LPG KABLO

i10 kullanıcıları buraya...

'İ10 Forum - Club' forumunda i10i10k tarafından 31 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. uberjager2

uberjager2 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ad Soyad:
    Ali Dxxx
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Hangi blogu okudunuz merak ettim.

2. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Valla tam hatırlayamıyorum ama uzun kullanım testi yapan bir kullanıcı vardı ayrıntılı bilgi veriyordu denk gelirse link koyarım.

3. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bizim de i10 8000. km lerinde keçelerden yağ kaçırdı ve hafif hafif sızan yağ motorun sıcak bir yerine deyip duman çıkartmaya başladı , doğru nev hyundai ye gidip garantiden hem şanzımanı hemde baskı balatayı değiştirttim .. 5 sene garanti sözde kalmadı ..

uberjager2 bunu beğendi.
  4. uberjager2

uberjager2 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ad Soyad:
    Ali Dxxx
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Ne güzel yazdıklarımın birilerine ulaştığını görmek güzel :) Yakında 20 bin km yazısı gelecek.

hyundailover bunu beğendi.
  5. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Evet sanırım koyu renkli i10 sizin :) sizin yazınızı okumuştum bu forumdaydı sanırım. Benim olay o dereceye gelmeden hallolmuş oldu galiba. Hatta direk sizin yazı aklıma geldi benim arabadaki olayı fark edince. Demek ki kronik bir durum dedim kendi kendime. Zaten servistekiler de söyledi güçlendirilmiş keçe takmışlar benimkine yani aracın orjinalinde kronik bir problem var.

Ben daha sonra genel bir araştırma daha yaptım genelde araçların şanzımanlarında terleme oluyormuş hafif kaçak yaparmış ama ne gerek var dedim garantili zaten garantiden ne varsa hallolsun dedim ve sizin durumu düşündüm o duruma gelirse Allah korusun daha sıkıntılı şeyler de olabilirdi belki de.

ReNe bunu beğendi.
  6. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Sizin miydi yazı:D Güzel bir yazıydı tebrik ediyorum hatta birden fazla okumuşluğum da var :rolleyes: Ne güzel böyle şeyler yazmak, bilgilendirmek, paylaşımda bulunmak. İyi ki abone olmuşum foruma, tanıdığıma mutlu oldum;)

7. uberjager2

uberjager2 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ad Soyad:
    Ali Dxxx
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    20 bin yazısında, debriyaj olayından, lastik sorununumdan, far ampulu problemlerimden, Hacimsel olarak yeterliliklerinden, çektiğim sıkıtnılardan, bostancı oto sanayide yediğim kazıklardan, bebek arabası problemine kadar bir çok maddeyi konu alacam. Hanuz 18000 km deyim. 20 bin olsun diyorum.

8. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Evet Adem füme bizim bıdık , zamanında konuyu açmıştım :) Hoş Cuma günü Allah izin verirse ayrılıyoruz bıdıktan . Sizin yazınızı görünce bende yazayım dedim :D

9. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Satıyor musunuz? Hayırdır sıkıntı yok inşallah? Çok güzle bir renk sizinkisi favori renklerimden biri.

ReNe bunu beğendi.
  10. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Fehmi bey bloğunuzun linkini gönderebilir misiniz.

11. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Çok teşekkür ederim , bende içi muhakkak turuncu olsun diye ısrar ettim füme denk geldi fena olmadı kombinasyonu :D
    Aslında çok can sıkıcı şeyler değil ama 2 kişiden fazla yolculuk yaptığımız durumlar oluyor o zamanda çekiş gücü keyif vermiyor , çok trafiğe giriyorkende debriyaj ayağımı uyuşturuyor sanırım telli debriyajmış bizim araçlar , sert bir pedalı var . Birde zamanla sert süspansiyonları kabin içinde dikkat çekiyor . Onun dışında motordan hafif bir sübap sesi , havalandırmayıda 3-4 e getirirsem sanki fan sürtünme sesi gibi şeyler yapıyor . Bunlar böyle birleşince dedik satalım daha diriyken modelde eskimesin malum yeni kasası geldi bundan sonra değer kaybı daha hissedilir olur . Onun dışında yol tutuş yokuş kalkış fren gücü bazen ekonomik bazen savurgan motoru güzel , park etmek çok kolay , tipi çok sevimli yani bunlarda arayacağımız özellikler :D
    Biraz fazla uzattım kusura bakmayın :D

12. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)

