LPG KABLO

HYUNDAI'den Şikayetleriniz

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Misafir tarafından 24 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Dizel araçda kontağı açınca benzinli gibi marşa basıp gidemessiniz.Kızdırma ışığının sönmesini bekleyiniz. O aşama da araç 2 şey yapıyor; 1. Turbo kendini yağlıyor, 2. Kızdırma bujileri ısınıyor...

Düzenleyen : ***Yasaklı*** Mekanik

2. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    öncelikle aracım 2007 imalatı;

1- arka cam ve bagaj arasında kalan yağmur oluğu boyası çok zayıf, ben dahil birçok kişi o bölgenin paslanmasından şikayet etti. bende minik noktalar şeklinde oldu, bir keretemizledikten sonra yılda 2-3 kez cilalayınca artık olmadı.. 2- iç mekandaki gri plastik çok adi, tırnakla bile çiziliyor. 3- şöför koltuğunun gıcırdama sesini kesemedim. bir kere servis söküp heryerini sıktı 1 yıl sonra tekrar başladı ve devam ediyor. 4- ilk iki kış marşa basar basmaz yola çıkamadım. en az 30 sn rolantide bekletmek zorunda kaldım ki bu teknik servis dökümanına bile girmiş bir hatadır. yeni beyin programı çıkarttılar(cold start sorunudiye)ama %100 çözemediler. eskisi kadar olmasada hissettirecek kadar sorun devam ediyor, marştan sonra ki ilk 10-15 sn de kalkmaya çalışırsanız çok soğuklarda. 5- sıcaklarda arasıra uzaktan kumanda çalışmıyor. bir rivayete göre aracı yoğun manyetik alanların olduğu yerden uzağa park edecekmişiz https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif(yüksek gerilim, asansör, büyük jenaratör vb) diğer rivayet ise bir arkadaşın etacs diye parçası değişmiş fabrika onayıyla şimdilik sorun yok dedi. arkadaşta 1 ay daha sorun çıkmazsa bende bu parçanın değişimi için ısrar edeceğim. sonuçta başka arabalara binenlerde bu tür yerlere park ediyorlar diye araba açılmamazlık yapmıyor.. bana göre era f-p arabası.. insanı üzen ufak tefek kusurları olsada alınıp binilebilecek bir araba.. yeni modeller için söyleyeceğim ise..ufak tefek parçalarının çalınmış olması özellikle başa çıkmadıkları eps yi kaldırmaları..kalkmamalıydı. tamamen siyaha dönmüş iç döşeme ve plastik aksam...bir rivayete göre taksi, oto kiralama ve şirket araba satın alanların şikayeti yüzünden değişmiş..neymiş çabuk kirleniyormuş..tamamen acizliktir eğer bu yüzden iç döşeme rengi değiştirdilerse. ben en geç 2 ayda bir elime 2 kova su alıp arabamın plastik aksamını baştan sona siliyorum..önce sabunlu su sonra sadesu ile. üzerinden mat torpido sütü (sonax) sürünce arabam mis gibi oluyor.

3. mkemalacar

mkemalacar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kemal ACAR
    Merhaba,
    Eraların bazılarında merkezi kilit sistemi sıcaktan etkileniyor
    Bununla alakalı bir çözüm aramalısınız.
    saygılar

4. serkanmaçat

serkanmaçat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende servisten memnun kalmadım randevu aldığım halde atölyede 3 kişi var 6-7 araç birine gidiyorlar 15dk başında uğraşıyorlar daha sonra öbürüne geçiyorlar ve böylece benim aracın yarım saat 40dk lık bakım (10000bakımı)3 saat sürdü 4000 km sonra gaz pedalının ventili %100 açmadığı problemini yaşadım acaba bilgisayara bağladılarmı ona bile şüphe duymaya başladım vasat yani mesir hyundai

5. Tolga58

Tolga58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bende biliyorum benzinli gibi marşa basılmayacağını. Bilmesem niye dizel araba kullanayım ? Kullanma kılavuzunda yazıyor; "Aracınız tek marşta çalışmazsa 1 2 dk bekleyip tekrar marşa basıp çalıştırın diye." Ben demiyorum bunu kullanma kılavuzunda yazıyor. Ayrıca turbo ışığı nedir ya ? Şimdiye kadar böyle bişey ilk defa duyuyorum. Belki sizin aracınızda vardır resimlerini paylaşın da bizde görelim nasıl bişeymiş bu turbo ışığı. Sizin dediğiniz ön ısıtma lambası, kızdırma bujilerinin lambası değil mi sarı spiral şeklinde yanan ?? O sönmeden zaten marşa basınca çalışmaz genellikle, çalışsa bile zararlıdır.

