LPG KABLO

Hyundai Erk Plaza hakkında

'Marmara Bölgesi' forumunda Burak tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Burak

Burak Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hyundai Erk Plaza Bayrampaşa'ya sakın gitmeyin. Çünkü servisindeki hiçbir kimse araba nedir, nasıl yürür vs. gibi bir konudan haberdar değil. Polen filtresinin içinden gelen sesi üç buçuk saatte çözemediler. Üç buçuk saatte sesi çözemediklerinin yanı sıra ön takımdan gelen sesin sorununu da üç buçuk saatte tespit edebildiler. Fakat sadece tespit ettiler. Yapamadılar.

Hyundai Erk Plaza'dan ne alışveriş yapın ne de servise verin. Sokaktaki dilenci aracın nasıl tamir edildiğini servisteki vasıfsızlardan daha iyi bilir. Hiç değilse bir fikir yürütebilir...

2. erkancakan82

erkancakan82 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Erkan ÇAKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    geçmiş olsun hocam...

3. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Sevgili dostum ,, :)

Sanrım bizim bu taraflardansın.
    Erk plazaya geldiğine yada işinin düştüğüne göre.

Daha önceden bahsettiğimi sanıyorum.

Erk plaza çokta süper bir yer değil malefes.

4. erolakbıyık

erolakbıyık Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kardeşim ne işin var servite garatin dolmuş bul piyasadan iyi bir usta yoksa cevrene eişne dostuna sor öğren araştır ne kaliteli ustalar var . servislere bak coğu daha dünkü tamirci zaten iyi bir usta kendi işni yapar servis ne yapar parca geğiştirir tamirden anlamaz

5. Burak

Burak Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Siz anlamamışsınız aracım garantili. Sizin bildiğinizin 50 katı araba tamircisi biliyorum. 3 adet Hyundai otomobilim var. 1 tane HyundaiAccentticari taksi var. O ticari taksi kaç kere bozuluyor biliyormusun? Sizin kullandığınız hususi yılda 1-2 defa bozuluyorsa o 30 defa bozuluyor. Oto tamir işlerinden anlamadığımı sanmayın.

6. Burak

Burak Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yok o taraflarda oturmuyorum. Aracı ordan aldım. Onun için dedim gideyim şunlarada baksınlar...

7. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    aracının özeliklerini belirtirsen saana bu taraflarda EKONOMİK olark yardımcı olacak noktaları aktarabilirim.

8. Burak

Burak Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Getz 2007 Dizel...

Elmas'a falan bırakacağım..

9. engin_er

engin_er Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    iyi usta olsalar gidipte servislerde asgari ücret ile çalışmazlar, servislerde de biraz kendisini yetiştirenler oradan çıkıp kendileri dükkan açıyorlar.
    hiç bir oto servisinde doğru dürüst işten anlayan bir usta bulunabileceğini sanmıyorum.
    zaten ilk bakım olan 15000 lik bakımdan sonra kolay kolay servisede uğramam
    bu bakım içinde aracı bırakırken zaten pazarlık edeceğim yağ ve yağ filitresi dışında kalan hiç bir şey için ücret ödemem diye pazarlık ederim.

cam suyu değişti yaz
    bilmemne tamamlandı yaz
    utanmıyorlar çeşmeden doldurdukları suya para yazmaya
    yada lastiklerin havasını kontrol etmek için aldıkları paraya

geçen gün aracımı teslim alırken sordum herşeye bakıldımı diye evet dediler peki dedim lastiklerin havasına bakıldımı bakıldı bakıldı abi sen merak etme dediler

bugün aklıma düştü ve elime hava saatini aldım bir ölçtümki lastik havaları 45-37 arası değişiyor.

ama arayacaklarmış 15 gün geçince ben onlara nasıl teşekkür edeceğimi iyi biliyorum

siz siz olun kesinlikle olumlu görüş belirtmeyin
    servisler afedersiniz ama bizleri kümesteki kaz misali yolmaya çalışıyorlar.
    kendimizi ne kaz yerine koyduralım nede yolduralım.

Düzenleyen : engin_er

10. erdal.bak

erdal.bak

Alınan Beğeniler:
    0
    en son ne zaman gittin peki ??

11. erdal.bak

erdal.bak

Alınan Beğeniler:
    0
    ortaya bir laf atıyorsun bari en son ne zaman gittigini söyle ???

12. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai Erk Ve Hyundai Ekol hakkında forumda gerekli paylaşımları zamanında yapmıştım her iki servis için şikayet bölümünde yazım mevcuttur. Hyundai Erk plazanın Yıldırım Ali Fuat Başgil girişinde olduğu zamanından beri bilirim. Gidilecek servis değil, aslında Hyundanin yetkili servislerinde bırakın 4/4 olanını 4/2 olsa bile başımızın üzerinde tutucaz...

13. Burak

Burak Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1

Ortaya laf attıysam herhalde 3 yıl önce yaşadığım sorunu yazmıyorum.

Tam olarak servisten çıkışım 4 saat önce yaniTürkiye saatine göre 14:2016-01-2010tarihli...

Şimdi ortaya attığım ''laf''ın saatini gördünüz mü?

14. engin_er

engin_er Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    bazı arkadaşlar nedense servisleri savunuyorlar, (servis elemanımıdır nedirler) hiç boşuna servisleri savunmayınız bir çoğu işten anlamayan aman abi ne iş olsa yaparım diyen asgari ücrete talim eden kişilerden oluşuyorlar.
    malı satana kadar ağam paşam sattıktan sonra da gelselerde bir kazıklasak mantığını güdüyorlar (hangi markanın servisine giderseniz gidin bu böyledir)

radyatör suyunu ölçtük para
    cam suyu koyduk para
    yağ tapası contası değişti para
    ıvır zıvır bir çok şeyi yazıp para koparma çabasındalar.

ilk bakımda verilecek para sadece ve sadece yağ ve yağ filitresi parasıdır.

eğer gerçekten arızalı ve değişmesi gereken parça varsada garantiden değiştirmek zorundalar.

15. erdal.bak

erdal.bak

Alınan Beğeniler:
    0
    sen eski düzende git tamircine yaptır arabanı sana en mantıklı cevap bu olsa gerek he ustanın yapamadıgı işlerde servise gitme bence çok paranı alırlar zamanında servisin birinden yeterince dilin yanmış heralde iyi akşamlar https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

16. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Parentez içindeki yazıya katılmıyorum. Her markanın servis ve servis çalışanları aynı üslub yada tutum içinde değildir.
    Ömrümde ilk defa Hyundai sahibi olup yetkili servisten yana olan ben bile Hyundai nin servislerinden ve servis çalışanlarından hiç memnun değilim.

Servis ücretleri ucuzmu diye sorarsanızda Hyundainin vermiş olduğu hizmet ve anlayış doğrultusunda aşırı pahalı.

Şimdi yazımı okuyanlar diyecekki e kardeşim Hyundai Assana şikayet et etmesine edeyimde yaşanılan ve tecrübe etmiş Hyundai sahiplerini görüp başından geçenlerini anlatıp paylaşmalarını okuyunca ne diye karada kürek çekeyimki diyorum.

Benim başımdan geçenleride forumda paylaşıyorum + real hayatımdada dile getiriyorum...

Teşekkürler...

17. engin_er

engin_er Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    sayın GRAFT
    parantez içindeki yazıya katılmıyoum demişsiniz ama açıklamalarınız katılıyormuşcasına olmuş

18. engin_er

engin_er Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    eh servisi savunan bir servis elemanı ortaya çıkmış oldu.

evet servislerden çok ağzım yandı
    tofaş,reno, ve daha başka bir kaç servis. bir çok sıfır araç aldım sattım ama ilk bakımlarından sonra servislere bir daha uğramadım.

çünkü toplu iğneyi bile yazıp hemde kazık fiyatlardan yazıp parasını istiyorlar. amadışardaki esnaf müşteri tutayım diyerek elinden geleni yapıyor.
    tabi dışarda da iyi usta bulmak şart. eğer iyi usta bulamazsanız servisin yaptığından daha kötü duruma düşersiniz.

19. Sukara

Sukara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Daha önceleri sırasıyla, 1993-1995 yıllarında Renault, 1997-1999 yılları arasında Hyundaive 1999-2007 yılları arasında Honda kullandım.2007'den itibaren Hyundai kullanıyorum. Bana göre, müşteriye davranışları, karşılama/ikram vs., işçilik saat fiyatları, yedek parça fiyatları açısındanHyundai servisleri daha iyidir.

20. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ricamla bir daha yazımı okuyabilirmisiniz dikkatle !

Hyundainin servis ve servis çalışanlarından hiç memnun değilim. + Bu memnuiyetsizlik şahsımca değil diğer birçok Hyundai sahibindede mevcuttur.

Sıfır olarak aldığımız Opel arabamızı 9 senedir yetkili servise götürüyoruz. Ve 9 yıldır aynı yetkili servise gidiyoruz.

9 yıl içeresinde 1 yada iki defa hataları oldu ve gerekenin üstünde bir anlayışla bunu telafi ettiler.

8.5 iş günü arabam serviste kaldı. Bu zaman içeresinde basit balans ayarını yapamayıp servisin kendi çalıştığı balanscıya götürüp oradada sorun halolmadı ve suç lastiklere atıldı. Konunun diğer farklı safhalarıda linktedir.
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=14231

Gelelim diğer arabamızın servisine 9 yıldır bırakın balans ayar problemi yada başka şey biz söylemeden zaten bakım için gittiğinde yapılmakta. Stepnenin bile havasını kontrol etip bakıldığına dair listelenmiş halde araba sahibine veriliyor.

Hyundai servisi için birzat yaşadıklarımı burada yazsam dermanım kalmaz...

Bu Sayfayı Paylaş