LPG KABLO

İnallar/BURSA 75000 km bakım sonuçları (getz Dizel)

'Marmara Bölgesi' forumunda amtuzell tarafından 18 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. amtuzell

amtuzell Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Ahmet ÜZEL
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Tüm Form Dostlara Arkadaşlara Merhaba.

Aracım 2009 model olup 1.5 vgt star modelidir. 74000 km olmasına rahmen 1000 km erken bakıma sokmak istedim.aracı geçen yaz ağustos ta aldığımda 64000 km idi. herşeyin ilki güzeldir diye dışarıdan bir ustayla uğraşmamak için servisi tercih ettim. sonuçta aracı satmaya kalkarken servis kayıtları gözüksün istedim. birdahaki sevis maceramız sadece aracın kayışları triger setini değiştirmek için olacak :) yağ su normal bakım için gerakli parçaları servisten alıp dışarıda ustaya yaptırmayı pilanlıyorum. fiyat olarakta 430 tl gibi bir rakam cıktı blue card ve servis indirimli hali balata değişimi dağil. fren balatalarının ömrü nedir bilmiyorum ama şimdi dahada güzel oldu. bakım sonrası arac çekişi olsun fren olsun :) eskiye nazaran şahsımca on numara oldu. tek anlamadığım husus yağı daha önceki bakımlarda 5w30 koyuluyordu şimdi ise 5w40 koymuşlar anlamadım. umarım resimleri yükleyebilmişimdir.

Not: (Yoğun iş temposundan dolayı aracı servise kendim götüremedim abimle göndermek zorunda kaldım sizlere inallar servisinin ilgi alaka müşteri memnuniyetinden bahsedemiyorum üzgünüm. sadece aracın parlamış ve temizlenmiş olarak servisten çıktığını söyleye bilirim.)

Herkeze Saygı ve Sevgilerimle.

http://imageshack.us/a/img211/2641/vx60.jpg

2. muratsehirlis

muratsehirlis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    merhaba 5w30 yağı daha önce yetkili servis mi kullanmış? aracınızın yağ spekti 5w40 dır normalde. 5w30 yağ daha ince olduğu içinpartikül filtreli araçlarda kullanılıyor

Bu Sayfayı Paylaş