Estağfurullah. Aslında bahsettiğiniz konular tüm araçlarda karşılaşılan şeyler. Bizim pederde yeni C4 var onda da klima, üfleme sesi yapıyor mesela. Debriyaj olayı her araçta farklı sanırsam. Benimkisi şanzıman olayından sonra inanılmaz hafifledi. Önceden de hafifti ama şimdi hissetmiyorum o derece. Süspansiyolar evet sert ama artık öyle eskisi gibi yumuşak araç hiç yok gibi piyasada. Yol tutması adına süspansiyonlar sertleştirildi. Mercedeslerde bile o eski tüğ gibi araçları arayanlar çok fazla. Motorla alakalı ise ben İstanbul'un dik yokuşlarında 4 kişi ile de kullandım gayet de sıkıntısızdı. Bu biraz beklenti meselesi galiba. Bence araçtaki tek sıkıntı soğuklarda fazla yakması. Ben başka bir eksi göremiyorum araçta. Bir de içerdeki o dikiz aynası olayı..

Neyse hayırlısı olsun. İmkanınız varsa daha iyisi niye olmasın... Şu an kaç binde araç?

ReNe bunu beğendi.
  13. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Evet Beyler beklenti ile alakalı problemler bunlar , evdeki diğer araçlarla kıyaslayınca bu saydığım hususrlar memnunşyet yaratmadı , mesela caravelle 180 lik var manuel hani dersin dev gibi araç ağır 180 hp motor falan debriyajı pamuk gibi neredeyse , Rio desen o daha hafif , ordan i10 a geçince trafikte benim ayağımı huzursuz ediyor .. Araç su an 33850 km lerde .

14. hyundailover

hyundailover Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ADEM EMRE SEYİSOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Bizde de tranporter vardı evet çok yumuşaktır debriyajı kullanımı gayet keyiflidir... Tabi kıyaslama yapacak araç varsa illa ki koltuğa oturunca bi taraflar batabilir. Sanırım bu konuda ben şanslıyım. Babamın C4'ten sonra evlenince eski kasa Honda aldım ve ondan sonra tabi benim arabaya bakış açım baya bi yerlerdeydi o_O beklenti çok düşüktü. Sonra buna geçince bir yeni araç olunca ohh be dedim ;)

ReNe bunu beğendi.
  15. hoccaa

hoccaa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    isa senturk
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
  16. MEGAİ10

MEGAİ10 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Murat murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Merhaba , bende yeni i10 ile aranıza katıldım. Ancak bugün aracımdan soğuyacak bir olay ile karşılaştım. Benzin aldım ve yaklaşık 15 20 km sonra yol bilgisayarı ortalama tüketim kendi kendine artmaya başladı. Araç durduğu yerde 2 şer 3 er artıyor gaza basınca da 5 düşüyor. Asıl canımı sıkan servisin normal demesi, ben bu aracı yaklaşık 5 aydır kuşlanıyorum ve normal olmadığını biliyorum. Sizinde başınıza böyle bir olay geldi mi ?

17. hoccaa

hoccaa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    isa senturk
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    tripten degostir bakma hic oraya arabadan ses falan gelirse muzigi ac herseyin bir cozumu mutlaka vardir....Ben boyle cozuyprum i10 umda ki sorunlari bu aralar malesef

18. hoccaa

hoccaa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    isa senturk
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Merhabalar i10 ailesi...Uzatmadan ayni sorunlar sizde de var mi merak ediyorum ve siraliyorum. 1. debriyaj ser ve 1. vitese atmakta zorlaniyorum bazen dururken hareket ederken degil. 2.Kalkislarda biraz hantal ve titreme yapiyor gaz pedali ve debriyajla dans ediyorum resmen. 3. Doguru oturma pozisyonunu 5 aydir bulamadim. 4. devir yukseldikce vitesin kacta oldugunun bir onemi yok devir yukseldikce donme sesi duyuyormusunuz aynen soyle ; fir fir fir fir fir fir diye.5. Amorisorler biraz ser ne onerirsiniz lastik basinclarini dusuruyorum genelde. 6 1 2 3. viteste dahi sarsintisiz gecis yapamiyorum, onceki aracimda boyle bir sorun yoktu. simdilik bunlar

19. MEGAİ10

MEGAİ10 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Murat murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Tripten değiştiriyorum ama aracın 100 km de 30 lt yaktığını göstermesi ve her 20 saniyede 1 lt artması çok canımı sıkıyor maalesef :/

20. hoccaa

hoccaa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    isa senturk
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Servise israrci olun bence... 1000 bile gosterse yakacagi pek degismez ... olmadi akunun kutup baslarini sokup takin kendine gelir belki teyp kodu falan dikkat edin ama

Bu Sayfayı Paylaş