LPG KABLO

Hundai Admira 2006 Gazda Calisip Benzinde Zor Calisiyor

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda emin1980 emin tarafından 17 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. emin1980 emin

emin1980 emin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emin turan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Slm bende hundai admira 2006 model 1.3 benzin lpg atiker dir. Aracim gunun herhangi bir saati farketmez benzinde 4-5 mars ile alirken lpg de ise hemen aliyor. Sabahlari ise cok daha gec ve acayip sarsintili calisyor ve 10 saniye sonra normal calismasina gecip saat gibi calisiyor. Cekislerde dusukluk yok rolantide sorun yok fakat ne varsa ilk benzinde calisma sorunu.ustaya goturdum benzin pompasina bujilere de bakildi yagi kastrol degisti yag filtresi hava filtresi trger kayisi degisti lakin dgisen birsey yok. Ne yapacagimi bilemiyorum gazciyami,elektirikciyemi, oto tamirciyemi gitsem bilemedim. Bilenin varsa yardimci olursa cok sevinirim.

2. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sizin araçta varmıdır bilmiyorum ama benzin çekvalf denilen bir parça geri kaçırıyor benzin depoya hortumdan geri gidiyor.
    Park ettikten sonra geçen süre uzadıkça hortum tamamen boşalıyor olabilir kisa süreli park edince 10 dk normal olarak benzinde çalışıyor ise çekvalf arızalı olabilir.

3. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Araç ısındıktan sonra çalışması düzeliyormu

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
  5. Mustafa...

Mustafa... Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    Mustafa...
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    sorun basit ustam benzin geri donus cekvalfi emme manifoldunun arkasinda bulunur. eger arabaya calistirmaya basladiginiz andan itirbaren benzin deposundan buzulme sesi geliyorsa ve araba calismaya basladiktan 1 dk sonra benzin depo kapagini actiginizda tislama sesi geliyorsa kesin benzin geri donus valfi dir. bendede aynisi oldu benzin geri donus valfinin her iki ucuna posetle kapattim ve tekrar yerine koydum 2-3 gun sonra araba kendi ayarlarina geldi ve tek marsta calismaya basladi birde tavsiyem map sensorunuzude balata spreyi ile temizleyin faydasi olacaktir

Bu Sayfayı Paylaş