LPG KABLO

Hyundai Sonata Egr Dpf İptali Ve Stage 1 Yazılım Hakkında

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda tlhblt tarafından 23 Nisan 2024 tarihinde açılan konu

1. tlhblt

tlhblt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Talha Bulat
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Merhabalar kısa süre önce sonata sahibi oldum forumu oldukça incelediğimde egr dpf iptali ve stage 1 yazılımla yeniden haritalama yapıldığında aracın genel olarak daha performanslı sağlıklı ve tasarruflu olduğu bilgisi kanısına vardım. Bende düşünüyorum siz ne dersiniz sırf performans için aracımın sağlığını bozmak istemem amacım yakıt tasarufu ancak hem daha sağlıklı ve performanslı olacaksa hayır demem. Bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim çok arada kaldım çünkü Isparta da yaşıyorum ve buradaki ustaya sorduğumda arabanın geniyle oynarsın sıkıntı çıkarır duman atar vs gibi şeyler söyledi ayrıca bir tane daha sorum olacak bu konuştuğum ustaya gitme sebebim aracın altında yağ görmem sanayide alt kapağı söküp motoru alttan yıkadılar ve 1 hafta kontrol ederek aracı kullandım tekrardan sanayine gittim usta aracın turbodan yağ kaçırdığını turbocuya vereceğimizi söyledi bayramdan sonra gel dedi ancak aracı kontrol ettiğimde yağda hiç azalma yok sizce gidip açtırmalı mıyım yoksa başka ustaya mı gitmemi tavsiye edersiniz genel olarak bu iki durum tam anlamıyla nedir yardımcı olursanız sevinirim. Araç: Hyundai sonata 2009 2.0 crdi 150-155 hp dizel araçtır. 230.000 kilometrede tüm bakımları düzenli yapılmiş şanzıman yağı vs geçen yıl değişmiş. Şimdiden cevaplar için teşekkürler yazımda bir hata olduysa affola.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba aracınız bakımlıysa iyi bir yazılımla sorunsuz ve ekonomik yürür.

MAERKEK bunu beğendi.
  3. tlhblt

tlhblt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Talha Bulat
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Teşekkürler cevap için peki güvenilir iyi bir yer var mı akdeniz bölgesinde bir de önce dpf egr iptal ettirip mi yazılımcıya gitmem gerekiyor. Mesela bulunduğum şehirde yapan yer var yazılım gidip han gözle bakarak anlatabileceğim bir şey mi bu hazır yazılım atması ya da araca uygun yapması vs bu işi en düzgün nasıl halledebilirim.

4. tlhblt

tlhblt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Talha Bulat
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    @gogo46 Hocam merhaba geçmiş konuşmalardan bu konuda bilgili olduğunuzu gördüm sizin tavsiyeniz nedir bir de merak ettiğim konu dpf için düz boru mu daha mantıklı yoksa direkt iptal ettiirip temizletip kendisini kullanmak mı bazı insanlar yapmayın turbo çok ısınır vs demiş 230 binde bir araç için önerir misiniz ?

5. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    907
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Düz boru daha mantıklı hava akışını sağlamak çok önemli .
    Güzel bir monifold lazım gerisini susturuculu ve katalizörlü düz boru egzozla tamamlayın (polislerle uğraşmayın) Turbo çok ısınırsa yağ soğutucu ekleyebilirsiniz . Karteri delip içindeki yağı radyatörden dolaştırıp geri kartere vereceğiniz bir bağlantı ile bu işi çözebilirsiniz . Bunu yapmadan önde yağ sıcaklık sensörü takın derim.

Monifold borularını sargı yaptırmakta ısıyı önlemekte güzel çözüm.

6. tlhblt

tlhblt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Talha Bulat
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Öncelikle çok güzel şeyler yazmışsınız teşekkürler anladığım kadarıyla dpf ve egr iptal işlemini öneriyor ve dediklerinizle desteklememi istiyorsunuz. Bunları yaptırmak için çok iyi bir ustaya mı ihtiyacım var bir de anlamadığım nokta karteli delip radyatörden nasıl dolaştıracağım yağı yani içine vermekten bahsetmiyorsunuz yanına farklı bir aparat mı almam gerekiyor minik radyatör gibi vs. Bir sizce bunları yaptığıma değer mi yakıt performans ve sağlık açısından tekrar teşekkürler yorumunuz için.

MAERKEK bunu beğendi.
  7. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,918
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    dp(dpf sökülüp) egr conta yapılıp
    yazılımla iptaller yapılıpılır.uzun süre dertsiz tasasız binersiniz.

dpf durursa egt artar,sökerseniz düşer zaten.bu yuzden dp takmak daha sağlıklıdır

MAERKEK bunu beğendi.
  8. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    907
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Aynen minik bir radyatör takılacak . Egzoz ve manifold için iyi bir ustaya ihtiyacınız var.

Bu Sayfayı Paylaş