LPG KABLO

Görtan Gebze Şikayeti

'Marmara Bölgesi' forumunda yakupyumuşak@hotmail.com tarafından 11 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. yakupyumuşak@hotmail.com

yakupyumuşak@hotmail.com Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Yakup Yumuşak
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.6 (2003-2011)
    2005 model Hyundai Getz Cool arabam var. 2006 yılında satın aldığım arabamı arıza, kaza ve bakım sebebiyle sürekli Görtan'a götürüyorum.

1. 3 yıl kadar önce sağ cam motorunda bir problem için götürdüğümde, arabayı teslim aldıktan bir süre sonra sağ ön hopörlerin kırıldığını gördüm. Servise tekrar götürüp sorduğumda biz yapmadık ispatlayamazsın dediler. Bir daha geldiğinde silikon ile hallederiz dediler. Bir sonra gidişimde ise silikonla o iş olmaz değiştirmek gerekir dediler. Hala o halde duruyor.
    2. 4-5 ay önce arka cam sileceğine giden hortumda su kaçağı vardı. Onun için götürdüm. Arızayı hallettiler ama arka koltukları 5-7 cm öne monte etmişler. Bu yüzden iç bagaj kapağının kulakları kırıldı. Dün bakım için arabayı bıraktım. Bu olayı anlattım. Hallederiz dediler. Ayrıca şoför kapısı döşemesinde bir problem olduğunu söyledim. Bugün arabayı teslim için gittiğimde bu iki işin yapılmadığını gördüm. Özellikle ustanın ve servis danışmanının söylediği -arka koltuğun sökümü uzun işmiş, çok rahatsız ediciydi. Bende size ulaşıp şikayet edeceğimi söyleyince tamam yapalım dediler bu kez.
    3. Arabamı teslim aldım. Hopörler ile ilgili hiç bir şey yapılmamış. Bana yapıldı dediler. Arka koltuk için sabah sökümü uzun sürer demişlerdi, şimdi koltuğu hiç sökmedik, iç bagaj kapağını siz yamultmuşsunuz diyorlar. Sadece koltuğun yatma ayarını yapmışlar. Benim fikrim daha önceki tamirde yaptıkları hatayı örtbas etmeleri. Servis Müdürü, servis sahibinin akrabası olduğunu söylüyor ve servis sahibine şikayet etmenin faydası olmayacağını söylüyor. Davranış müşteriye karşı çok saygısız. Hyundai ve servislerinden uzak durun. Servis sahibine mail atıyorum geri dönüş yok. Son çarem tüketici mahkemesi olarak görünüyor.

Asel Kaan Efe ve Duygu bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Geçmiş olsun. Memnun kalmadığınız servise ısrarla gitmişsiniz. Umarım şikayetlerinizi giderirler.

i20_user, Duygu, cenker_baba ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bende anlamadım. İnatla neden aynı servise gidiyorsunuz?

Duygu bunu beğendi.
  4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Görtan yetkilileri ekli cevabı yayınlamamızı rica etti.

Merhaba,

Müşterimizin iddia ettiği gibi bagaj alt tirim’inin deformasyonuna, arka koltuk sabitlenme ve kilitlenme yerinin herhangi bir ayar yapmaya imkan vermediğinden buna etkisi olamaz, arka koltukların sabit olup ön ve arkaya ayar yapılamadığı ve İlgili parça stepne İle bagaj halısının üstüne bırakılan malzeme ve eşyalardan dolayı zamanla nem vb. ıslanma gibi etkilerle deforme olup şekil değişikliğine uğramıştır. Dolayısı ile önceki işlemlerde koltuk ayarı yapılmamıştır. Aracın model yılı 2005 olup bu durumda gözetildiğinde ayrıca aracın tek kapılı olup müşteri tarafından 12 yıl boyunca bagaja hiçbir şey bırakılmadığını beyan edilmesi göz önüne alınarak müşterinin sizlerle doğru bilgi paylaştığı husu taktirinize bırakılmıştır. Müşteri bu şekilde bir tepkiyi araca gerekli olan onarımların maliyetini duyduktan sonra vermiştir. Araca yapılması gereken hiçbir işlemede onay vermemiştir.

İyi çalışmalar.
    [​IMG][​IMG][​IMG]

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MSI ve deza bunu beğendi.
  5. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    çok açıklayıcı bir şekilde anlatmışlar bence

6. MSI

MSI Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,893
    Ad Soyad:
    Mahmut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Hmm tamam!

emrex ve Halil KURT bunu beğendi.
  7. Duygu

Duygu Guest

Safsata dan başka bir şey değil , daha mesajı okurken ne okuyorum ben dedim. Yarım yamalak eksik bilgiler zaten inandırıcı bir profil de değil,
    13 yaşındaymış :D
    Ordakilerden birine büyük bir olasılık uyuz olmuştur, aklı sıra burada kadıyı kadıya şikayet etmiştir .

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben dün itibariyle arabayı çöp konteynırı yanına çektim isteyen alsın diye :) daha binmem ben hyundaiye

MSI ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Arabayı 2 yaşındayken satın almış arkadaşımız :) Bu arada tek mesajı var, bir kişi de beğenmiş.

Duygu bunu beğendi.
  10. Duygu

Duygu Guest

Onuda ben beğenmişim zaten :D

Asel Kaan Efe, Hakan07 ve cenker_baba bunu beğendi.
  11. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    forumu şikayet sitesi olarak gören çok fazla insan var, sonuçta kamuya açık bir mesajlaşma alanı.

şikayetinde haklı da olsa haksız da olsa buraya yazma hakkı var. servisin açıklayıcı yanıt vermesi çok iyi olmuş.
    servis sadece bagaj tamiratı için yanıt vermiş, servis bu konuda haklı gibi.
    ancak maalesef hyundai servislerinin bazen gerçekten büyük hataları da oluyor.
    hoparlör konusunda yanıt verilmemiş.

i20_user, deza ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş