LPG KABLO

İ20 sol ön cam kumanda sorunu

'İ20 Forum - Club' forumunda ihakkis tarafından 16 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. ScriptKiddie

ScriptKiddie Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    Mehmet Alev
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    orjinal grup 250 yan sanayi 165TL. Tek tuş bulamadım hiç. düzenleme kısmını nasıl yaparım bilmiyorum. daha doğrusu iç kapı döşemesini nasıl sökerim onu hiç bilmiyorum

Shurzan bunu beğendi.
  2. Shurzan

Shurzan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    405
    Ad Soyad:
    İsmail Aktaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Dostum bu durumda bu iş seni aşar. O yüzden doğru bir ustaya yaptırmalısın.

3. Shurzan

Shurzan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    405
    Ad Soyad:
    İsmail Aktaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Arkadaşım sana sol ön kapı döşemesinin ve tuş takımının sökümünü detaylı anlatan video'yu veriyorum eğer yinde yapamam dersen ustasına götürmelisin.

Samet_ak bunu beğendi.
  4. hyunankara

hyunankara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    İlker ÇALIŞKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Yaklaşık 2 hafta önce periyodik bakım için yetkili servise gittiğimde, i20 2020 model yeni kasa aracımın şoför tarafındaki sağ ön yolcu camı açma kapama tuşunun zaman zaman tutukluk yaptığını(özellikle sıcak havalarda) birkaç denemeden sonra çalıştığını, hatta bazen kesik kesik çalıştığını söylemiş ve bakılmasını talep etmiştim. Servis sorumlusu da bu sorunun bizim araçlarda çokça karşılaşılan bir sorun olduğunu, Hyundai merkezin bu konuda bilgisi olduğunu ve şoför tarafındaki cam kumanda tuşları ve modülünün yeni sorunsuz parça temin edilerek garanti kapsamında değiştirildiğini, parça geldikçe sorunlu araçların yetkili servise çağrıldığını söylemişti.

Periyodik bakım sonrası bu durum ile ilgili gidişatı öğrenmek ve bilgi almak için hyundai genel müşteri hizmetlerine bir e-posta yazdım. Kısa süre sonra telefonla dönüş sağladılar ve yetkili servisin bu konuda beni arayarak detaylı bilgi vereceğini ifade ettiler. 3 gün önce de servisten aradılar ve benim sorunumu çözecek olan sol ön kapı cam kumanda düğmeleri ve modülünün 1 gün içinde kendilerine ulaşacağını söyleyerek garanti kapsamında parça değişimi için servise davet ettiler. Dün servise gittim ve değişim işlemi garanti kapsamında gerçekleştirildi. Arabayı da yıkayıp verdiler sağolsunlar. Böyle bir sorun yaşayan arkadaş olursa bilgisi olsun diye yazıyorum. Umarım zamanla aynı sorun tekrarlamaz.

DoktorÇeyreği ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim 2020 jumpta da aynı sorunu yaşadım, hatta aracı bayiden aldığımın 3. günü filandı, sonra aralıklarla tekrarladı, bir gün kızıp düğmeyi normalden biraz sert çekince içeriden bir çıt sesi geldi, dedim kesin bu sefer kırdım ama ne olduysa düzeldi, inanın bir kez bile tekrar etmedi. Servise gidip geldiğim dönemler bana da hatırlatmışlardı planlı değişim konusunu ama tekrar yaşamayınca, bir de araç değişikliği yapınca kaldı gitti.. geçmiş olsun diyelim, yeni sorunlar yaşamadan kazasız sağlıkla kullanırsınız inşallah.

hyunankara bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş