela bunlar aslında gavurun 4g 5g yok diye çöpe atacağı cihazlar olduğu için burada ucuza çakıyorlar millete benim gibiler gidip alıyor:) aynı renkli televizyon misali 1970 lerde gavuristanda renkli tv ler çıktı ama Türkiyede yeni ithal edildi taze diye satılanlar hep siyah beyazdı:)

hep geriden gidiyoruz millet olarak hakkımızda hayırlısı.

19. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Dün telefona yazılım güncellemesi geldi yarim saat falan sürdü android yukseltiliyor falan dedi ama hiç bi değişiklik olmadi

20. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Güncelleme pc suite üzerinden yapılabiliyor sana gelen güncelleme uygulama güncellemesi sanırım. :)

Bu Sayfayı Paylaş