LPG KABLO

I20 Için Lpg Seçimi

'LPG Sistemleri' forumunda taipan tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

?

hangi lpg sistemi?

1. landirenzo

5 oy
    18.5%
  2. brc

8 oy
    29.6%
  3. atiker

14 oy
    51.9%
  1. taipan

taipan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Can Er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    merhaba arkadaşlar lpg bakıyorum ama bir türlü karar veremedim en iyisi kullananlardan dinlemek dedim.
    Garantili olarak brc :2700 dedi atiker yaklaşık 1900. ankarada servisleri aradım hyundaiye en uygunu landirenzo dediler 3595 diyorlar.(3 yıl garanti diğerleri 2 yıl) gönlüm yetkili servis olduğu için landirenzo ama ücret malum yüksek o paraya değer mi diğer lpg sistemleri nasıl mesela atikerden çok şikayetçi olan var. diğer brc yada landirenzo arasında fark var mıdır? yetkili serviste yaptırmam daha avantajlı olur mu? görüşleriniz değerli

2. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    I20 + LPG konusunda açılmış olan en az 5-6 konu var. Her kitin kullanıcılarından görüşler mevcut. Her aracımda Atiker kullandım. Sıfır problem. Ama evet şikayetçi olan çok. BRC'den de şikayetçi olan çoktur, Landi'den de. Her konuya yazılan standard yorumu yazayım: "usta önemli, montaj önemli". En ucuz kit ile ortalama fiyatlı kitte kullanılan malzemeler arasında fark vardır illa ki ama aman aman bir fark yok.

Çevre bunu beğendi.
  3. taipan

taipan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Can Er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aramaya lpg diye yazdım birşey çıkmadı 2-3 sayfadan da geriye gitmedim. Yorum için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. getz34

getz34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    ferhat keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    brc tavsiye etmem atiker taktıracaksan enjektörleri hızlı olan gold ve ya grand serisi taktır sıkıntı yaşamazsın lovato obd 2 tavsiye ederim

taipan bunu beğendi.
  5. maske

maske Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    Fatih ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Opel
    Bende 1.4 otomatik blue kullaniyorum. Lpg konusunu cok düşündüm. Atiker grand daha agir basiyor. Landirenzo servis garantisi sagliyor demisler ama sakarya da da brc diyorlar. Belirli bir marka yok. Lpg nerde takilirsa takilsin lpg den kaynakli sıkıntılar garanti kapsamindan cikiyor. Landirenzo cikacak sıkıntıları kendisi karsilama garantisi veriyor. Ayni olay atiker de de var. + 200 küsür verdiğiniz zaman atiker de 2 yil geçerli motor garantisi veriyor. O yuzden landirenzoya 3- 4 bin gibi fiyat vermek pek bir mantikli gelmiyor. Tabi karar sizin.

taipan bunu beğendi.
  6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bulunduğunuz yerde en iyi hangi servisi daha iyi kullanacaksanız o kiti taktırın. lovato da seçenekler arasında olabilir.

taipan bunu beğendi.
  7. taipan

taipan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Can Er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar çok araştırdım ve atiker grand taktırdım. Ankara Ostim de Beyaz Lpg de Ramazan Ustaya taktırdım. Sonradan tanıdığım ustalara gösterdim çok iyi taktıklarını söylediler motorun orada saçma kablolar falan kalmadı çok memnun kaldım. Bazı ustalar gibi yaparız ederiz tarzından çok yol gösterip yardımcı oldular.
    Tüpten şu an memnunum araç zaten 1,4 performans düşer sandım ama benzinden çok çok az düştü hissetmiyorsunuz bile bazen. 49 lt ile 520 km yaptım. ama tüp taktırdım diye aracı biraz zorladım(araçta ortalama yakıtı 9 lt olarak gösteriyor). TL ye vurursak yaklaşık 0,275 kuruş yaktı benzinde 0,40 ortalama yakıyordu.
    Umarım yazı faydalı olur.

8. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Atiker Gold kit taktırdım 1.5 yıl kadar oldu, henüz ne gaz ayarı yaptırdım ne filtre değiştirdim. Dün filtresini değiştirdim yaklaşık 40.000 km yapmıştım. Memnunum çok pahalı kitlere yönelmeye gerek olmadığını düşüyorum. Bu arada Sistem mühendislikte işlem yaptırdım.

taipan bunu beğendi.
  9. taipan

taipan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Can Er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    1lt ile kaç km gidiyorsunuz? Ve hangi lpg gazı alıyorsunuz

10. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Üstad Bp'den başka hiç bir yerden almıyorum öncelikle belirteyim. Artan lpg fiyatları ile birlikte depom 100-108 tl'ye fulleniyor. 560 km kadar yol gidiyorum. İşe gidiyorum genellikle trafik olmuyor ancak bazı bölgeler de dur kalk ile gidiyorum. Bir de geç kaldığım zamanlarda 160-190 km arası hız yaptığım oluyor. Tabi 3 km kadar, malum radarlar. iş dönüşlerinde sakin kullanıyorum. 2500 devirin üstüne çıkmıyorum. 30 km ev iş arası. lpg litre fiyatı 3.03 ile 3.09 arası değişiyor bp'de 110 tl'den baz alıyorum. 36 lt gaz alıyor. desek. 550-560 km gidiyorum bp'den aldığım sürece hiç değişmez. Km'de 0,06 lt tüketiyor diyebiliriz. 100 km'de 6lt, km'de 18 kuruş yakıyor. Kabalama hesapla. Tabi yakıt filtresini ve hava filtresini dün değiştirdim. bugün de yağını değiştireceğim. Biraz daha düşürebilirim diye umuyorum.

taipan bunu beğendi.
  11. taipan

taipan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Can Er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Maşallah çok güzel yakıyor.

12. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Vallahi öyle siz de ankaradasınız sanırım. Ben Eryaman da otururken, istanbul yolu üzerinde ki bp'den alıyordum yakıtı. Şimdi yapracık tarafında ki bp'den alıyourm. Genellikle Eskişehir yolunda ki Bp'yi kullanıyorum. Araç 1.2 benim bir de ama bazen gaza geliyorum rampa aşağı rüzgar arkadan vuruyorsa 195'e kadar geliyor :)) da tabi 30 sn falan cesaret edilebiliyor. Çok uğraşmamak lazım. Eğer altındağ civarında oturuyorsanız gülveren'e gelmeden Bp var orası daha ucuz ve çok başarılı bilginiz olsun. Bp'den çok daha ucuz yerlerden gaz aldığımda bile hem aynı fiyatı ödüyorum, nasıl oluyor anlamıyorum. (100-110 tl) Hem de 490 km'de lpg bitiyor. Bu sebeple lpg bitse bile bp'ye kadar benzinle gidip Bp'den alıyorum, kesinlikle tavsiye ederim. Muhtemelen aynı sebepten 40.000 km'dir aynı filtre ile gezebildim. 10.000 km dediler çünkü ömrüne ustalar da çok şaşırdı bu kadar km'yi nasıl yaptın diye. Çekişte de çok ciddi bir fark olmadı.

taipan bunu beğendi.
  13. taipan

taipan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    Can Er
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aynen ankaradayım ev dikmende araçta otomatik benim ki daha çok yakıyor bende shellden alıyorum. Ama bp de deneyeceğim merak ettim teşekkür ederim bilgiler için

onrgly88 bunu beğendi.
  14. ayaz42

ayaz42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    ayaz 42
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    ddddddd

15. ayaz42

ayaz42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    ayaz 42
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    iyi akşamlar benim aracımda 1.2 bende atiker grand obd taktırmayı düşünüyorum. ancak daha önceki aracım 1.2 symbol de lpg sorunu yaşamıştım . bundan ötürü çok fazla çekincelerim var. sizin söyledikleriniz içimi rahatlattı. acaba herhangi bir sorun yaşadınız mı. lpg den ötürü bür sıkıntınız varmı . şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

16. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhaba 2 yıl kadar oldu atiker gold kit ile herhangi bir sorun yaşamadım. forumdan farklı bir arkadaşım ve iş yerinden bir arkadaşım grand kit taktırdı. Forumda hyundai'ye grand kit taktıran arkadaşımız bugün itibari ile motor arıza lambasının yandığını söylemiş. İş yerimde ki arkadaşım kesinlikle memnun. Tavsiyem Brc taktırmanız yönünde Ama önemli olan montaj ve Lpg sonrası motor arıza lambası yanması hiç hoş bir durum değil. Kendime gelecek olursa henüz 2 yıldır gaz ayarı bile yaptırmadım. 50.000 km kadar lpg filtresi bile değiştirmedim. Sırf param var diye götürüp değiştirdim bir sorun yaşamadım atiker gold kit ile ama anladım ki bu tür yorumlardan ziyade montaj yapan yerlerin yorumlarına kesin kez bakmanız gerekirse internette araştırmanız. Sonrasında mahçup olmak istemem ben de.

17. ayaz42

ayaz42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    ayaz 42
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    çok tesekkurler yanıtınız icin zaman ayırıp cevap verdiniz .

onrgly88 bunu beğendi.
  18. attractivehalit

attractivehalit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    halit kalafat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak bende 2015 model hyundai i20 1.4 mpi otomatik araç var ben lpg ye geçmek istiyorum ama bir türlü markalar arasında karar veremedim.

brc

prins

landırenzo

3 marka arasında gidip geliyorum sizlerinde fikirlerine güvendiğim için sizlere danışmak istedim. az önce hyundai servisten e-maile cevap geldi landırenzo takıyorlar garantiyi landırenzo veriyormuş 5 yıl motor veya 100.000 km garantisi 3 yıl da lpg garantisi veriyormuş fiyatıda 4480 tl verdiler anadolu yakasında ismini vermek istemediğim ......... mühendislik firması landırenzo ya 3500 tl fiyat veriyor aracı olan servis ise 1000 tl yi indiriyor

aracım daha 18200 km de sizlerden de bilgileriniz beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

fiyat önemli değil en iyisi hangisi ise en az sorun çıkaran hangisi en uyumlu hangisi ise onu istiyorum.

ben neden landırenzo da ısrarcıyım çünkü italyan markası lovato ve landi de landırenzo nun alt markaları
    http://www.landirenzogroup.com/it/brands bu linkten bakabilirsiniz. aynı kişiye ait markalar

19. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Para önemli değil madem Prins taktırın. Başka düşünmenize gerek yok. Landirenzoya o paralar çok. O paraya Prins Silverline taktırın. Hala daha para önemli değilse Prins vsi2 taktırın

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil bunu beğendi.
  20. attractivehalit

attractivehalit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    halit kalafat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli: