LPG KABLO

İzmir Çakırlar servisin yaptığı yüzyılın sahtekarlığı

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda i20 elite tarafından 25 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ahmet bey aracı alırken içinde bulunduğunuz durum yüzünden acele ile teslim almışsınız ve servisin yada fabrikanın yada her ne şekilde oldu ise bir şekilde çizik ile teslim almışsınız. ama malesef bu çizik siz bir değil bin tanede resim çekseniz siz aracı teslim aldıktan sonra çekilmiş bir resim oldugundan servisin bu parçanın değişimi doğal olarak işine gelmeyecektir. çünkü siz bir araba alıyorsunuz servisler bin araba satıyor ve bin türlü insan ile karşılaşıyor kim bilir ne yalan dolan işler dönüyordur. ve malesef bu çark içinde sizin çizik parçanız değiştirilmedi ve bu saatten sonrada değiştirmezler sanırım. ama şuda var o çizik parça serviste çizilmiş olduysa ve çizen arkadaş garanti işlerine bakan kişiye ben yanlışlıkla çizdim deseydi çoktan değişirdi.

2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Öncelikle böyle konuşmanız benim dahi moralimi bozuyor. Benim dahi diyorum çünkü Serdar bey ve diğer arkadaşlar foruma ciddi emek veriyor. Ben kendimi onların yanında hiçbirşey yapmıyor olarak görüyorum.

Bir sorunla karşılaşmışsınız. Haklımısınız? Bence hem haklısınız hem haksızsınız. Ben servisteki bir kişinin hatayla bunu yaptığına inanıyorum. Ancak hatanız (elde olmayan nedenlerle bile olsa) aracı alırken kontrol etmeniz gerekiyordu.

Servislerin para kazançlarını burda açıklamaya gerek yok sanırım. Bugün yeni aldığım aracın (focus) triger ve yağ bakımına servis indirimli birşekilde 1300 lira fiyat verdi. özel servis 500 e orjinal parçalarla halledecek. Sadece hyundaide yok bu durum. Tüm markalar böyle. bence en insaflısı Hyundai. Bu benim karşılaştığım durumlardaki fikrim.

Eğer mersindeki servisten kimse memnun olmasaydı o servis çoktan kepenkleri kapatırdı. Demekki bazıları memnun.

İnanın buradaki yöneticiler körü körüne marka sevdalısı değil. Bazen hatalar yapabiliyoruz. Bazen hoşunuza gitmeyen durumlar da oluşabiliyor. Ama inanın size saçma gelen bazı şeylerin bir nedeni oluyor.

Sizden ricam bizleri sizden biri olarak görmeniz.

MSC bunu beğendi.
  3. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ahmet bey şikayet ettiğiniz çiziklerin aynısı benim aracın her iki tarafındaki plastik aksamda mevcut,,Yedek lasatiği kapatan pandizotun yukarı kaldırılması esnasında halifleksli parçanın altına yapışık duran duralit gibi malzemenin sert kenarları çizmekte,,Alırken çok iyi incelemek gerekmekteydi,,Haklısınız ama kabul ettirmek çok zor.

4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Başta forum yöneticileri olmak üzere cevap yazan , okuyup manevi katkıda bulunan arkadaşlarımdan bu konu ile ilgili tartışma ortamını yarattığım için ÖZÜR DİLİYORUM. Bu forum sorun ortaya koyup çözüm aradığımız dayanışma yaptığımız bir yer değil sesini çıkaranın tepesine bindiğimiz bir forummuş anladım beni bu forumdan temelli olarak uzaklaştırabilirsiniz , bu güne kadarki iyi niyetle yapılan eleştirilere teşekkürler.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

5. aliii0752

aliii0752 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    534
    Ad Soyad:
    Ali İNCE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Malesef yanlış anlamışsınız bu forumu.

6. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Servisleri kurumsal kimlikleriyle hizmet sunduğu! için belli beklentilerimizin olması en doğal hakkımız. Bu servisin yaptığı olay tabi ki kabul edilemez ancak takılan parçada bir hasar yoksa sıkıntı yapmayacak birçok insan vardır,sonuçta o da yeni bir araçtan sökülmüş sorunsuz bir parça. Emre bey son gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.

Ahmet bey sizin başınıza gelen gerçekten talihsiz bir durum, taban halısının altındaki plastik parça sanırım bu çiziklere neden olmuş. Tasarım kaynaklı bişey de olabilir. Ne yazık ki hangi marka araç alırsanız alın bu tip servis sıkıntıları olabiliyor, etrafta çeşitli markalardan yakınlarımın yaşadıkları olaylar mevcut(birçoğumuzun da vardır).

