LPG KABLO

Hyundai i30 7 İleri Çift Kavrama Otomatik , Güney Korede Yayınlandı.

'İ30 Forum - Club (GD; 2012–2017)' forumunda Ersin tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    opelinde vw ninde c sınıfı arabalarına detaylıca baktım. ama hyundaiden öyle üstün hiç bir şeylerini göremedim. özellikle her marka modelle kıyaslanan golf ün öyle altın kaplama kurşun geçirmez bir araba olmadığı hatta i30 dan eksik yönlerinin olduğuda ortada :)

2. cenker_baba

cenker_baba Guest

benim aracımın garantisi 2013 ağustos ayında bitiyordu amortisörden ses geliyordu uçar servise gittim anlattım bakalım dediler bende arada avm ye gittim bir telefon hiç didişmeden hiç bağırışmadan amortisör garantiden değişti.birimi değişti hepsimi değişti hatırlamıyorum sanırım hepsiydi. avm çıkışında araç hazır değildi hemen kahve vs geldi içene kadar yıkanmış temizlenmiş aracımız geldi aldık gittik. daha ne isteyeceğim allaha şükürler olsun 21 aydır tık demedi sadece akü bitti değiştik oda normal diğer markalar servisten çıkamıyor sanayiler x markalı arabalar ile dolu yer gök hyundai ticari taksi dolu arkadaşlar arabanızın kıymetini bilin bence.

3. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Neyse arkadaşlar başlıktaki konuya dönecek olursak;

Çift kavramalı Kuru tip kavramanın, kullanım kolaylığı, atiklik, ara hızlanma ve yakıt ekonomisi açısından geleneksel yağlı tip kavramaya üstünlüğü aşikar...

Bugüne kadar sorunsuzluk bakımından yağlı tipi kutuyu tercih ediyordum ama diğer taraftan hyundai mühendisliğine'de güvenim tam.

Şimdiye kadarki sorunsuzluk geçmişi ve uzun garanti süresi ile bu yeni tip şanzımanın ilk müşterilerinden biri olmaya talibim:)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Ocak 2015
  4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bence acele etmemekte fayda var. Veloster abd de sorun cikaranlar oldu, su an ford un sanzimani gibi rezil olma asamasindalar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Muhtemelen hyundai her zaman yaptığı gibi şanzıman problemi yaşatmaktansa tüm sorunları giderip piyasaya sürmeyi tercih etti.

İllaki arıza çıkartacak.üretim hatalarıda olacaktır

D2533 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. MaNiHaC

MaNiHaC Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Fatih Bahtiyar
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA

Ben 7 sene Opel Astra H 1.5 Sene golf 6 kullanmış biriyim öyle gidip bakma değil yani dostum. Emin ol kalite ffarkı var. 5 aydrda elantra kullanıyorum. Golften Şanzuman hariç memnundum düz vites olsa asla satmazdım. Ama otomatiğe alıştığım için Ya otomatiklerinde problem yaşatmayan Honda yada Hyundai almaktan başka şansım yoktu kullanılan plastik malzeme ve işçilik Gayet farklı. Aracımı 17000 km de ikinci el aldım Aldıktan sorna dreksiyon derisi soyulduğu ve döküldüğü için garantiden değişti opel astramı 145000 de sattım dreksiyonunda hiç bir deformasyon yoktu. Bahsettiğim şey tam oalrak bu ve bunun gibi şeyler. Dağlar kadar fakr olduğunu idda etmiyorum ama fark var.

7. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    abi az önce vw servisine arabayı bıraktım bizim. servis bölümü ana baba günü. arabaların camlarına kağıtla sorununu ve sahiplerini yazmışlar. a8 gördüm motoruyla uğraşıyorlardı. rutin bakım değil. rs4 gördüm farlarıyla uğraşıyorlardı. ilgimi çekenler bunlar gerisi hep vw. passatından polosuna kadar hepsi dolmuş adamlar içerde bakacak yer bulamıyor arabaya bizimkini dışarı park ettirdiler. biz 2008-2014 arası hyundai kullanıcısıydık. 2008 den 2011 e kadar milenyum accent , 2011-14 arasında era kullandık. bir kere olsun herhangi bir yerlerinden bir gram sorun çıkarmadılar. sadece sanayiye yağ-su değişimine gittik. era zaten servis bakımlıydı. vel hasıl vw servisi o kadar doluysa bir sıkıntı var demektir. opelde aynı. bizim akrabanın vardı 96 vectra. 0 km aldı. 2.0 cd modeli. araba ilk ayından başladı elektronik sorunlarla boğuşmaya... satana kadar akla karayı seçtiler. kalite olarak ta malzemesi işçiliği falan hyundai onlardan kötü değil bunu bastıra bastıra söylüyorum.

8. MaNiHaC

MaNiHaC Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Fatih Bahtiyar
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Hocam servise gidersen sadece arızalı araçları görürüsn zaten her araç arıza çıakrta bilir bende 7 yıl 2006 astra H kullandım 7 yılda bakım harici sadece sağ ön teker foryasını değiştirdim. Ama ben diyememki astra hiç arıza çıkartmaz tabiki çıkartacak. Kul yapısı bu. Benim derdim arızayı gösterdiğim halde kabul etmemeleri bunu Vw de yaptı zaten bana Dsg konusunda. Hyundaiyede dreksiyon problemimi kabul ettiremiyorum. Bugün bi dreksiyon ustasına gittim sanayide adamda bu dreksiyonda bi anormallik var diyo aracı kime kullandırdıysam bi tuhaflık var diye servis 2 kez dreksiyon kutusunu söktü hiç bişey yok diyo

Arabayı expertize götürdüğümde arka pandizotun değiştiği söylendi herkes bundan şikayetçi arka panzor yapış yapış olduğu içins ervislerden değiştirmiş bi çok kişi. ben aldıktan sonra dreksiyonu değiştirttim. Araç çukura girdiğinde tok bir ses verir bense bunda plastik aksam gıcırtısı duyabiliyorum azda olsa. Golfte öngöğüs yumuşak deri kaplı ve diğer gıcırtı yapabilecek parçalar bunda ise sert plastik. Gıcırtının sebebi bu benim düşünceme göre kalite hissinden bahsettiğim olay bu.

Elentraların taamında arkanın zıplaması olayı var bazıları bunu farketmiş bazılarıylsa farkedememiş ama bu var anahtarsız çalıştırma, dikiz aynasına geri görüş kamerası koyacağına bunları kısıp bağımsız süspansiyon yaosaydıda bunlardan şikayet etmeseydik. Hyundai kötü bir marka değil ama bir VW Bir opel değil.

Mercedes veya BMW yi tabiki kıyaslayamayız hiç biriyle öyle bir kalitede beklemiyorum zaten. Gerçi onlarıda alıp uzun süre kullanmışlığım yok şuan uzanamadığım ciğer konumundalar :)

Ama bashettiğim diğer alman otomobilleriyle kore ve japon arabalarınıda aynı kefeye koymam benim düşüncem bu. Buna honda, toyota felanda dahil.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Ocak 2015
  9. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Mazda'nın otomatik şanzımanını test etme imkanı bulan var mı ? alt viteslerde eski şanzımanlar gibi üst viteslerde çift kavramalı şanzımanlar gibi davrandığı söyleniyor. Mazda kendi bünyesinde farklı birşey geliştirmiş sanırım.

10. dikizaynası

dikizaynası Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    arkadaş çift kavrama mekatronik şanzumanları kötülemiş bence haklı bu her markada olabilir aynı teknoloji zaten belki aynı firme yapıyordur hepsini :)

Bu Sayfayı Paylaş