LPG KABLO

Hyundai Araçları Geri Çağıryormuş Bilgi?

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda sefakdmr tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. sefakdmr

sefakdmr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    Sefa aldemir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    posta gazetesi bugün tarihli bi haberinde elantra sonata genesis santa fe gibi modellerini motorlarında ki bir problemden kaynaklı geri çağıracağını ve sorunun giderceğini bu problemin 240 bin arabası için olduğu bilgisi yazıyor ancak kac model ve hangi motora sahip aracların olduğu bilgisini bulamadım bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi bulabilen arkadas var ise mutlaka aramızda bu problemden ve ücretsiz servis den yararlanacak arkadasımız vardır birbirmize yardımcı olalım

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. sefakdmr

sefakdmr Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ad Soyad:
    Sefa aldemir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bu konuyla ilgili bilgisi olan yok öyle mi?

3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçen serviste iken bir I20 bakım için geldi, servis sorumlusu araç bilgilerini alırken, araçta bulunan otomatik şanzımanda yazılım güncellemesi olduğunu belirtti, demem o ki bir güncelleme varsa araç servise girdiğinde yapılıyor.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Büyük ihtimalle 2 yada 2.7 litre motorlu amerika suudi arabistan ve benzeri büyük hacimli motorlu araçların olduğu ülkelerde uygulanacak birşeydir o Türkiye şartlarında öyle birşey olduğunu zannetmiyorum Türkiyedeki 230000 tane aracı kapsayabilecek motor hacmi belli maksimum 1.6 litre:) onlarda sorun olsaydı ya söylerlerdi yada ses çıkarmazlar halk isyan edene kadar beklerler. :)

Gazetelerde her okuduğunuza itibar etmeyin saygı da duymayın diyorum, çünki Türkiyede gazetecilik anlayışı bitmiş artık cılkı çıkmış. Her önüne gelen abuk sabuk eksik bilgilerle dolu haber yapıyor geçen gün Fernando Alonso indy 500 pistinde champcar yarış otomobili ile kuşlara çarptı haber7 sitesinde çıkan haber şöyle; Alonso formula 1 aracıyla kuşlara çarptı, halbuki kazanın olduğu yarış serisi indycar ve otomobil bir F1 otomobili değil indycar otomobili idi,

Mesela Galatasaray da deprem diye bir başlık okuyoruz haberin içeriğini bir açıyoruz Galatasaray voleybol takımının malzemecisi istifa etmiş falan fiso. Kıytırık kıytırık haberler son dakika flaş haber diye milletin önüne sunuluyor rezil bir hal aldı artık gazetecilik ve habercilik.

örnekler çoğaltılabilir.

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    otomatik vitesli bir i20 sahibi olsam ve otomobille ilgili hiçbir sorunum yok ise o güncellemenin yapılmasını kesinlikle istemezdim arabam garanti kapsamı dışında kalacak olsa dahi istemezdim. Zaten yağlı kavrama ve ne olduğu belli 30 senelik geçmişi olan şanzıman bu güne kadar 4 ileri vitesli yağlı kavramayı yumurta kasa lardan excel modelinden beri kullanıyorlar onlarda yazılım mı vardı? yoktu. Hiçte sorun yoktu.

Kimbilir güncelleme içeriğinde ne var onu öğrenmek lazım güncellemenin neleri değiştireceğini içeriğini bilmeden ve olumsuz bir durumda eski yazılıma geri dönüş yapılabilmesi sözü almadan bunu yaptırmak kör kuyuya taş atmak gibi birşey.

Asel Kaan Efe ve smtsmt227 bunu beğendi.
  6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Daha önce İ20'nin en full cam tavanlı olanını test etmiştim. Benim otomatik yumurtadan daha hantal gelmişti bana. Belki daha seri hale getirmişlerdir aracı.

emrex ve smtsmt227 bunu beğendi.
  7. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @erenuzel41 temelde aynı şanzıman olabilir ama çok farklılık var, nitekim kullanılan yağ bile farklı, bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Örneğin garantim bitmiş hatta Chevrolet ülkeden çekilmiş bile olmasına rağmen, yeni kasa Aveo'yu çağırıp kontak anahtarının girdiği yeri değiştirdiler, anahtara anahtarlık takılırsa ağırlık yapıyormuş oda anahtarın kontakt çıkmasına yol açıyormuş, illaki bir bildikleri vardır.

sefakdmr ve erenuzel41 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş