LPG KABLO

I20 Airbag (hava Yastığı) Ikaz Işığı Yanması Hakkında

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Glaber tarafından 8 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Glaber

Glaber Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    BERK MURATLI
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Merhaba arkadaşlar,

Sonunda krediye girip 2012 model bir i20 aldım. Arabanın genel durumu iyi, airbag açmadığına da eminim fakat aracı bana satmadan önce eski sahibi muayeneye götürdü, muayeneye gittikten sonra airbag arıza ikaz ışığı aralıksız yanmaya başladı.
    Çok severek ve borçla aldığım arabamda içimden bir şey koptu resmen. Bunu sorunu can güvenliğimi tehlikeye atmadan hemen onartmak istiyorum. Bostancı sanayide yaptırabilir miyim? İstanbul anadolu yakasında önereceğiniz yer var mı? Servise gidersem ne kadar paramı alırlar? Çok acemi bir sürücüyüm aranıza yeni katılıyorum. Cevap verir yanıtlarsanız çok sevinirim.

Keyifli forumlar ve şimdiden teşekkürler.

VVadam bunu beğendi.
  2. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Hocam benim (Opel Astra G )aracımda da aynı şekilde bı durum var. Ama sebebini biliyorum. Henüz ilgilenmedim ama :)
    Koltuğun altındaki kablolar , hızlı bir şekilde koltuğu ileri geri hareket yapınca orada bulunan soketler zarar görüyor zamanla . Soket değişimi ile sorun ortadan kalkıyor. Bu benim aracımın genelde görülen kronik bir sorunu.
    Sizdeki problem de bu veya benzer bir şey veyahut airbag beyni şayet var ise (bilgimyok) belki ondan da olabilir. Çok geçmiş olsun. İnşAllah en kısa zamanda cozersiniz..

Glaber bunu beğendi.
  3. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Arıza koduna baktırmanız gerekiyor...
    Servis de bilgisayara bağlayıp arıza kodunu öğrenebilirsiniz... Gitmeden önce de servisle görüşün... Fiyat vs. mutlaka sormadan tamir ettirmeyin...
    Arıza kodunu öğrendikten sonra buna göre tamirat bedelini sorun...Cüzzi bir miktar ise yaptırın...
    Uygun fiyat çıkmaz ise buraya yazarsınız tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar...

Glaber bunu beğendi.
  4. Glaber

Glaber Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    BERK MURATLI
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Arkadaşlar öncelikle zaman ayırıp verdiğiniz cevaplarınız için teşekkürler. Başka arkadaşlarda aynı sorunu yaşarsa diye çözümünü anlatıyorum.

Bu sabah servis randevusu alıp Üsküdar/İstanbul yetkili servise gittim. Airbag Zemberegi diye bir parça değişti. İşçilik dahil 485TL fiyat istediler. Randevu internetten alındığı için %10 indirim kodu gelmişti onu kullandım. Bunun dışında servis hiçbir şekilde pazarlık kabul etmedi. Sağ ön dış kapı kolumda önceki sahibinin zorlamasından kırılmıştı onuda yaptırdım. Toplamda indirimler düşüldükten sonra bu iki işlem için 540TL alındı ve işlem 45 dakika kadar sürdü.

Zaten krediyle aldığım için masraf etme taraftarı değildim alır almaz ama airbag şakaya gelmez dediler, can güvenliği için yetkili serviste yaptırdım. İnşallah kısa vadede başka masraf açmaz. :)

VVadam bunu beğendi.
  5. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Çok geçmiş olsun hocam. Ben de teşekkür ederim öğrenmiş olduk bizler de :) Umarım başka sorun yaşamazsınız

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)

Geçmiş olsun... Air Bag kesinlikle önemli... Doğru olanı yapmışsınız...
    İyi sürüşler dilerim.

Bu Sayfayı Paylaş