LPG KABLO

Hyundai Sonata 2005 H-matic

'Sonata Forum - Club' forumunda frkan1453 tarafından 25 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. frkan1453

frkan1453 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Furkan
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Merhaba.Aranıza yeni katıldım.Aracım 2005 model Sonata 100binde.Aracı alalı 2 hafta oldu.Bundan önce bir cok arabaya bindim ama bunun konforu hiç bir arabada yoktu..Araç benzınde kullanılmış ben lpg taktırdım.Birkaç sorum olucak cevaplanırsa sevinirim.

1-Lpg ben taktırdım atiker gold uzun yolda basınca benzın yiyor.Yenı ayar cektırdım sizce düzelirmi?

2-Aracı aldıgım 200 km sonra arıza ısıgı yandı bılgısayara baglattım Egzoz katalizör sıkıntısı var diyor ama cekısten fılan düşmüyor arac.Sıldırıyorum bellı km sonra tekrar yanıyor sıkıntı cıkarırmı?

3- Hız limitör varmı acaba?Arac 180km hızda kalıyor.Daha gidicek aslında sansımanlamı alakalı?Veya motor korumasımı var.

Aklıma gelenler bunlar daha yenı yenı tanıyorum aracı .Suanlık bu kadar.Teşekkürler.

2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Hayırlı olsun aracınız. Lpg de üst devirlerde benzin takviyesi açık olabilir onu kapattırabilirsiniz. Atiker gold obd destekli gayet tatminkar bir performans alırsınız.

Arıza ışığı için katalizör mü yoksa sensörmü bi kontrol ettirmek lazım. Açıkçası çokda detayını bilmiyorum. En kötü ihtimal içi boşaltılıp yazılımdan kapatılabilir.

İllaki bir limit vardır fakat kaç oldugunu ben bilmiyorum. Lakin 200 üzerine rahat çıkması gerekli diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, 1 ve 2 gaz ayarı ile alakalı, atatürk sanayi sitesinde mert otogaza giderseniz güzel bir ayar yaparlar. Aracınız uygun yol koşullarında 210km hıza çıkabiliyor.

4. frkan1453

frkan1453 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Furkan
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Cevaplar için teşekkürler.Hız konusunda benımde düşüncem 200+ hıza cıkar ama nedense devır sabit kalıyor .Tekrar denıcegım.

Bu Sayfayı Paylaş