LPG KABLO

Kaza Yaptım

'Kasko, Sigorta, Muayene ve Devir İşlemleri' forumunda Oguzayhank tarafından 8 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Opelx i kapatmak zorunda kaldık. Facebook üzerinden yürütmeye çalışıyoruz ama olmuyor. Opelx harbi bir forumdu. Burası da ondan eksik değil.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Oğuz kardeşim gerçekten büyük geçmiş olsun , bu foto kareleri olayın vehametini tam anlatıyor. Aracınızın kemikli olması da sizleri korumuş. İnsan kaza kaçınılmazsa vuracağınyeri o an seçmeyi düşünebiliyor , bende de öyle olmuştu. Transit giderken ana yolda önüme içkili 17 -18 yaşında bir çocuk çıktı fiorino ile sonuçta kusuru bana sıfır karşıya 100 vermişlerdi. Artık kazanın maddi tarafını düşünmek son tercih , canınızı kurtarmış olmak her zaman en büyük tedelli.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

Oguzayhank bunu beğendi.
  3. sicilyali005

sicilyali005 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    110
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Geçmiş olsun...

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oguzayhank bunu beğendi.
  4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Oak ı iyi hatırlıyorum hocam da 46 aklımda kalmamış çünkü , karşılıklı da çok sohbetlerimiz olmuştu hatta. Aracımın eksik bazı pahalı trimlerini de forumdaki arkadaşlardan temin etmiştim. Opeli satınca elimde kalan bazı parçaları da Ispartadan üye olan bir arkadaşa hibe etmiştim , sonra az girmeye başlamıştım bir gün baktım hiç girilmiyor , diğer opel sitesine hala girerim ara ara oradakilere sordum “ bizim kardeş forum opelxe ne oldu gibilerinden “ bir cevap alamadım.

Oguzayhank bunu beğendi.
  5. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Oguzayhank bunu beğendi.
  6. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Geçmiş olsun.yine tofaş şahin.doğan terörü.Artık bunları kullananlar eğitimsiz kural tanımaz maganda tipli insanlar.Benim kız çocuklarıma hep tembih ediyorum.trafikte bunlara yol verin.bekleyin gecip gitsinler.dikkat edin diyorum.

7. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Geçmiş olsun..Allah beterinden saklasın.

Oguzayhank bunu beğendi.
  8. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Yaralamalı kazalarda zorunlu olarak trafik polisleri müdahale edip rapor düzenliyor ve tutulan raporlarda, kaza şayet kavşaklarda olmuşsa haklı bile olsanız illaki bi tarafa "kavşaklara yaklaşırken hızını azaltmamak..." kuralından tali kusur veriyorlar.

9. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bence kuş serisi araç şöförlerinin hepsi aynı değil be abi :).. genç tayfanın aracı kendini belli ediyor kendini zaten..

Oguzayhank ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Tabi muhakkak kardeşim.Ama çoğunluk olunca tümünü potansiyel canavar katagorisine sokuyor. :) yoksa ne audi 8 kullanan okkuzler var. :)

<<bülent>>, Oguzayhank ve erhancakmakk bunu beğendi.
  11. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hocam tofaşlar da öyle de ben ışıklarda sağımı solumu saran ve ha bire gaz verip duran motorsikletleri görğnce strese giriyorum ,onlar kalkış yapıp uzaklaşmadan kalkmıyorum. Bizim özellikle Güneyde , senenin 12 ayı motora binmek mümkündür , doğru dürüst kış olmaz trafikte yoğunluğu araçlardan çok motorlar oluşturur , yazı hiç sorma ülkenin dört tarafından kopan geliyor denize tatile , o yaz döneminde pencerenin sineklik telini pimapenciye 1 ayda zor yaptırdım , hangi atölyeye varsan adamlar inşaatta ve yazlıkçılar varken yerli vatandaş son baharı bekler işleri için.

<<bülent>> ve erhancakmakk bunu beğendi.
  12. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Sakarya motorsikletciler kuryeciler yok denecek kadar az.Burada sıkıntı işsiz güçsüz tiplerin 8-10 bin tl ye eski püskü kuş serisi araç alıp..sağını solunu pakistan modifiyesi gibi süsleyip yollarda terör estirmesi.pati çekip yanlama yapmaları.Bayan şoför gördüklerimi kendini kaybeden maganda dolu.
    İnsanın trafiğe çıkan yetişmiş kız çocuğu oldumu içimde rahat etmiyor.Ben önlemini alıp genellemeyle uyarıyı her araca binerlerken yapiyorum.

a7k8nx, MSC, <<bülent>> ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Çok büyük geçmiş olsun. Canınız sağ ölüm yok ve yaralılar da sanırım basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir derecededir sürekli sakatlık durumu yoktur inşallah. Sadece maddi hasarlı olarak değerlendirirsek sizin bu kazada hiçbir kusurunuz yok bahsettiğiniz gibiyse %75 karşı tarafa %25 size kusur verirler. Kaskonuz aracı perte çıkarırsa sigortanın karşıladığı 36bin liranın 27bin lirasını karşı tarafın sigortasından alır. Geri kalanını kasko karşılar. Karşı taraf da masrafının %25i kadarını sizin sigortanızdan alır. Bu işler boş bırakmaya gelmez. Aklınıza gelmeyecek afedersiniz fırıldaklar dönüyo. Öncelikle kusur oranına sigortalar birliğine müraccat ederek itirazda bulunabilirsiniz sizin hız sınırınız makul ölçülerde ispatlayabilirseniz. Zannediyorum itirazınızı ispatlarsanız kusurun tamamı karşı tarafa verilir. Sizin aracınıza gelince mutlaka ama mutlaka parça listesini yetkili serviste yaptırın. Kasko poliçenizdeki klozları iyice okuyun. Sıfır araç klozunuz varsa ve 1 yıl geçmemişse sıfır araç bedeli ya da aracı almanız lazım. Büyük ihtimalle aracınız pert olur ama dışarıda özel servislere çekerseniz aracınızı başka sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yaralamalı kaza olduğu için siz de şikayetçi olduysanız adli soruşturma açılmadan önce dosya uzlaştırmacıya verilir. 3 ay sonra filan olur bu durum. Uzlaşma kriterlerini iyi düşünün ve değerlendirin tekrardan büyük geçmiş olsun.