7. omerdogan43i20

omerdogan43i20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    ömer erdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    can sıkıcı konular insan sifir km arac alinca hakkiyla sorunda yasamak istemiyor ilk baim icin servise gittim araci teslim ederken kafama takilan bir titreme mevzusu vardi danisman daha araci bakimicin teslim alirken haftaya getir birak bakariz diyor sacmaliga bakarmisiniz,bir yil boyunca benim firca degirmedigim ozenle yikadigim arabami en guzel korumasi gereken yer ozensiz ve fircaya yikayip noktayi koymus ben bu servise guven konusunda endiseliyim ve talep ettikleri ucret verdikleri hizmet dusundurucu....

8. i20 elite

i20 elite Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad Soyad:
    EMRE ZEYTUN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Koksal bey.konsolu degis tokus yaparlarken tirnaklarni kirmis olabilirler.ve ayrica inanirmisiniz parcayi soktukleri aracla 2 ay once test yapmistik.herkesin bindigi elledigi aractan sifir arabaya parca takmak olmaz.ben o araca her bindigimde aklima gelir ve aractan sogurdum

MSC bunu beğendi.
  9. ottoman35

ottoman35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Ad Soyad:
    Mustafa E.
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Gittiğim 3 farklı serviste de problemler yaşadım, servislere bir türlü ısınamadım açıkçası, başka marka araçlarım da oldu kimisi üst segment ti tabi ki burada o servisler ile hyundai servislerini karşılaştırmıyorum elbette ki servis ücretleri de verdikleri hizmetle doğru orantılı ancak hyundai muadili ya da aynı segmentte bulunan araçlarımla karşılaştırma yaptığımda yada servisten ziyade hizmet aldığım herhangi bir ürünün hizmet noktası olarak baktığımda acaba verdiğim ücretin karşılığını alıyor muyum ? Bence hayır, bence diyorum çünkü herkesin beklentileri farklı ancak serviste son yaşadığım sıkıntıyı paylaşacak olursam aracımın tamponunun altında babamın mantara sürtmesinden kaynaklı tırnaklar çıkmıştı ve ben de manisa servisi mesir otoya servise gittiğimde yapılmasını talep ettim ücret karşılığında, hatta mümkünse boyanmasını istedim ancak servis bunun çok önemli birşey olmadığını sadece takma işlemini kendilerinin ücretsiz olarak yapabileceklerini söylediler ama o gün değil, bir sonraki servise geldiğimde....
    Bir sonraki servise iş yoğunluğumdan dolayı babam götürdü arabayı ve demişler ki ohooo bunun işi uzun siz sabahtan gelin bırakın akşama anca biter biz buraya not alalım bir sonraki servisinizde erken gelin ücretsiz takalım demişler, babam da tamam diyip çıkmış; Ben de nasılsa yapılcak diye dışarıda yaptırmak istemedim sonrasında servise basit bir tırnağın takılması için 3. gidişimde bana yoğun olduklarını bir sonraki bakımda getirmem gerektiğini söylediler yine ses etmedim. En son iki hafta önce aracımın garantisinin bitmesine rağmen önceden arayıp randevu aldım ve sabahın kör saatinde servise gittim gider gitmez de söyledim ve aldığım cevap kaportacı burda yok gelsin ücretini söylesin ama kaporta bölümümüz yoğun haftaya ancak alabiliriz....

Servis ya bir sonraki bakım için kendine bağlamaya çalışıyor ya da bildiğiniz alay ediyor benimle... Hadi buna birşey demedim , ön camım klimadan dolayı tam klimanın vurduğu yerde boydan boya çatladı ve servise söylediğimde yine bizim tampon gibi, bir dahakine bakalım diye diye garanti süresini geçirttiler. Ben yetkili servis diye neticede yetkili kişilerle muhattabım diye çok önemsemedim ancak şimdi karşılaştığım durum da ortada ve bir daha o servise gitmeme konusunda kesin kararlıyım. İsteyen istediğini söyleyebilir elbette kimseyi zan altında bırakmaya niyetim yok sadece ben kendi yaşadıklarımı yazdım ayrıca delil belge istenirse de acabanın camı için söylüyorum ki hiçbir yerinde taş izi, darbe izi yok sadece çizgi halinde cam çatlağı var ve istenilen ekspere gösterebilirler ki ben servise söylemeden önce kendim değiştirmek için camcılara gittiğimde hepsi de direk klima çatlağı bu dediler. Tampon için sözüm yok çünkü kullanıcı hatası ve bunu zaten ben söylüyorum, sadece biz sizin için hallederiz diyip 2 sene hep bir sonraki servise çağırmaları ve en sonunda artık şiddetle talep etmem üzerine ücret karşılığı yaparız ama sonra... cevabını almaktan şikayetçiyim. Telefon servisi ya da başka birşey değil diyoruz ama ürün ne olursa olsun karşınızda yetkili bir kişinin sizle alay eder gibi tavrı hoş değil.
    Saygılarımla

