LPG KABLO

Lcd Ekranın Yanması

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda mertcmpy tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. mertcmpy

mertcmpy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Mert Cömertpay
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Öncelikle herkese selamlar; forumda arattım ama bulamadım bu kategoriye yazmak mantıklı geldi.Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    Geçen hafta yeni aldığım double din teybimin ekranı gitmişti. Cihaz çalışıyor, radyo vs çekiyor dokunmatik çalışıyor yani sadece ekrana görüntü gelmiyor. Ben de garantiye verdim cihazı dün aradılar garanti kapsamında yapılmayacağını söylediler. Sebebi de montaj hatasıymış brake ucu bağlanmazsa lcd yanar bu şekilde dediler ve parça fiyatı olarak 175 tl denildi. Cihazın markası Navitech bu arada. Bana brake ucunun böyle bişey yapması pek mantıklı gelmedi ama çokta bilgim olmadığı için danışmak istedim. Eğer doğruluk payı varsa mecbur parayı ödeyeceğim zaten montajı da yetkili servis yapmadığı için hatalıyım onu kabul ediyorum. Ama cihazın hatasını sırf dışardan montaj yapıldı diye bana ödetmeye çalışıyorlarsa da hakkımı arayacağım tabi ki. Sizce böyle bir ihtimal var mıdır brake ucu bağlanmazsa veya yanlış bağlanırsa lcd yanar mı ?

2. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Yanlış bağlantısına lafım yok ama brake=fren ile cihazın çalışması ne alaka? Yanlış bağlantıda sigorta atmaz mıydı? Bence alakasız bir sebep göstermişler hakkınızı hakem heyetinde arayın derim.

mertcmpy bunu beğendi.
  3. mertcmpy

mertcmpy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Mert Cömertpay
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Evet bana da mantıksız gelen o zaten peki başka bir giriş/çıkış yanlış bağlansaydı lcdnin yanması 2 hafta sürer miydi çünkü o zamana kadar sorunsuz kullanmıştım.

4. Fgocmen

Fgocmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    390
    Ad Soyad:
    Fatih GÖÇMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Kullandığınız mavigasyon bu sanırım https://navitech.com.tr/Pdf/Universal/NX-201Y.pdf
    servise önce bir sorun brake ucu ne işe yarıyor işlevi nedir. Daha sonra direk firma ile görüşün onlara tekrar sorun brake ucunun işlevi nedir diye. direk LCD ile alakalı ise belki bir ihtimal olabilir Fakat Kendi Kanatim Teknik bilgisi olmayan birkaç teyp bağlamış birisinin bunun size söylemesi. LCD ye sizin dişarıdan herhangi bir kablo ile müdahale etme şansınız yok.

mertcmpy bunu beğendi.
  5. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Ggoçmen'in paylaştığı pdf e göz attım brake için aşağıdaki ifade geçiyor ve arızaya sebep değildir olamaz!
    El Freni Engelleme
    • “BRAKE” (FREN) kablosu fren şalterine bağlandığında, TFT monitörün ekranında, sadece araca uygulandığındaki video gö- rüntülenir.
    • Video kaynağı GERİ konumuna ayarlandığında, el freni fonksiyonu etkisiz duruma gelir.
    • El freni Engelleme aktif durumda iken, ön monitörde “Uyarı!!! Motorlu araç çalıştı- rırken veya sürerken video seyretmek yasal değildir. Video seyretmek için el frenini çekin.” uyarısı, sürüş anında, sürücünün içeriği izlemesini önlemek için görüntülenir. Arka video ekranları bundan etkilenmez.

6. olcaybastug

olcaybastug Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Olcay BAŞTUĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    'Brake' kablosu el frenine bağlanır. Amaç: el freni çekili olmadığında sürücünün dikkatini dağıtmamak için video seyredemezsiniz. Ancak el freni çekildiğinde cihaz videoları seyretmenize izin verir. Bir çok yerde bu kablo aracın şasesine bağlanır ki her durumda cihaz video izlenmesine izin versin diye. Bence bu kablo yüzünden cihazın ekranının zarar görme ihtimali yok. Hakkınızı arayın.

7. Fgocmen

Fgocmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    390
    Ad Soyad:
    Fatih GÖÇMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kablonun amacını Öğrendik. Kesinlikle bununla LCD arızasının Bir Alakası yok. İhtimal dahilinde Bile Değil. dediğimiz gibi Sonuna Kadar Hakkınızı Arayın.

<<bülent>> bunu beğendi.
  8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    navitech'e kıymet vermek hiç doğru değil, çinde en ucuz ürünleri alıp burada pazarlıyorlar. tüketicinin arkasında duramayacaklarsa ne işe yarar yerli firma olması.

9. mertcmpy

mertcmpy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Ad Soyad:
    Mert Cömertpay
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Son durumdan haberdar edeyim sizleri. Brake ucu dediğiniz gibi el freni çekikken video oynamasını sağlıyormuş. Ama aynı zamanda teybin şaşesini de tamamladığını söylediler. Tabi asıl parayı vermemdeki sebep cihazı dışarıdan taktırdığım için garanti dışı kalması ve parayı verince tekrar kapsama girecek olmasıydı. Sonuç olarak dün tekrar montaja gittim ve işin bizzat başında durdum. Sanırım adamlar haklıymış dediği gibi brake bağlanmamıştı. Ve gerçekten montaj çok kötü yapılmış adam tek tek hataları gösterdi. Ucu açık kablolar öylece bırakılmış nereye temas ettiği belli değil. Parkları açınca ışığı kısmaya yarayan bağlantı yapılmamış, direksiyon kumandası modülü bağlanmamış vs. Ayrıca adam bundan sonraki hiç bir arıza için para ödemeyeceğimi de söyledi. Dediğim gibi işin elektrik kısmını pek anlamıyorum ama açıkçası içim bi rahat etti. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum ücret olarak da 140 tl ödedim toplamda ve 5 taksit yaptılar :D

Bu Sayfayı Paylaş