Oguzayhank bunu beğendi.
  14. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hız sınırı 82 km. Benim hız kameraya göre 74 km. Şükür ki ölüm yok. Karşı tarafta yaralılar vardı onlar taburcu edildi. Onlar şikayetçi olmadı. Ben oldum. Araç 2017 model ancak ocak 2018 çıkışlı. 11 aylık. Kasko firması model yılı önemli diyor. Araç yetkili servise çekildi. Bana verdikleri kusuru ifade verdiğim karakoldaki memur arkadaşlar bile anlamadı. Araçta hasar yüksek. Muhtemelen pert olacak.

ATU-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Teşekkür ediyorum

blue55 bunu beğendi.
  16. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Model yılı olması mümkün değil tescil tarihi itibariyle başlar o iş. İlk tescil sahibi siz olmanız şartı ile 1 takvim yılı 12 aydır. 31 aralıkta araç alsanız 1 ocakta kaza yapsanız 1 günlük araç 2 yaşında mı sayılacak. Exper size rayiç bedeli sunmak için öyle demiştir. Bildiğim kadarıyla radar ve ölçüm cihazları gerçek hızı tespit ediyo araçların kadranda gösterdiği hız +-5 km olabilir. o yüzden karayolları trafik kanununda %10 tolerans vardır. 70 km hız sınırı 77ye kadar tolere edilir. İtiraz ederseniz herşey en geç 1 ay gecikmeli işler. Ama haklı olduğunuz bir durum var neden kusuru kabul edesiniz yarın yapacağınız kasko ve sigorta size verilen kusurdan dolayı yüksek fiyatlar verecekler. Vaktiniz bu işlere müsaitse hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.

Oguzayhank bunu beğendi.
  17. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Model yılı konusunda haklısınız bende o konuda ısrar ettim. Dosya açılsın bakarız filan dendi. Araç kameram A kalite bir cihaz. GPS destekli ve enlem_boylam bilgisiyle hız bilgisini sıfır hata ile ölçüyor. Yolun ilk girişinde hız sınırı bölgesi tabelası var ve otomobil 82 km. Limit 90 km. Kaza yaptığım yere kadar hız uyarı tabelası yok. Kavşak işareti yok. Kaldı ki orası tam bir kavşak değil. Refüjün bittiği yerde bir cadde girişi var. Refüjden sonra her iki şerit sarı kesintisiz çizgi ile bölünüyor. Yol tamamen bu şekilde devam ediyor. Bölünmüş yol. İlginç yanı bana hızdan ceza kesilmedi de kaza sonrası. Diğer araç sürücüsü ben hatalıyım şeklinde ifade vermiş. Araçta 4 kişiydik. Hepsi de hızımızın 70-80 arasında olduğunu beyan etmiş. Bırakın radarı filan Park cezam bile yok. Kurallara uyan biriyim. Kasım ayı olduğu için kışlık lastikler bile takılıydı arabada. Benim kaza yaptığımı duyan arkadaşlar kesin karşı taraf hatalıdır yorumu yapıyor. Yoğun çalışıyorum ama pazartesi ya da salı nasip olursa itiraz edeceğim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

yaralanmalı trafik kazasında itiraz da kolay olmuyor. çünkü normal trafik tutanağı değil, polis tarafından tutulan tutanak nerdeyse "kesin" oluyor. zaten sizin kusur oranınız da komisyon tarafında belirleniyor.

sizin aracın model yılı konusu kesinlikle bir sözleşmede veya bir kanunda yazıyordur. o ifadeyi kesin olarak bulup öğrenin, sigorta firmasının haklı olma ihtimali var. çünkü gerçekten çok saçma şeyler yazabiliyor.

Oguzayhank bunu beğendi.
  19. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Geçmiş Olsun..
    İlan sitelerinden en düşük fiyatlı ilanları göstererek size bir fiyat veriyorlar. Tabi bu rakam hiç bir zaman sizin beklediğiniz rakam olmuyor. Bu sefer itiraz ediyorsunuz 15/20 gün uzuyor. 2-3000 bin fiyat artıyor. Bir daha itiraz için mahkemeye verin diyorlar.

Araba servise çekildiyse kesin pert olur :) Dışarda 10000 Tl ye yapılacak araba serviste 30000 e çıkıyor.
    Arabada kasko varsa alkol , uyuşturucu vs yoksa kusurlu olup olmamanın bir önemi yok.

Oguzayhank ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bu arada aracın masrafını sigorta şirketinin sitesinde yazan veya size sigorta şirketinin söylediği rakam olarak düşünmeyin nerdeyse 3,4 katı fark oluyor.
    Siz direkt servisteki hasar danışmanından öğrenin hasarın fiyatını.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

santafe2004, Oguzayhank ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş