LPG KABLO

Hyundai Getz Hakkında Önerileriniz

'Getz Forum - Club' forumunda redali tarafından 23 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. redali

redali Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhabalar 1 yıl önce ehliyet alıp 2000 model uno aldım acemiliğini onun üstünde attım. Arabayı değiştirip getz almaya karar verdim 17-18bn bütçem var.2005-2006 model almayı düşünüyorum fakat arabalardan pek anlamam ve bir kaç sorum olacaktı.

1-Dizel motorlarda km ne kadar suistimal edilir (Çoğu dizelde 150bn km üstü alma diyor)
    2-Getz'in kronik çok sorun çıkartan bir yapısı varmıdır? (Öğrenciyim pek masraf çıksın istemiyorum)
    3-Alacağım arabayı expetiz raporu alacağım yeterlimidir? (Arabada ufak tefek boya olabilir, değişen olarak ön ve arka hariç çamurluk vs takılmam, tramer olmasınıda pek istemem ama en fazla ufak masraflı 1 tane olabilir diye göz önünde bulunduruyorum)
    4-Dizel mi yoksa benzin + lpg mi daha iyi olur tam bilemedim lpg araç kullandım yakıt olarak ucuz fakat hatchback araçların bagajını berbat ediyor :) Dizel araçlarda fazla masraf çıkar mı? Yağ,su,filtre vs zaten standart bakım

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

2. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Bikere bu fiyata duzgun getz bulmak zor hadi buldunuz diyelim 1.4 benzinli olanlarda lpg takinca agirliktan dolayi sorun cikiyo makyajsiz kasa olan dizeller 3 silindirli pek tutulmuyo bunlar disinda getz kolay bozulmaz sikinti yasatmaz ama temiz olani ve duzgun kullanilani

3. redali

redali Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    1.5 crdi var onlarda genelde full boyalı ve km'si 180.000'den fazla almaya değer mi bilemiyorum yoksa Peugeot 206ya döneceğim

4. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    benim 1.4 getz lpgli full 5 kişi arka bagaj full dolu kucaklarımızda kolilerle sol şeritte hiç sıkıntı çıkarmadı bana. Ben yılda 5 defa samsun- kayseri yaptım böyle.

5. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Agırlık sıkıntısı ruhsatta lpg olunca lpg tankının ağırlığı ile beraber aracın agırlık haddi aşma proble i oluyordu sanırım. Bu da tescilde sıkıntı yaratıyordu.

6. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Agırlık sıkıntısı ruhsatta lpg olunca lpg tankının ağırlığı ile beraber aracın agırlık haddi aşma proble i oluyordu sanırım. Bu da tescilde sıkıntı yaratıyordu.

7. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İlk yazınıza istinaden o rakama zaten dizel olmaz, olur ama kusurları olmadan asla olmaz.

1- Bakımlı ise sorun çıkarmaz, bakımları aksatılmış vb durumlarda ise daha düşük km'de dahi sorun olabilir, bu her marka ve model için geçerlidir sadece Hyundai yada Getz için geçerli değildir.

2- Kronik sorun olarak arka süspansiyonda sorun çıkıyor onunda çözümü ucuz ve kolay.

3- Ekspertiz raporu Yetkili servisten alsanız dahi pek birşey ifade etmeyebilir + 300 lira ekspertiz

4- Dizel araçların bakımı daha fazladır maddi olarak, atmosferik motorlu benzinli aracın bakımı daha ucuz ve bakımı daha kolaydır. Stepneye koyulur lpg tankı sorun olmaz.

8. Network

Network Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    119
    Ad Soyad:
    Uğur
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arabanın tasarım ve üretim konseptine uygun kullanıldığı ve bakımları düzenli yapıldığı sürece araçlardaki bütün dizel ve benzinli motorlar yüzbinlerce km sorunsuzca kullanılabilir.

Serviste ekspertiz bana en güvenilir geliyor ama sanayide iyi usta tanıyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz.

Era için 165.000 dizel servis masrafı 450 civarında (kdv içinde, motor yağı, filtreler, bazı kontroller, işçilik) servis ücreti sizin için nerede pahalı nerede ucuz buradan pay biçebilirsiniz.

Bahsedilen rakamlar getz için düşük kalabilir, özellikle bu yaz fiyatlar inanılmaz yükseldi...

Gençlik hevesi ile deneyebileceğiniz gazlamaları, boş alanda el freni ile ufak kaydırmaları bütün arabalar kaldırır ama hiçbir zaman bu arabalar bir yarış arabası olmaz, konsepti buna aykırı ise çok zorlamanın alemi yok hangi arabaya binerseniz binin bunu unutmayın...

Bu Sayfayı Paylaş