Adaminbiri2 bunu beğendi.
  10. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Simdi gordum mesajinizi, oysaki biz sabah gerekli yerlere bildirmistik sikayetinizi. Hayirlisi artik.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Siz talebinizde sonuna kadar haklısınız :RpS_thumbup: ayrıca da dikkatli bir kullanıcıymışsınız.

12. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Çoğumuzun Servislerden şikayetimiz ,, servisteki usta lardan kaynaklı,,Servislerin idari kısmı çalışanları veya Hyundai assan daha yapıcı davranmakta.2009 model i30 dizeli olan bir abimizin aracı son garanti bakımından 10 gün sonra turbo arızası yaptı,Garantisi bittiği için servis ustasının verdiği bilgi doğrultusunda bir şey yapamadı,,Ustaları Ucuz mazota falan bağladı.Halbuki abimiz kıllıkta beni bile aşar.;) Hyundai assana bildirmesi sonucu Turbo ücretsiz değişti.Sadece kutudan çıkarıp öylece taktılar,,Bilgisayarı sanayide başka bir dükkanla ortak kullanıyoruz diyerek bağlayıp bakmadılar,,10 gün sonra ara ara beyaz duman atmaya başladı,,yine pc ye bağlamadan 3.enjöktör arızalı dediler.Bu sefer turbonun garantibakımını yapan servise giderek durumu sorduk,,oradaki ustada arcı bilgisayardan bulamadı (115 bg Eski versiyon olarak aramak lazımmış)Hyundai servisi bunu söylemedi.Gittiğimiz ustada yakıta bir şişe katkı gibi birşey koyup depoyu full letti.Araç beyaz dumana ara ara devam etti.İçine sinmeyen abimiz hyundai assana turbo değişiminden sonra olanları yazdığımdan daha detaylı anlattı.Servis 1 hafta sonra çağırdı.Aracı sabah ustaya teslim ettik,tamam abi ne gerekiyorsa yapıcağımdedi.AKŞAM ÜSTÜ,,,;) ;) SERVİSİN İDARİ BÖLÜMÜNDEN,,, Bir kişi abimizi arayıp,,,SİZİN ARABANIZIN NESİ VAR,,SABAHTAN BERİ SERVİSİN DIŞINDA BEKLİYOR DEMEZ Mİ,,;) ;) .Meğerse usta içeri dahi bildirmeden ,,kafasına göre enjöktörleri,,EGR borusunu,eğzos temizliğini falan filan karbon kliyır için söküp leğenlere ilaca yatırmış (ustanın anlatımı ).Şikayet ettiğimiz durumların çoğu içeri bildirilmeden ustalar kafasına göre bir şeyler yapmaya çalışıyorlar..Bizde faturayı tüm servise kesiyoruz.:D

13. sleyman_20

sleyman_20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    96
    Ad Soyad:
    Süleyman
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    100 liralık şey için yaptıkları çok ayıp.sıfır araba almışsınız sonuçta.değiştirmek zorundalar işimiz gücümüz yok göz nuru sıfır aracın bagaj trimini çizicez sonrada garantiden değiştirin diyicez.

14. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Aynen böyle yaparlar işte, tipik usta mantığı direk sökmeye başlar. Ne de olsa arkasında koskoca marka var kendi dükkanı değil adam maaşlı çalışıyor. Çekirdekten yetişme, müşteriyle idari personelle iletişim kurmak falan ekseriye şeyler onlar için:) İyi de oradaki idari personele demezlermi bu usta ne yapıyor sabahtan akşama kadar hiçbiriniz takip etmiyormu diye? peki bu idari personele yetkiyi kimler verdi? hiç düşündünüz mü? ondan sonra tüketicinin memnuniyetsizliği halinde elbette sonuçları üzücü olarak marka imajına fatura edilir.

15. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Servisler konusunda herkes bir takım sıkıntı yaşıyor, benim araç çok az sola yatık duruyor. Neziroglu göremedi ! Ata Hyundai de arka helezonlar değişti, fakat eğik olma durumu tam düzelmedi. Ata'da ustaya Serdar beyin daha önce bana tavsiye ettiği amortisor kafalarını ve arka aksları kontrol edip gerekirse amortisörlerin yerini değiştirelim dedim. Ustalar resmen bön bön baktı. Paramızla iş yaptıramıyoruz. Zaten buji kapağını doğru düzgün takmayan ustadan ne hayır gelir ki..

16. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Servisi servis yapan ustaların özelliği değil, o beğenmediğiniz sanayideki usta da orda çalışabilir. Haliyle de servislerden memnuniyetsizliklerin çıkması da normal

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Aracımı 2 yaşında 20 bin km de iken ikinci el aldım,,2 ay kullanımdan sonra önce debriyaj arızası olduğunu Moderotörlerden Serdar kardeşime özel mesaj atarak ve onun yönlendirmesi ile çözdüm,,servisteki ustaya NUH dedim PEYGAMBER dedittiremedim,,2-3 üncü gidişimde Hyundai assan ve eş zamanlı servisin İdari bölümüne (Tesadüfen patronun kayınçosuymuş ) Anlatınca anlayıp Ustayı fırçalamak suretiyle garantiye sokturmuştum...1 ay sonrada direksiyon problemi çıktı,,anlatıyorum anlatıyorum anlamıyor benzini bitirdi gezerken,,,,,,yok efendim bilgisayarda çıkmıyormuş,,yok efendim EPS yanmıyormuş,EPS ışığı yakmamasıda bir arıza olabilir,,bak bir yere uçarsam suçlusu sensin diyerek çıkıştım,,,2 kere kaldırıma bir kere şarampole uçuyordum,,Kaldığım yerden servisi arayıp ustanıda.... diye işi dayılığa vurduk.İdari kısmın ustaya garantiden değiştir diyor usta hala bildiğini okumaya çalışıyor.En sonunda Patrondan sopa yiyecektide işlerim düzeldi,,,

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Ocak 2015
  18. i20 elite

i20 elite Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad Soyad:
    EMRE ZEYTUN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Türkiyede her yerde dayın olacak.Olmazsa vida yı bile değiştirmezler

19. i20 elite

i20 elite Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad Soyad:
    EMRE ZEYTUN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Arkadaslar.bugun tam 2 hafta oldu.konsol hala gelmis degil.persembe gunu mail attim cakirlara.agzima ne geldiyse soyledim.ertesi gun hemen aradilar.fabrikayla surekli iletisim halindeyiz diyolar.o parca ilk defa siparis edildiginden tedarik gec oldu dedi.servis muduru bizzat ben ilgileniyorum dedi.sakin o parca gelince ambalajindsn cikarmayin dedim.tamam dediler.ayni gun hyundaiden aradilar.2 2.5 haftada tedarik ediliyor normalde.onumuzdeki hafta gelir dediler.bakalim bekliyoruz

20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    2. sayfada #25 numaralı mesajda gecikebileceğini yazmıştım ben:) yeni i20 nin bu sipariş ve üretim yoğunluğunda geç parça gelmesi normal ilk defa sipariş edilmesi gibi açıklamalar ise geçiştirmece yalandır işin gerçeği yeni model yeni üretim çok talep yetersiz kalan arz dır birkaç seneye yeni i20 parçaları servislerde bollanır ama henüz çok yeni bu model, servisin sallama iş yapması zor müdür madem ki ilgileniyor, konsol yoldadır, sabretmeye devam edin

yeni konsolu taktıklarında, sökülen eski parçayı siz servisten uzaklaştığınızda kıracaklardır, fabrikaya kırık halde geri gider, nokta kadar hata değilde daha büyük hata olsaydı kırmadan yollarlardı fabrikayada:) test otomobilindeki sökmeye vakit harcamayacak ama konsolda hata gösterecek bir senaryo hazırlayacaklardır:) bu hata münferit bir hata olduğu için fabrikadan ufacık hatadan konsol mu değişir gibi bir geri dönüş almamak için. Münferit hatadan kastım burada geri görüş kamerası takarken olmuş olması ihtimaline ithafen, fakat burası yanlış anlaşılmasın hatayı serviste yapsa fabrikada yapsa her türlü kendi hataları sayılır elbet ve garantiye başvurulur.

i20 elite bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş