LPG KABLO

Hyundai Tucson 2019’da Şampiyonluğa Oynuyor.

'Hyundai'den Haberler / Yenilikler / Tarihçe' forumunda MSC tarafından 15 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Geçtiğimiz yıl Eylül ayında satışa sunulan 1.6 litrelik dizel versiyonuyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Tucson, C-SUV segmentinde Ocak ayında 387 adetle şampiyon oldu ve ayrıca bir önceki yıla göre yüzde 26 artış gösterdi.

Hyundai Tucson 2019’da Şampiyonluğa Oynuyor.
    Hyundai’nin C-SUV segmentindeki başarılı modeli Tucson, Ocak ayında segment lideri oldu.
    Hyundai, daralan pazara rağmen bu segmentte payını 9 puan artırarak yüzde 20’ye çıkardı.
    Ayrıca Tucson, bir önceki Ocak ayına göre satışlarını yüzde 26 artırdı.

Hyundai’nin başta Avrupa olmak üzere bir çok pazarda iddiasını artıran modeli Tucson, Türkiye’de de başarısını devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında satışa sunulan 1.6 litrelik dizel versiyonuyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Tucson, C-SUV segmentinde Ocak ayında 387 adetle şampiyon oldu ve ayrıca bir önceki yıla göre yüzde 26 artış gösterdi. Segment şampiyonluğu hedefiyle yıla başlayan Hyundai Tucson, böylelikle Ocak ayında daralan pazara rağmen yüzde 20’lik bir pay elde etti.

Avrupa binek otomobil pazarı da bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 düşüş göstererek, 2019’a yavaş bir başlangıç yaptı. Yeni otomobillere olan talep, AB’nin beş büyük pazarı da dahil olmak üzere neredeyse tüm ülkelerde düşerken, Hyundai yükseliş trendini devam ettirdi ve bunda en büyük pay Tucson’un oldu. Ocak ayında Avrupa’da 10 binden fazla Tucson satışı gerçekleştirilirken Türkiye de 36 ülke arasında sekizinci sıraya yerleşti.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, konuyla ilgili olarak, “Hyundai’nin Türkiye’deki yükselişinde kesinlikle SUV modellerimizin rolü çok büyük. Özellikle dizel motorun eklenmesinden sonra satışlarını iki katına çıkaran Tucson ve Nisan ayında satışa sunacağımız KONA 1.6 litre dizel ile SUV pazarındaki iddiamızı şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Ayrıca gelecekte eklenecek Hibrit ve Elektrikli SUV modellerimizle de zirveye yerleşmek istiyoruz” dedi.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rpurcek, emrex, santafe2004 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Şu an ki sektör durumuna göre büyük başarı.Hyundai benzinli hybrit otomobiller üzerine daha çok yoğunlaşmalı

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Tucson Türkiye de jipimsi araba yada suv severlerin bütün beklenti ve ihtiyaçlarına şu anda tam olarak cevap veriyor da ondan, az yakar çok güç üretir misali crdi dizel motoru var bana sorsan 1.6 jip olmaz:) motor az gelir:) ama ne yapacaksın pazar piyasa bunu böyle seviyor, 1.6 olunca vergisi 2 - 2,5 litrelik jiplerden az ama motoru hem diğer rakiplerinden kuvvetli hemde kasası onlardan büyük, görünümü çok güzel Q7 gibi bir dış tasarımı var, servis imkanı olarak yetkili servisleri ucuz ve bol, En önemlisi satış fiyatı rakiplerinden çok daha uygun. Az yaktıran dct otomatik şanzımanı var, 4x4 seçeneğinin 1.6 dizel ile sunulması çok iyi.

qasquai düşünsün şimdi, fahiş servis fiyatlarıyla nadir bulunan yetkili servis ağıyla, 1.5 dci motorun yıllardır aynı kalmasıyla.

santafe2004 bunu beğendi.
  4. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bence cok erken bir sevinc olmus.
    2018 modeller bittiginde bakalim yeni 2019 fiyatlariyla kac adrt Tucson satabilecekler?
    Ayrica KONA dizelden de umutlu oldugunu belirtmis Genel Mudur. Suan bie Elite Smart benzinli KONA 145bin TL iken, dizel KONA 160binleri görür ve gecer bile. ki KONA satislari da zaten beklentinin cok gerisinde.

Bence Genel Mudur, 2019 yili icin umut verici demecler vermek yerine tum markalar gibi 2019un otomotiv sektoru icin cok kötü gececegini soyleseydi daha yerinde olurdu.

(Bu arada Tucson 1.6 dizel 4x4ün STYLE paketi gelse ciddi sekilde almak isterdim)

5. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Tebrikler,Tuscon tam anlamıyla segmentinin aracı olduğunu kanıtlamış.Kona'yı kasa olarak çok itici buluyorum.Bu model üzerinde uzun süreli ısrarcı olacağını düşünmüyorum Hyundai'nin.

6. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Ben ne zaman alırsam ozaman şampiyon olur :)

MSC, sonatım51 ve santafe2004 bunu beğendi.
  7. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Biz aldık ya her taraf Tucson kaynar şimdi.:( Ne güzel Coupe'den yoktu fazla piyasada.

santafe2004 ve erenuzel41 bunu beğendi.
  8. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben bugün bizzat şahit oldum showroomdakiler satılmış, test aracıda 5 dakika durmadı

9. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    2019 ocak ayı C Suv satış rakamları;
    -Tucson 387 -Qashqai 382 -Duster 252 -Tiguan 216 -3008 139 -CRV 108 -GrandlandX 86 -Sportage 71 -Kuga 66 -Renegade 51 -Kadjar 41 -XV 21 -XC40 16 -Karoq 13 -Ateca 3

Keşke performansı biraz daha iyi olsa ve koltuk soğutma geri gelse.
    Kona'nın satışlarından da çok bir şey beklememek gerek.

10. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bende kullanıcı olarak benim için eksileri yazayım.Keşke farları elite paket için daha güncel olsa ve marka bir müzik sitemi ile satın alınabilse, ben bugün için başka bir donanım aramam.Farlar umarım led vs çözülür ama müzik sistemini çok beğenmedim.Müzik sistemi derken ana ekranı kast etmiyorum, o bölüm müthiş fakat hoparlör konusunda çok tatmin edici değil en azından yurt dışındaki gibi subwoofer ile beraber gelen İnfinity sistemi seçeneği olabilir.Gezerken Peugeot 3008 bakmıştım, adamlar birkaç modele Focal marka sistem koymuşlar ve inanılmaz güzel çalıyordu. Mitsubishi SUV aracında Rockford Fosgate seçeneği sunuyor. Kia yeni Sportage modeline JBL koymuş, çoğu markada var bu hatta artık Fiesta bile alsanız Harman Kardon seçeneği var ama Hyundai benzinlinin en üst versiyonuna marka bir hoparlör sistemi koymamış, aynı şekilde Elite Plus dizel modelinde yine sitem seçeneği yok.Fiyat farkı koy isteyen alsın, ben kesin alırdım.Benim gibi araç gümbür gümbür müziksiz olmaz diyenler için çok önemli.Şimdi sonradan yapılır mı, yapılır ama orayı sök burayı sök iki gün sonra trim sesi başlar, yaptığın sistem uyum sağlamaz kısacası oldu mu aldığında olsa çok daha güzel olur.

Son düzenleme: 16 Şubat 2019
    Roadrunners ve erhancakmakk bunu beğendi.
  11. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    izmirde kafayı nereye çevirsem renk renk tucson dolanıyor :D günde önümden abartısız 20 25 tane geçiyor artık bakıyorum hangisi ne yapmış dış modifiye her şeyini süzüyorum ezberledim geçenlerin

12. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ha bu dastır ne iş ya bu kadar alan var :) nasıl vaatlerle satılıyor merak ediyorum bir ara gidip bayiye bakmak laızm

13. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İnşaat firmaları ve filo kiralamacılar alıyor abi. Bazı projelerde 4x4 araç kullanmak zorunlu. (Star rafineri projesinde zorunluydu)

14. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    anladım kardeş sağolasın ne bileyim o paraları o araca vermek bence mantıktan uzak zorunluluk dışında

erhancakmakk bunu beğendi.
  15. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bizim eski şirkette 10 tane vardı firmaya ait. Hepsini izmir dokay'a sattık 50 tane kiraladık. :D

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    maşallah :)

17. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Duster'ın Ocak ayi satisi ne ki, cok az, hatta modelin gelmis gecmis en dusuk satis adeti.
    2018 yilinda en cok satilan 2. SUV modeli. Qasquai 1.ydi.

Duster satislarinin sadece baz versiyonlari (comfort paket, alasim jantsiz, beyaz renk) filo satislari.
    Onun haricinde piyasada gordugunuz Dusterlarin hepsi bireysel kullanici da.
    Özellikle azicik da arazi hobisi olan kisiler, masrafsiz yeni, garantili bir arac dusunuyorsa tercihi Duster oluyor.
    4x4unun arazide yapabildikleri piyasadaki bircok 4x4ub cok ötesinde.

Suan 4x4 bir dizel bir Duster veya 4x2 dizel otomatik bir Duster 107bin TLye alinabiliyor. Eger bu aracı dijital klima, anahtarsiz giris, kor nokta uyari sistemi, 360 derece kamera sistemi gibi donanimlarla bile alsaniz fiyati 130u bulmuyor.

Bu fiyatlarla ne alsin insanlar? Elbet de Duster alicak.
    He burada 2. El şu alinir bu alinir muhabbetine girersek, o işin zaten sonu yok.
    Saygılar.

sipartacus, santafe2004 ve erhancakmakk bunu beğendi.
  18. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Her insanın beklentileri farklı oluyor, hiç deneme fırsatım olmadı yeni Tucson’un ses sistemini fakat eski Tucson’da zamanına göre oldukça başarılıydı hatta bazıları sonradan benim ekleme yaptığımı bile düşünüyorlardı.
    Far konusunda çok haklısınız halojen farların her türlüsü vasat.
    Benim koltuk soğutma istememdeki sebep deri döşeme yazın büyük sıkıntı oluyor, güneşin altında kalınca koltuğa oturamıyorsunuz, anahtardan da camlar açılmıyorsa içine girince pişiyorsunuz. Bir de araba siyahtı ki düşünün artık. Kumandadan cam açılsa en azından arabaya yaklaşırken açar o sıcaklık az da olsa dağılır.
    Soğutucu sprey kullandığımı bilirim.
    Şahsen bu saatten sonra siyah araba ve soğutma olmayan deri döşeme araba almam.

En ucuz jip olduğundan, kiralama şirketleri tercih ettiğinden satılıyor. Bizim burada elektrik dağıtım şirketi bile Duster kullanıyor 4x4 olduğundan. Çift kabin kamyonetleri kullansa daha pahalı.
    Renault’un kendi Kadjar’ından daha çok satılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

santafe2004 ve Blue-Tuscani bunu beğendi.
  19. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    memleketteki seviyesizlik rakamları aynı zamanda :)

Yusuf ve Burak&Buse bunu beğendi.
  20. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu arada listede yer verilmemis ama, C-SUV segmentinde yer alan Mitsubishi Eclipsecross da Ocak ayinda 38 adet satmis.

Bu taninmamis araclai satma yetenegi olan Satis Temsilcilerini kutlamak lazim.
    Ocak ayinda 4x2sini 140 kusure, 4x4unu 157bin TLye verdiler Eclipsecrossların.

Aslinda sans verilmesi gereken bir arac ama Mitsubishi ulkemizde biraz yavas.

Bu Sayfayı Paylaş