LPG KABLO

İç aks körüğü sorunu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Mete_han tarafından 29 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    İç aks körüklerini Bosch Car Service de değiştirmiştim ama yine yağ sızdırmış servis değişmesi lazım dedi. 180 TL istediler. (Bir dış aks körüğü ve ona bağlı olarak serviste şanzıman yağıda değişti 180 TL verdim bence baya kazık fiyatlar!) 3 aks körüğü + şanzıman yağı = 360 a gelecek anlayacağınız.

Bosch a iç aks körüklerini söylesem bir kaç ay oldu yardımcı olurlar mı bir deneyeceğim pek sanmyorum ama sonuçta garantili iş yapmıyorlar kurumsallar ama.

O yüzden aracı satacak olmama rağmen vicdani olarak satmadan serviste değiştireceğim. Basit görünüyor ama demek ki önemli bir iş.

Serviste akslar zarar görür çok masraf açar ihmal ederseniz dedi. Bu basit görünen körükler bu kadar önemli mi?

2. maverick74

maverick74 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    azmi temel
    aynen okadar önemli... dış körük dış ortamlardaki su toz gibi dış etmenlerden korur iç aks körükleri ise şanzımanınzı ve onu çalışmasındaki en önemli etken olan şanzıman yağını ama size çok yüksek fiyat çekmişler bence araştırın...

3. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Şimdi Bosch un sitesine baktım arıza tekrarlarsa garanti kapsamında diyor. Bence bir şansımı deneyim.
    Servis çok kazık geldi. Gerçi şanzıman yağı + bir dış aks körüğünü 180 tl verdim bile!

İçleri bosch takmıştı götürüyüm söyleyim sonucu yazarım. En azından bosch car service lerin yaklaşımını görmüş oluruz.

4. Ayberk A.

Ayberk A. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    Ayberk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Fiat
    Çok fazla fiyat o işi kovalayın ben 45 liraya yaptırmıştım yağ dahil.

ST25i Cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi.

Bu Sayfayı Paylaş