LPG KABLO

Kasko Duvara Sürtme Hasarını Karşılar Mı?

'Kasko, Sigorta, Muayene ve Devir İşlemleri' forumunda kosan.tospa tarafından 7 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    başka bir araç olmadan binaya duvara çarpma gibi durumlarda kasko mini onarımı geçecek hasarları karşılıyor mu ? tutanak falan nasıl tutuluyor?

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Sanırım beyanla oluyor basit bir dilekçe...

MSC ve kosan.tospa bunu beğendi.
  3. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    alkol muayenesi polis tutanağında falan bahsedilmiş akşam arkadaşım kaldırıma sürtmüş arabasını marşpiyel değişecek dedi usta. sök tak yapmaya 450tl istediler parça parası hariç. kazanın üstünden zaman geçtiği için problem yaparlar mı acaba?

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    beyan içeren bir kağıt imzalamanız gerekiyor. "şu tarihte şurada şu hasar oluştu" diye. alkol muayenesi falan yok.

ama bu tip durumlar mini onarım bile olsa hasar kaydı olarak çıkmaya başladı ve hasarsızlığı da bozduğu için kimse bu tip bir şey yaptırmıyor artık. sizin hasarsızlığını varsa hiç yapmayın derim.

deza ve kosan.tospa bunu beğendi.
  5. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    onu bi sorayım duruma göre karar versin o zaman. ilk arabası zaten 2 ya da 3 sene oldu sanırım arabayı hasarsızlık indirimi az da olsa vardır.

teşekkürler @Halil @Roadrunners

6. deadalive51

deadalive51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    683
    Ad Soyad:
    ŞABAN AKDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Benim cam hırsızlık sonucu kirildi kaskodan değişim. Yaptım pismanmiyim evet hasar kaydı işlemişler tabi önemsiz her türlü belgesi var hasar dosyasında ne olduğu açıkça belli çok takılacak birşey değil ama olmasa daha iyi olurdu. Kaskoymus mini onarimmis onlar tıraş iş herşeyi geçiriyorlar hasar kaydına kasko dediğiniz araç pert olur parasını alırsın agir kaza yaparsın 5 10 20 bin masraf çıkar onu yaptirirsın öyle 300 400 600 700 tl ufacık hasarlar için yaptirilmaz 500 tl lik iş kasko isin içine girince 3 bin tl oluyor . Soygun 1 cam değişme. Hakkım. Var onuda tramer e işliyorlar nasıl hakmis yahu o ?

Asel Kaan Efe ve deza bunu beğendi.
  7. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    hocam 300 500 diyosunda yan sanayi parça bulamamış usta. orijinaline de 1500tl demişler 2bin tl masraf çıkıyor durduk yere. 700tlye yaptırmış kaskoyu boşuna mı para veriyoruz kaza olmayınca parayı aynen ödemeye devam ediyoruz. ben olsam kaskodan yaptırırdım. sigortacıyla konuşmuş arkadaş. yeni poliçeyi yapınca beyan edersin falan demişler hasarsızlıkla alakalı bir durum varmış sanırım. olayı tam anlamadım ama şu an kaskonun dolmasını bekliyor.

8. deadalive51

deadalive51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    683
    Ad Soyad:
    ŞABAN AKDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyide şefim herşeyi kaskodan yaptirmaya. Kalkarsak 30 tane hasar kaydı olur bizim türk milleti malum hafif sürt boyat abi araç hurda 2 tl hasar kaydı olsun alinmaz kayıt var der. E insan ister istemez çekiniyor tamponumda ufak tefek surtme ler var mini onarimdan yaptirmayi dusunuyorum sigorta sirketim ilede görüştüm hasar kaydı islemez dediler ama cekiniyorum genede

9. kosan.tospa

kosan.tospa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    113
    Ad Soyad:
    Rahim Sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Sen de haklısın ama cebimden vermektense kaskodan sigortadan yaptırma taraftarıyım çünkü böyle durumlar için kaskoya 1500tl verdim ben araç sahibi arkadaşım kendi kararını verecek benlik bir durum yok onun olayında. Kendi arabam aldığımda dolu hasar kaydı vardı sade ama ufak tefek çiziklrt falan vardı. Bi ben çarptım ön tamponda ufak yırtılma bir de far kırıldı başka hiç hasar yok. 4 gün sonra arka tampona vurdular onda da arka tamponda göçük oldu kırmızı boya kaldı sade. Sadece tamponlar boyanmasına rağmen arabanın ışıltısı değişti. İkisinde de tutanak var ikisi de şirket arabasıydı çünkü mecbur tuttuk. 4 günde 2 kaza olunca korkudan kaskoyaptım. Usta daha ilk tamire gittiğimde satarsan soran çok oldu falan dedi. Muayeneye gittim. Muayene yapan eleman çok temiz araba dedi. Gel gör ki dediğin gibi ufak tefek boya işleri var 2006 model araba sonuçta. Boya takıntısı olmasa full boyatıp tertemiz gezicem ama anlatamazsın kimseye. Anlattığın olaydan ben de muzdaribim aslında ama kaskoya o kadar parayı bi sıkıntı olduğunda cebimden para çıkmasın diye yapıyorum o yüzden zaruri hallerde mümkün olduğu kadar kaskoya girsin fatura :)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş