LPG KABLO

getz yakıt ve motor vurması

'Getz Forum - Club' forumunda bozbey_26 tarafından 18 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Getz_2009

Getz_2009 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Selçuk ÜLGER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba,
    Vites değişimleri ile ilgili vuruntu büyük ihtimal baskı balatadan olabilir.Ayrıca bu araçlar diğer dizellere oranlar daha fazla tork ürettiği için alışma süreci de olabilir.Daha 3 gün oldu diyorsun kullanalı.Benzinli araçtan sonra bu normal olabilir.Masrafları konusunda da bu kadar korkma sağlam motorları var bu araçların.Sana en büyük sıkıntı enjeksiyonlarda olur oda tamir takımı var.Parçaları uygun ayrıca İyi bir rakama almışsın Allah hayırlı uğurlu etsin.

2. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    abi bizde eski kasa 1.3 getz var kalkıştaki sarsıntı ve vites değiştirirken vuruntu yapması baskı balatadan bizde de aynı sorun var ayrıca aracı stop ederken de dediğiniz gibi titreyerek duruyo

3. bozbey_26

bozbey_26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    bugun ıtıbarıyle aracın durumunu anladık yapılması gerekenler sag motor kulagı,gergı bılyesı kayısı(tam hatırlayamıyorum adlarını yanlıs yazmıs olabılırım)aracın yagı 10/40mıs bu hıc ıyı deıl motora zarar verır dedı bu deısecek dedı ayrıca fren balataları bıtık bunların malıyetı 550 lıra artı 150 ıscılık alırım dedı toplam 700 dedı ayrıca alt motor kulagıda deısmelı dedı sorduk parca 450 lıraymıs o fazla gelınce onu acınca bakarız duruma gore ıdare edıp etmeyecegıne karar verırız dedı durum bundan ıbaret tam hatırlayamıyorum ama bır ıkı parca eksık olabılır lıste ustada kaldı maddı sıkıntı yuzunden bır sure bole kalacak gıbı gorunuyor usta tanıdık oldugu ıcın yapacaklarına ıscılıgıne guvenırım fazla bısı cıkarmadan senı yolda bırakmayacak sekılde bunlar acıl olanlar dedı ıvır zıvıra gırmıyorum dıyede uyardı

4. muratgyte

muratgyte Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Artık Yok
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    kullanılan yağ 10/40 yerine ne olması gerekiyormuş?

5. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geçmiş olsun, dizelde motor kulakları benzinli motorlulara karşı daha çabuk ömrünü yitiriyor. Yetkili servistemi teşhis ettirdiniz yoksa kendi ustanızdamı ?
    Bende bugün arabamı servisten aldım 10W-30 yağ koymuşlardı Murat.

6. bozbey_26

bozbey_26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    saolun arkadaslar... servıse gıdemedım randevu saatı uymadı hemde durumu anlattıgımda 1,30 saat beklersenız deyınce ustama gıttım sonucta o yapacagı ıcın bır kere yag kartını gorunce 10/40 katı suretle olmamalı dedı yagda yenı deısmıs benden oncekı sahıbı 1000 km once deıstırmıs yenıde olsa bu zarar verır dedı motora sımdı aklımda kalmadı soyledıklerı kac yag koyacagını sormadım butun araclarımı onda bakım ıvır zıvır ona goturdugum ıcın guvenırım ama bıraz cok gıbı masraf bakalım ne olcak

7. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    Kaç Adet Dizel Getz Gördüysem 10\40 Yağ Kullanıyordu Biri Yağdan Şikayet Etmedi

8. bozbey_26

bozbey_26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    valla ben anlamam desem yerıdır. sorun olmasa deıstırelım demezdı dıye dusunuyorum kısıtlı butcemı yada durumumu ıyı kotu bılıyor 100 lıra bıle onemlı kı yag 5,30 kılo alıyormus 90 lıra az bır para degıl valla bılemıyorum desem sasırdım ne yapacagımı

9. muratgyte

muratgyte Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Artık Yok
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Selam Erkan,
    Benim aracım 127.500 Km ye geldi.
    10W/30 yağ 10W/40 yağa göre ince olduğu için yağ yakma gibi sorunlar başgösterme ihtimalli var bildiğim kadarıyla.
    Akparca.com da dahi Getz VGT bakım setinde 10W40 konulmuş.
    http://www.akparca.com/Getz-15-CRDI-VGT-Bakim-Paketi-06-10,PR-1628.html

2008 Connectimde hep 10w/40 koyardım, En son 10W30 koymuştum araç bayağı sessizleşip seri olmuştu ama km si düşüktü.
    en son değiştirdiğimde 47 bindeydi.
    Ama şimdikinin km si ona göre yüksek, illaki bir aşınma vardır ama şu anda yağ yakma yok.

Bozbey in de aracı 127 binde 10W/40 ı önermeyen neye dayanarak değiştirmek istedi? kalınlaştırmak mı istedi inceltmek mi? Onu merak ettim.

10. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Açıkcası değişmesi gerekn parçaların hepsi acil olması gereken şeyler, ertelenecek şey yok. Yağ sorun olurmu olmazmu pek bilemem ama diğer tüm parçalar acileyeti bulunan şeyler.

11. 59 ZZ 823

59 ZZ 823 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Yücel Özgür
    Araç Modeli:
    10/40 her yola gelir tam kıvamında

12. Yarbay58

Yarbay58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Remö
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    2010 1.4 getz aracm havalar malum -20 görünce araçta 2 hafta sabah çalışmalarında acaip bir zıngırdama titreme kapılar plastk aksam zıngır zıngır titredi. aman allahım bu ne böyle diyip servisin yolunu tuttum. kalabalık olduu için baktırmadık büyük ihtimal abi sağ üst motor kulağı dedi tanıdım ustabaşı. gittik sanayiye özel ustama motoru kendine doğru çekti ses kesildi life kaldırdı bazı kulakları daha dinledi şanzumanmış motor alt kulağıymış daha sonra bana sağ üst motor kula dedi. kore yan sanayi alıp geldim 130tl. 60da usta şimdi ise motorun çalıştını hissetmiyoruz saz gibi oldu araç. serviste ise 450 fiyat çektiler yok 3 4 saat kalacak falan filan.

13. Yarbay58

Yarbay58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Remö
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Rölantide gaz verip bırakınca acaip hissediliyor sorun.devir saati 10nun altına inme esnasında titreme bariz belli oluyordu

Bu Sayfayı Paylaş