LPG KABLO

İX35 Test ve İnceleme...

'İX35 Forum - Club' forumunda gurcanbulut tarafından 9 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

?

İX35 almak istermisiniz?

Bu anket 7 Şubat 2013 tarihinde kapatılmış.
  1. Evet

83.3%
  2. Hayır

16.7%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün Kağıthane Elmas ta İX35 test sürüşü yaptım ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Test sürüşü yaptığım araç İX35 1.6 Style Plus manuel vitesli ve benzinli. Anahtarsız giriş, otomatik açılan/kapanan aynalar, dikiz aynasındaki geri görüş kamerası gözüme takılan ve hoşuma giden ilk özellikleriydi. Araca binip çalıştırmak için start/stop düğmesine bastım araç çalışmadı. Tabi daha önce bu mantıkla çalışan bir araç kullanmadığım için cahiliz bu konuda :cool: Debriyaj a basarak çalışıyormuş araç. Neyse aracı çalıştırdık ve geri çıkmak için geri vitese taktığımda dikiz aynasındaki geri görüş kamerasının görüntüsü ve rahat kullanımı beni cezbetti diyebilirim. Aracı kullanma pozisyonu alışık olduğum eradan çok daha yüksek olduğundan farklı bir his yaşattı diyebilirim. Yola çıktık ve biraz performans denemesi yaptım. Kalkışı ve gidişi feci değil. Tabi eradan sonra çokta tatmin etti diyemicem. Ama yüksek sürüş pozisyonu ve konforu aradaki farkı kapatıyor :eek: Test parkuru oldukça iyi ve aracın bütün özelliklerini görme fırsatımız oldu.

Öncelikle Yokuş kalkış destek sistemini kullandım. Yokuşta durdum, kalkış için frenden ayağımı çektiğimde araçın sabit durması kalkışı çok rahatlatan bir özellik. 5 sn gibi bir süre araç sabit duruyor ve eğer ileriye hareket etmezseniz geri kaymaya başlıyor. Özellikle yeni araç kullananlar için çok güzel bir özellik.

Bunun dışında park asistanını kullanmak için arasında mesafe bulunan iki araç aramaya başladık. ilk önce geniş aralıklı bir alana park asistanı aracılığıyla park ettik. Sİstemin çalışması için önce park edilecek yerin araç tarafından bulunması gerekiyor. Park asistanını açıyorsunuz ve ilerlemeye devam ediyorsunuz. Araç uygun park yerini algıladığında sizi ekran aracılığıyla uyarıyor ve sizden geri vitese takmanızı istiyor. Geri vitese takıp direksiyonla temasınızı kesiyorsunuz ve siz sadece aracın hızını ayarlıyorsunuz. Aracın direksiyonu sizin kontrolünüz dışında hareket ediyor. Benim için çok ilginç bir deneyimdi :) Ek bilgi araç kendi büyüklüğünden 15 cm fazla olan alana otomatik park edebiliyormuş...

Son olarak yokuş iniş destek sistemini kullandım. Dik bir bayırdan aşağıya doğru inerken yokuş iniş destek sistemini açtım ve vitesi boşa attım. 20 km sabit hızla aşağıya doğru inmeye başladı. Aracın kendi kendine fren yaptığını duyuyorsunuz ve araç bayır aşağıya yavaş yavaş iniyor. Tabi bu sistem karlı yolda nasıl çalışır merak ediyorum :)

Bunların dışında ısıtmalı koltuklar, komple cam tavan, sesi idare eder ses sistemi, dijital çift yönlü klima sistemi, tatmin eder konforu ile bence Crossover isteyen arkadaşlar için güzel bir tercih.

Elmas ın bu araç için verdiği fiyat 55.400 TL.

Torkır17 ve i20 Troy bunu beğendi.
  2. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    +1

Çok teşekkürler bu deneyiminizi paylaştığınız için... Bende en çok otomatik park sistemini araçlarda merak ediyorum ki 15cm çok ciddi bir rakam...

3. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ben bugüne kadar yeni teknolojilere sahip bir aracı test etmemiştim. Daha doğrusu park asistanını test etmedim. Çok ilginç bir deneyim oldu benim için. Direksiyonun kendi kendine dönmesi ve aracın kendi kendine park edebilmesi...

4. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bizlerle paylaştığın için teşekkürler Gürcan. Bu araba 1.6 dizelle satışa sunulsa rakiplerini kayıtsız şartsız halt ederdi. Benimde çok hoşuma gidiyor. Biz tüketiciler olarak ne kadar talepte bulunsak ne kadar avaz avaz sesimizi yükseltsekte duyan olmuyor kızım sana diyorum gelinim Assan sen anla.

5. beyaz seytan

beyaz seytan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    hasan37
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    teşekkürler gürcanım bilgiler için çok güzel alınabilir bir araç

6. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Tamda bu söylediğini bayiden çıkıp kendi aracıma binip eve doğru yollanırken eşimle aramda geçen muhabbette söyledim... Dediğin gibi bu araca 1.6 benzinli motor oluyorsa 1.6 dizel motorda hayli hayli olur ve bence çokta iyi olur. Yapacak bişey yok...

7. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Abi hakkaten çok güzel bir araç. Alınır...

8. Torkır17

Torkır17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad Soyad:
    Ömer TÜRKER
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Eradan sonra ya i30 cw ya da ix35 ikisinide cok begeniyorum <3 :D

LG-E730 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    çok güzel bir araba ya cuma güne servise gün almaya gittiğimde baktım çok hoştu yarın yine gidecem servise yine bakarım aşık oldum resmen... :)

10. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Araç çok güzelde yakıt durumu düşündürüyor insanı. Ne kadar yakar nasıl olur soru işareti...

11. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Dun otosar a elantra test etmek icin esimle gittik. Gitmeden once telefonda gorustugum huseyin bey yine telefonda gorustugu icin siz devam edin dedim ve esimle arkamizi donduk ve kendimizi ix35 icinde gorduk. Ayip olmasin diye elantra test surusu yaptim ama tum pazarliklar ix35 uzerine oldu. Hasta olduk esimle arabaya. Ve bu gun eskisehirdeki esguc otogazi aradigimda prins in likit sistemi hakkinda bilgi aldim. Sabah ilk calismada bile lpg ile calisiyor tasarruf %50 olur performans %10 artar dedi. Cok mu gazlamis bemi :) fiyat ix35 style plus apa 62 dediler. Lpg sistemine 5 bin dediler.

Xperia 945 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    5000 Tl gereksiz bir bedel. Bu aracta 1.6 dizel olsa aradaki fark 5000 tl gibi olurdu kimsede lpgye 5000 tl vermezdi.

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    2.0 dizel olunca 2 araba parasina cikiyor fiyat. Ama bu ayip vergi sisyeminin tabiki. Ama tuketimi zaten makul sayilir ix35 in ben bilgi amacli paylasmak istedim.

Xperia 945 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. pdr42

pdr42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    mustafa akcay
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    benim ix35 te yokus inis destek sistemi vardı dugmeye basıyorum ne aktif ne deaktif lambası yanıyor. normal yolculuk yaparken durup duruken inis sistemi kırmızı yanmaya basladı bu neyin nesi bilen var mı

Bu Sayfayı Paylaş