Düzenleyen : Tolga58

6. Yazdığımıza niye sinirlendiğinizi anlamakta zorlandık, amacımız kimsenin bilgisini sınamak değil. Birbirimize nezaket kurallarını aşmadan cevap yazarsak, saygıyı elden bırakmamış oluruz. Tek amacımız bilgi paylaşımı yapmak, bu platformda bu yüzden yer alıyoruz. Bizim yazdığımızın tam aksi bilgilerde yer alacaktır, bu çok doğaldır. Değerli arkadaşım sadece bireysel müşteriye hizmet vermiyoruz, işin parekende ayağında bütün gün ilkokul mezunu olmayanından, makina mühendisi olanına kadar her çeşit usta ile muhatabız. Onların ayrı bir dünyası ve kendilerine has teknik dilleri var. Web sitemize parça koyarkende zaman zaman onları düşünerekparçaların piyasadaki adınıda yazarız. (Hepsini değil tabi yazamadıklarımızda var) Dizel Ön-Isıtma Gösterge Işığı' nı ustalarımız "Turbo Işığı" olarakta adlandırmaktadır. Oradan gelen bir alışkanlıkla yazılan yazıya siz takılmayın. Kontağı açtığınızda o ışık yanarken araç ısıtma yaparken, esas beklenen turbonuzda (mili çok yüksek devirli çalıştığı için) yağlama yapmaktadır. Turbonun kendini iyice yağlamasını ondan sonra çalıştırılmasını önemsiyorlar. Bir çok dizel araç kullanıcısı durduktan sonra bir müddet arabayı çalışır halde bekletip sonra stop etmektedir. (Turbonun ömrü açısından) Bunlar piyasadaki alışkanlıklar,ustalardan aldığımız bilgiler. Ustaların kendilerine has teknik dili ilede ilgili bir kaç parçayı sizinle paylaşmak isterim, bunlarda elbet kullanma kılavuzlarında yok... karı koca lastiği = kastel kol lastiği davul tokmağı = rot kolu horoz / yağlı kadeh = sibop itici taş.... = marş otomatiği fişek = sibop gaydı

7. Tolga58

Tolga58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yok abicim niye sinirleneyim benim tarzım böyle yani. Bi hata yaptıysam özür dilerim. Verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

8. umutisbecr

umutisbecr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    LÜTFEN YARDIM Arkadaşlar baktığım kadarıyla hyundai konusunda baya uzmanlığınız var mümkün olduğunca çevrenize yardımcı oluyosunuz çok sağolun.Yeni aldığım aracımda benimde kafamda bu hastalığa benzer bi sorun var.milenyum kasa 1,3 lx mpi atiker sıralı lpgli aracım sabahları ilk çalışma benzinde olduğundan çok zor çalışıyor 7-8 marşta ben sabahları zor çalışıyor diyorum ama kendim şu kanıya vardım araç soğuduğu zaman bu işlem gerçekleşiyor.Ve araç çiğ benzin atıyor resmen benzin buharını görüyorum.Yalnız aracı benzin lpg düğmesine basılı tutarak direk lpgde çalıştırdığımda lpgde hemen çalışıyor.Tabi bu işlemin araca veya tesisata zararı varmı bilmiyorum.Arac ısındıktan sonra bastığımda kolay çalışıyor ama yine çiğ yakıt atıyor Aracın yakıt pompasından diyerek değiştir dediler değiştirdim.Sonuç yine aynı.İsabetsiz iş yapmak istemiyorum.Herkes bişey diyor.Kimi enjektör diyo kimi ısı sensörü ne yapacağımı bilmiyorum.Rica etsem Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

9. çaykara

çaykara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Sinan KUZU
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    mersin derya plaza tam bir rezalet.ücretsiz check-up dediler indirimli işçilik dediler ilk defa yetkili servise götürdüm aracımı.söküp attığım polen filtresini bile kontrol ettik diye iddaa ettiler açıp gösterince şok oldular.7 saat sonra teslim edilen araç yıkanmamış ve hiçbir teste tabi tutulmadığını kabul ettiler.145 tl de paramı aldılar.sadece 69 tl polen filtresine verdim.mersin derya oto benim için ilk ve son olmuştur.

10. i10i10k

i10i10k Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    şikayetim: hyundai'ye sitelerinden 2 defa mesaj atmama rağmen cevap verilmemesi...

11. NEJAT

NEJAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    NEJAT ATLAM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    hangi iki hiçbirine cevap vermiyorlar

12. çaykara

çaykara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Sinan KUZU
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    alın benden de o kadar.yaşadığım düpe düz sahtekarlık.şikayet mesajı attım 15 gün oldu ne arayan var ne soran..

13. atlantis

atlantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Onur Öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Facebook grubu üzerinden yüklenelim.

14. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Evet İşe Yarar Bir Yöntem

15. çaykara

çaykara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Sinan KUZU
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    yetkili servis karşıtlarımı toplayacağız.

16. Tolga58

Tolga58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerekirse evet. Ancak o zaman mağduriyetimizi anlarlar ve daha hassas olmaya çalışırlar. Sonuçta Hyundai'nin son politikası Türkiye'de müşteri memnuniyetinde ilk sırada yer almak

17. çaykara

çaykara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Sinan KUZU
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    haklısın bir yerden başlanması gerekir.sitelerine iletişim adı altında dilek ve şikayet bölümü koymuşlar ama hiç bir işe yaramıyor sanırım.attığım onca maile bir tek cevap bile alamadım.bu nasıl müşteri memnuniyeti...

18. carenfly

carenfly Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ulaş Akın
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaşım , selamlar.
    Sabahları zor çalışma sorunu ile ilgili çözüm :

2004 model accent admire arabama LPG taktırduktan sonra aynı senin bu dediğin olaylar başladı. Yıl 2006-2007 . Bu sorunla bir yıl uğraştım. Arabama defalarca ayar yapıldı. yok rölanti valfi , yok benzin pompası , filtresi , benzin deposu , ateşleme sistemi. Hiç biri kar etmedi. O zamanlar bu sorunu BRC nin sitesinde (2A müh.) günlerce tartıştık. Birçok kişinin arabasında bu dediğin Sabahları zor çalışma oluyordu.

Sonunda Ülkemizin güzide LPG ustaları ve Güzide servislerinin bulamadığı çözümü , ben kendi kendime buldum.

Arkadaşım , Benzinciye git ve 70-80 TL lik benzin al. Araban ertesi sabah olmasada , bir sonraki sabah düzgün çalışacak.

Benim teorim şu: Araba LPG ile çalıştığı için almış olduğumuz benzinler yaklaşık 2 -3 ay depoda duruyor , o dönemde ne oluyorsa ,Hyundai arabalarının deposunda uzun süre duran benzin yanma özelliği azalıyor , arabada sabah önce ikinci marşı , Birkaç gün sonra üçüncü , dördüncü marşı istiyor. Çalıştıktan sonrada gaza yüklenince çiğ benzin atıyor.

Bunu önlemek için arabanı benzin konumuna al. Arabana benzin bitesiye kadar bin. Benzin ışığı yanarak 70-80 km kullan. Böylece bayat benzinden kurtulacaksın. Akabinde benzin depon yarıyı geçene kadar benzin al . Araban ertesi gün çiçek gibi çalışacak.

Çok sinir bozucu bir durum. Seni anlıyorum. Dediğimi yap ve bu dertten kurtul. Bu dediğim işlemi 3-4 ayda bir yaparsan sıkıntı yaşamazsın.

Sevgiler , saygılar.

Düzenleyen : carenfly

19. çaykara

çaykara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Sinan KUZU
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    biraz masraflı bir çözüm ama yapmakta gerekiyor sanırım.en büyük hobim araba nın sağını solunu kurcalamak.elimden gelse motorun içini açıp pırıl pırıl temizlemek isterdim.

20. trapper54

trapper54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    umutisbecr yada 1.3lx kullanan arkadaşlar bende bu aracın 2003 olanından almak istiyorum kafama takılan bir kaç sorum var bu araca kasasının ağır geldiğini araba doluyken rampalarda baya zorlandığını,uzun yolda randıman alınmadığını söylüyorlar ne kadar doğrudur bu aracı kullanan yada kullanmış olanlar yardımcı olursa çok minnattar olurum

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş